Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

2B arazi başvuru ve ödemeleri için son 3 gün!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, ödeme ve başvurular için son günün 30 Kasım olduğunu anımsattı...


2/B arazisi almak için süresi içinde başvurmayan 120 bin kişi için yeniden 6 aylık süre verilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2B arazileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 


Kurum, ödeme ve başvurular için son günün 30 Kasım olduğunu anımsattı. Bakan Kurum, "Herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için vatandaşlarımızın en geç 30 Kasım 2018 tarihi itibarıyla başvuru ve ödemelerini yapmaları gerekiyor" diye konuştu.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "2B kapsamında, 2018 Kasım ayı itibarıyla yaklaşık 534 bin taşınmaz 759 bin hak sahibine satıldı ve bu hak sahibi vatandaşlarımız tapularına kavuştu. Bu satışların toplam değeri yaklaşık 11,3 milyar lira. Bu bedelin 7,8 milyar lirası tahsil edildi, geri kalan kısmı ise taksitler halinde ödenmeye devam ediliyor" dedi.