Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

3. Havalimanı inşaatında sona doğru!

3. Havalimanı inşaatında sona yaklaşılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ilk uçağın önümüzdeki şubat ayında ineceğini açıkladı..


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da yapımı devam eden dünyanın en büyüğü olacak Üçüncü Havalimanı'ndan büyük gelir elde edileceğini belirterek ilk uçağın önümüzdeki şubat ayında ineceğini açıkladı. 


Arslan, “AK Parti hükümetiyle birlikte havacılık sektörüne özelleştirme getirildiğinde THY küçülecek denildi. THY dünya çapında bir marka oldu 26 havalimanını 55’e çıkardı. 180 milyon yolcuya hizmet ediliyor. ‘Şimdi büyük bir havalimanı olmamız gerekiyor’ dedik. ABD’den kalkan uçak İstanbul’a gelecek, sonra Uzakdoğu'ya gidecek. 


YAPILAŞMAYA İZİN YOK

Havalimanımızı kullanan her uçak para veriyor. Her yolcunun ülkemize bıraktığı bir kaynak var. Önümüzdeki yıl şubat aylarında uçak indirebilir hale geleceğiz. Ama 29 Ekim 2018’de 90 milyon yolcuya hizmet eden ilk kısmı açacağız” dedi. Arslan, Atatürk Havalimanı’nın artık hizmet vermeyeceğini, tesislerin fuar merkezi olarak kullanılacağını, yapılaşmaya izin verilmeyeceğini vurguladı. 


Akşam 
Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı