Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

3. havalimanına Hava Kent'ten 4 bin konut geliyor!

Kasım 2016’da kurulan Hava Kent Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, kooperatiflerinin havalimanı çalışanlarına yönelik 600 konut üretmek üzere kurulduğunu ancak hedeflerini büyütüp 4 bin konuta çıkma kararı aldıklarını açıkladı..


Üçüncü Havalimanı’nın 2018 yılının Şubat ayında tamamlanması planlanlanan ilk etabının 90 milyon yolcu kapasiteli olması bekleniyor. Havalimanı İstanbul’un merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor.  


Çevresinde yapılaşmanın bulunmadığı havalimanının çevresinde THY çalışanları ve mimarlardan oluşan 7 kişilik kurucu üye ile Kasım 2016’da kurulan Hava Kent Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, kooperatiflerinin havalimanı çalışanlarına yönelik 600 konut üretmek üzere kurulduğunu ancak hedeflerini büyütüp 4 bin konuta çıkma kararı aldıklarını söylüyor.

 

Eyüp Akpınar’da toplam 240 dönüm alanda geliştirilecek projede otel, hastane, AVM, ofis ve caminin yanı sıra dört etapta 4 bin konut bulunacak. Kuzey İstanbul’da yepyeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını belirten Erkut Çavuş, projenin toplam maliyetinin 1 milyar doları bulacağını da vurguluyor.

 

Aile şirketi CVS Gayrimenkul ile bölgede arazi alım-satımı yaparken projeyi geliştirmeye karar verdiğini söyleyen Erkut Çavuş, “Havalimanı açıldığında yakınında uygun fiyata nitelikli konut bulmak mümkün değil. Biz de hala uygun fiyatlı olan Akpınar’da brüt metrekare fiyatı 2 bin 300-2 bin 400 TL’den sosyal donatıları olan nitelikli konutlar üreteceğiz. Ön talep sürecinde şimdiden 250 konut sattık. Bölgenin 1/1000’lik planları askıda. Planların çıkmasının ardından projemizi hayata geçirmek üzere harekete geçeceğiz” diyor.

 

Denize 750 metre mesafede yer alan projede, 60 metrekarelik 1+1’ler 150 bin TL’den , 90 metrekarelik 2+1 daireler 201 bin TL’den, 120 metrekarelik 3+1 daireler de 270 bin TL’den ön talep döneminde satışa sunuluyor.

 

3. Havalimanı’nın doğu yönünde deniz tarafında yer alkuzan projenin sahil kısmının Ataköy sahili gibi şekillendirilip bölgeye yat limanı da yapılacağına dikkat çeken Erkut Çavuş, projelerinin Gayrettepe-Göktürk-3.Havalimanı metrosu ile Başakşehir-Arnavutköy 3.Havalimanı metrosunun birleşme noktası olan Odayeri kavşağına da 1,5 km uzaklıkta yer aldığını da belirtiyor. 

 

Capital

Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı