Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

250 bin TL'lik daireler

Orta sınıf gelir düzeyi olan kişilerin tercih ettiği bu tarz konutların 2013 itibariyle geçerli ortalama satış fiyatı 250 bin TL'dir.Konut sektöründe daire fiyatları nasıl?


İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerine hızla yapılan konut projeleri birbirinden farklı özellikleri ve fiyatları ile konut alıcılarına sunuluyor. Markalı konut projelerinin İstanbul Esenyurt, Beylikdüzü, Halkalı, Ataşehir, Kurtköy gibi bölgelerde hızla yapılması ve inşaat sektörü içinde güçlü bir rekabet ortamının oluşması ile firmalar çok farklı kampanyalar yapabiliyor. 50 bin TL’den başlayan fiyatlara markalı konut projelerinden daire alınabildiği gibi milyon dolarlar üzerinde de daire satışları gerçekleşiyor.


Villa konsepti, rezidans konsepti, site, toplu konut gibi birçok konsepte tasarlanıp, uygun ödeme seçenekleri ile konut almak isteyenlere sunulan daireler, aynı zamanda da sosyal alanları ve verilen hizmetleri ile de yarış içinde.


Güvenlikli, havuzlu, bahçeli ve merkezi lokasyonda yer alan dairelerin ortalama fiyatları 250 bin TL civarında alıcı buluyor. Bu projeleri hangi firmalar, nerede, nasıl yapıyor?


250 bin TL’ye hangi konut projeleri var?


1. Milpark

2. Astera Park

3. Ankara Bahçe’n

4. Aslan Rezidans

5. Nef Haliç

6. Demir Romance Rezidans

7. Sarı Evler

8. Acunkent

9. Rose Garden

10. Ataşehir Kent Evleri

11. Doğan Park Beylikdüzü Evleri

12. Andanos Evleri

13. Meridyen Konutları

14. Viaport Gaziosmanpaşa

15. Ceylan Rezidans

16. Quertet Garden

17. Doğa Teras evleri


Milpark Evleri’nin özellikleri nedir?


Milpa tarafından Esenyurt’ta hayata geçirilen proje, 33 bin 180 metrekare alan üzerine inşa edildi. 3 etap olarak tasarlanan projenin 1 bloğunda 14 konut ve 933 bağımsız bölüm yapıldı. 1+1’den 4+1’e kadar konut seçeneklerini, alıcılara sunan Milpark Evleri’nde; kafe ve restoranlar, fitness salonu, havuz, çocuk oyun alanları ve yürüyüş parkuru yapıldı. Projede yer alan daireler, 2013 Ocak ayında 250 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.Astera Park Evleri’de konutlar kaç paraya satıldı?


 250 bin TL


Halkalı'da 8 bin 447 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen Astera Park Evleri Genel Gayrimenkul tarafından yapıldı. 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçeneklerinin alıcılarına sunulduğu projede toplam 112 konut hayata geçirildi. Devlet Hastanesi'ne 5 dakika, Marmaray İstasyonu'na 10 dakika, Atatürk Havalimanı'na 10 dakika,  E-5'e 5 kilometre, TEM'e 3 kilometre uzaklıkta yer alan Astera Park Evleri’nde alıcılarına şu hizmetlerin verilmesi planlandı:


1. Çocuk oyun alanları,

2. Fitness salonu,

3. Kafeterya,

4. Yüzme havuzu,

5. Basketbol sahası,

6. Açık kapalı otopark,

7. Yürüyüş ve koşu parkuru,

8. Sauna ve çocuk havuzu 

Proje kapsamında yer alan 1+1 daireler 2013 Şubat ayında 250 bin TL’ye satışa sunuldu.


Ankara Bahçe’n projesinin özellikleri nedir?


Köroğlu İnşaat ve MNT Ortak Girişimi ile inşa edilen Bahçe'n Eryaman 618 konut yapıldı. 48 bin 358 metrekarelik alana kurulan Bahçe'n Eryaman projesinde daireler 4+1 olarak tasarlandı. Projede çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, süs havuzları, spor alanları, tenis kortu, basketbol sahası, yürüyüş yolları, 24 saat güvenlik hizmetleri verildi. 2013 Ocak ayında zemin kat daireler 250 bin TL’ye satışa sunuldu.


Aslan Rezidans projesinin özellikleri nedir?


Beylikdüzü’nde Enta İnşaat tarafından 6 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Aslan Rezidans, konut alıcılarına 1+1 ve 2+1 daire seçenekleri sundu. Kapalı yüzme havuzu, fitness center, tv odası, Türk hamamı, masaj ve sauna gibi hizmetlerin konut alıcılarına sunulduğu projende yer alan  84 metrekare 1+1 daireler 2013 Ocak ayında 250 bin TL'den satışa sunuldu.


Nef Haliç projesinin özellikleri nedir?


 250 bin TL


Timur Gayrimenkul projesi olan Nef İki, yüksek tavanlı tasarlandı. 4 bloktan oluşan projenin tasarımcısı  6 mimarlık şirketinden 3'ünün katıldığı bir yarışma ile belirlendi. Levent'e 7 kilometre, Taksim ve Mecidiyeköy'e 5 kilometre, metrobüs durağına 1.100 metre uzaklıkta yer alan Nef İki Haliç'in hemen önünde Metro istasyonu var. Projede 1+1 daireler 2013 Ocak ayı itibariyle 250 bin TL’den satışa sunuldu.Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı