Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

3. İstanbul Başakşehir'de metrekaresi 3 bin 800 liraya!

3. Köprü ve 3. Havalimanı gibi çevresine değer katacak, bölgesinin kaderini değiştirecek "Başakşehir'in en büyük projesi" 3. İSTANBUL, lansmana çıktı..


3. Köprü ve 3. Havalimanı gibi çevresine değer katacak, bölgesinin kaderini değiştirecek "Başakşehir'in en büyük projesi" 3. İSTANBUL, lansmana çıktı. Ön talep toplantısında rekora koşan Başakşehir'in beklenen projesi 3. İSTANBUL'un Lansman Toplantısı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ASAF İş Ortaklığı Üst Yönetimi'nin yanı sıra, 3. İSTANBUL'un sponsor olduğu Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın da katılımıyla dün düzenlendi. Al Zamil Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamed Abdullah M. Alzamil, Seha Yapı ve Adese adına İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila ile Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal evsahipliğinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını ise 3. İSTANBUL'un proje sözcüsü olarak Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık yaptı.


3. İSTANBUL'un, gerçekten de birçok açıdan çok özel ve özgün bir proje olduğunu vurgulayan Ömer Saylık, Başakşehir Belediyesi'nin de arazi sahibi olarak içinde yer aldığı 3. İSTANBUL için "Alanlarında köklü ve öncü dört büyük kuruluşun ASAF İş Ortaklığı çatısı altında oluşturduğu tecrübe, bilgi ve güç birliğinin eseri; bölgesinde öncülük yapacak bir proje" tanımlamasını kullandı.


'Başakşehir'in en büyük projesi'

Ömer Saylık, yaklaşık 330.000 metrekarelik büyüklüğü ile "Başakşehir'in en büyük projesi" unvanını taşıyan 3. İSTANBUL projesinin özelliklerini ise şöyle anlattı:


"3. İSTANBUL, üç konut etabı, rezidansı, home Office blokları, cadde mağazaları ve çarşısı ile bölgesine de hizmet sunacak karma bir yapıya sahip. Konut etaplarımızda, 2+1'den 5+1'e kadar uzanan farklı tip ve büyüklüklerde toplam 1.252 daire bulunuyor. Rezidans ve home Office bloklarında bulunan konutlarla birlikte bu sayı toplamda 1.500'e çıkıyor. 3. İSTANBUL'da 107 adet cadde mağazamız ve 102 adet de çarşı dükkanımız mevcut.


3 ayrı sosyal tesis, devasa yeşil alan

Toplamda 116.000 metrekareye yaklaşan proje arazisinin 85.000 metrekaresi, yeşil alanlar, yürüme yolları, spor alanları gibi sosyal donatılara ayrılmıştır. 3. İSTANBUL bu alanda da Başakşehir'in en büyüğüdür. 3. İSTANBUL'un üç konut etabında 1.500'er metrekare ve rezidans parselinde ise 750 metrekare olmak üzere, toplamda 3.750 metrekareye ulaşan 3 ayrı sosyal tesisi bulunuyor. Bu alanlarda; kapalı yüzme havuzlarından, SPA alanlarına, Playstation odasından hobi atölyelerine kadar farklı ve zengin olanaklar sunuluyor.


Ayrıca, 3. İSTANBUL'un adeta tüm peyzaj alanlarına yayılmış geniş ölçekte açık sosyal donatıları ile; spor sahalarından kaykay pistine, çocuk oyun parklarından yetişkinler için rekreasyon alanlarına kadar hayatı keyifli hale getirecek detaylar bulunuyor. 3. İSTANBUL, Taksim Meydanı'nın yaklaşık iki katı büyüklüğündeki Kent Meydanı ile bölgenin sosyal buluşma merkezini oluşturacak.


En temiz hava koridorunda, doğayla iç içe

3. İSTANBUL, konumuyla da birçok ayrıcalık sunuyor. Bu ayrıcalıklardan sadece iki tanesi dahi, projemizi çekim merkezi haline getirecek nitelikte. Avrupa'nın en büyük botanik parkı ve Başakşehir 3. İstanbul Vadisi, projemizin hemen yanı başındadır. Projemiz, üzerinde bulunduğu hava koridoru ile de İstanbul'un havası en temiz alanlarından birinde yer almaktadır. Ayrıca Avrupa'nın en büyük sağlık kompleksi olan Başakşehir Şehir Hastanesi de yine projemizin çok yakınında yer alıyor. 3. Havalimanı, 3. Köprü, Atatürk Havalimanı, E-5 ve TEM gibi ulaşım arterlerinin kesişim noktasında yer alan 3. İSTANBUL, tramvay, metro, otobüs ve hava ray gibi toplu taşıma ulaşım avantajlarıyla da çok önemli bir ulaşım merkezi konumunda.


İstanbul’a rakip değil güzellikler sunacak Başka bir İstanbul alternatifi oluşturacak

Tüm bunlarla birlikte 3. İSTANBUL, adının sorumluluğunun bilincinde, çağdaş yaşamın tüm olanaklarını toplayarak, 'başka bir İstanbul alternatifi' oluşturacak. İstanbul'a rakip değil, tam tersi ona yeni güzellikler katacak, bölgesine ve dolayısıyla İstanbul'a değer katacak bir proje".


Her platformda yoğun ilgi kapıları erken açtırdı

3. İSTANBUL'un Ekim ayı sonunda başlattığı ön talep toplama döneminde gördüğü yoğun ilgiye de değinen Ömer Saylık, yaşanan gelişmeleri ise şu sözlerle aktardı:


"3. İSTANBUL, aynı dönemde 1/1.000 ölçekli bölge maketimizle yer aldığımız MÜSİAD ve EMLAK 2016 fuarlarında da en çok ziyaret edilen stand oldu. Ön talep döneminde başvuru sayısı 12 bine ulaşırken, diğer yandan da bu yoğun ilginin adeta baskıya dönüşmesi ile stratejik bir karar aldık. Sadece ön talep sahiplerine bildirimde bulunarak, Satış Ofisimizin kapılarını planladığımız tarihten önce, 26 Kasım Cumartesi günü açtık.


İlk etabın tamamı lansman öncesinde satıldı

Kısa süre içinde bizi hem heyecanlandıran hem de gururlandıran bir manzarayla karşılaştık. Kısa sürede oldukça yoğun bir kalabalık ile karşılaştık. Sadece ön talep sahipleri değil, Satış Ofisimizin açıldığını duyan herkes, adeta gün boyunca akın etti. Satış Ofisimiz doldu, taştı. Benzer bir yoğunluk pazar günü de yaşandı. O hafta sonu satış ofisimize yaklaşık 5.000 kişi geldi, 1500 yeni başvuru aldık ve ilk etapta satışa çıkan tüm dairelerin satışını gerçekleştirdik.


İkinci etap lansman fiyatları ile satışa sunuldu

Bugün itibarı ile 2. Etabımızı da iansman fiyatları ile satışa sunuyoruz. Takdir edersiniz ki normal şartlarda lansman toplantıları ilk etap satışları ile başlar. Ancak aldığımız yoğun talep neticesinde sîzlerin karşına ikinci etap lansmanı ile çıkıyoruz. Tabii burada, yeni müşterilerimize de ikinci etabımızın lansman fiyatları ile halen fırsat sunmaya devam ettiğini bildirmek isterim.


Başarısı ile sektöre moral, spekülatörlere ders verdi

Elbette ki lansman öncesinde yakaladığımız bu başarı, 3. İSTANBUL'un hem yaşam hem de yatırım açısından ne kadar doğru bir proje olduğunun somut bir göstergesi olarak bizleri çok mutlu etti, gururlandırdı. 3. İSTANBUL projemizin bu önemli satış başarısını, bazı dış dinamikler nedeniyle doların 3,5 bandını zorladığı bir dönemde elde etmiş olması; vatandaşlarımızın Türkiye'nin gücüne ve geleceğine olan inancını bir kez daha ortaya koymasının güzel ve net bir örneği olması açısından da ayrı bir gurur ve duygu yaşattı".


Başakşehir'de kendimizi evsahibi olarak hissediyoruz

1992 yılında kurulan ve şu an sektörünün lideri olan Fuzul Otomotiv ile başladıkları yolculukta bugün Fuzul Grup bünyesinde; Fuzul Yapı, Akva Sigorta Aracılık Hizmetleri, Afiyet Medikal, Fuzul Autocity, Fuzul Ev ve Nevita gibi önemli şirketleri barındırdıklarını belirten Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal da konuşmasına şöyle devam etti:


"Yaşanabilir alanlar oluşturmak hedefi ile 2.000 yılından bu yana 4.000'nin üzerinde konut, AVM ve ticari ünite karmasından meydana gelen projeleri hayata geçirdik. Başakşehir'de Bizimevler, Kent Neriva, Kent Ariva, Olimpa AVM, Kent Evila, Olimpia Park Plus, Vadiyaka, Kağıthane'de Meva Evleri ve Kartal'da ise Serrapark Konutları gibi bir çok başarılı projeye imza attık. Bu projelerimizin büyük bir bölümünü ise; bölgeye olan inancımız ile Başakşehir'de gerçekleştirdik. Bu nedenle bugün bu toplantıda, Sayın Başkammız Mevlüt Uysal ile birlikte kendimizi ev sahibi olarak hissediyoruz.


ASAF İş Ortaklığı'nın kuruluşunda pilot rol oynadık

Daha bu günden çok özel ve çok önemli bir proje olduğunu kanıtlayan 3. İSTANBUL'U hayata geçiren ASAF İş Ortaklığı'nın kuruluşunda da pilot rol oynadık. Körfez sermayesinin önemli ismi Al Zamil'i, Anadolu sermayesinin güçlü temsilcilerinden olan İttifak Holding' in Seha Yapı ve Adese şirketleri ile bir araya getirdik. Pilot ortak olduğumuz bu iş ortaklığı, çok önemli bir güç birliği oluşturdu. Tecrübemizi, gücümüzü birleştirdik ve çok titizlendik. Sonuçta 3. İSTANBUL gibi özellikleri ve başarısı ile sembol olacak, bölgesine değer katacak, sektörüne moral olan bir projeyi hayata geçirdik. Şimdi geldiğimiz noktaya bakarak, böylesine başarılı bir oluşumda birleştirici unsur olmaktan, pilot rol oynamaktan ayrı bir keyif ve mutluluk duyuyoruz".


3. İSTANBUL bizi 2023 hedeflerimize taşıyacak

İttifak Holding'in çeyrek asırlık köklü geçmişi ile perakende, inşaat, gıda, makine, tarım ve hayvancılıktan oluşan beş ana sektör ile bu sektörleri destekleyen alt hizmet alanlarında yatırımlarının bulunduğunu vurgulayan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila ise şöyle konuştu.


"Konya merkezli bir grup olarak 120 ülkeye ihracat gerçekleştirdik, yaklaşık 4.000 kişiyi istihdam ediyoruz, 1 milyar TL'lik konsolide ciroya ulaştık. 2011 yılında yeni bir yönetim anlayışı belirleyerek 'güçlü bir geleceğe köprü kurma' amacıyla değişim projesi başlattık. Bizim 35'nci, Cumhuriyetimizin ise yüzüncü yılını kutlayacağımız 2023 yılında, ciromuzu en az 5 milyar TL'ye çıkarmayı hedefliyoruz, işte bu hedefimiz doğrultusunda yürüttüğümüz güçlü ve önemli yatırımlarımızdan biri ise, Seha Yapı ve Adese'nin de ortaklar arasında yer aldığı 3. İSTANBUL projesidir.


3.5 milyon metrekarede 122 proje, 15 bin konut

Kuruluş dönemimizde grubumuza dahil olan Seha Yapı, bizimle birlikte büyüyerek yoluna devam etmiş, birbirinden farklı birçok alanda deneyim kazanmış, Anadolu'nun lider yapı şirketlerinden biri konumuna gelmiştir. Türkiye'nin en büyük gökdelenlerinden biri olan 42 katlı Kule Plaza, Anadolu'nun en büyük fuar alanı Konya Uluslararası Fuar Merkezi, Kuiesite AVM, Zermeram gibi dev projelere imza atmıştır.


Adının yüklediği sorumluklara layık, geçmişi miras bilip kendine, kendinden emin adımlarla geleceğe doğru tutulan bir yolculuk vaat ediyor. Yepyeni bir soluğun hayat bulduğu, yepyeni bir yaşamın filizlendiği, yepyeni ve başka bir İstanbul doğuyor. Mavi ile yeşilin raks ettiği parkları, insana yaşam sevinci yükleyen cıvıl cıvıl meydanları, düzenli yerleşimi, içinde dost seslerin selamını müjdeleyen o özlenen mahalle kültürüyle 3. İSTANBUL, nesiller boyu süren yepyeni ve hayalleri süsleyen bir başka İstanbul'u yaşatacak.


İstanbul'a rakip değil, güzellikler katacak...

3. Köprü ve 3. Havalimanı gibi İstanbul'un görkemine layık, ona değer katan büyük projelere bir yenisi de Bahçeşehir'de ekleniyor. Başakşehir'in en büyük projesi 3. İSTANBUL, İstanbul'a rakip olmak için değil, değerine değer, güzelliğine güzellik katmak için yükseliyor.


İstanbul'un içinde "başka bir İstanbul"
Bütün yollar 3. İSTANBUL'da kesişiyor

Şehrin ana arterlerine, iş ve yaşam merkezlerine oldukça yakın bir konumda olan 3. İSTANBUL, aynı zamanda Atatürk Havalimanı ve 3. Havalimanının da tam ortasında... Konumuyla da yatırımcıların gözbebeği olacak 3. İSTANBUL; metro, tramvay, havaray otobüs gibi toplu ulaşım araçlarına erişim kolaylığı ile şehrin ve hayatın merkezinde bir yaşama davet ediyor.


3. İSTANBUL'da uzaklıklar dakikalarla sınırlı: Metro Kent 2 dk., TEM Otoyolu 5 dk., E-5 12 dk., 3. Havalimanı 12 dk., Atatürk Havalimanı 12 dk., 3. Köprü 20 dk., FSM Köprüsü 30 dk., 15 Temmuz Şehitler Köprüsü 30 dk.


Avrupa'nın en büyük botanik parkı Başakşehir'in en büyük vadisi

Toplam 368.000 metrekarelik büyüklüğü ile Avrupa'nın en büyüğü olması planlanan ve doğanın en güze! renklerinin sergileneceği Botanik Park, 3. İSTANBUL'un komşusu. Projeye diğer yanında ise; dere ve havuzlar, camiler, amfi tiyatro, kafeler, restoranlar, açık ve kapalı otoparkları ile İstanbul'un en modern ve büyük açık hava sosyal alanlarından biri olan 3. İstanbul Vadisi eşlik edecek.


Avrupa'nın en büyük Sağlık Kompleksi İstanbul'un en temiz hava koridoru

Avrupa'nın en büyük sağlık kenti unvanı ile 12 farklı hastaneden oluşacak ve toplamda 2.682 yatak kapasitesine sahip Sağlık Kompleksi, 3. İSTANBUL'un hemen yanı başında yükseliyor. Ayrıca 3. İSTANBUL, coğrafi konum açısından İstanbul'un en temiz hava koridoru üzerinde yer alarak, ayrıcalıklı nefesler sunuyor.


Kent Meydanı, Taksim Meydam'mn yaklaşık 2 katı büyüklüğünde

Taksim Meydanı'nın yaklaşık 2 katı büyüklüğündeki, dört bir yanı yeşilliklerle bezeli Kent Meydanı yeni buluşma noktanız olacak. Adliye sarayı, hükümet konaklan, kongre merkezleri, nikâh sarayı, açık-kapalı spor alanları, yürüyüş alanları, kafeleri ve restoranlarıyla 5 bin kişilik camiyi de içinde barındıran Kent Meydanı, Başakşehir'in yeni gözde merkezi olacak.


Yaşamı keyfe dönüştüren sosyal olanaklar

İkisi 1.500 ve biri de 750 olmak üzere toplam 3.750 metrekarelik kapalı alana sahip 3 ayrı sosyal tesisin olduğu 3. İSTANBUL'da keyifli yaşam günler ya da saatlerle sınırlı kalmayacak. Yetişkinler hobi atölyelerinde çalışmalar yaparken, çocuklar ise kendileri için tasarlanmış oyun alanlarında veya Playstation odalarında gönüllerince eğlenebilecekler.


Sosyal olanakları 85.000 metrekarelik yüzölçümü ile Bahçeşehir'in en büyük yeşil alanının tamamına taşıyan 3. İSTANBUL'da, Başakşehir'de başka hiçbir projede olmayan 1.4 km'lik mesafesi ile mağazaları, restoranların ve kafelerin olduğu meydanları, yansıma havuzlarını çevreleyen yürüyüş parkuru da yer alacak. Basketbol sahaları, Tenis kortları, Mini futbol sahası, Çocuk oyun alanları, Lounge, Playstation odası. Bilardo ve masa tenisi odası, Hobi atölyesi, Yüzme havuzu ve SPA ise 3. İSTANBUL'daki sosyal olanaklardan sadece bazıları...


Zengin mimari çözümleri ile değer yaratan karma yapı: 3. İSTANBUL

iki farklı mimari ile daha zengin çözümlerin sağlandığı 3. İSTANBUL, konut etaplarının yanı sıra rezidans, home ofice, çarşı ve cadde dükkanları ile de bölgesinin yeni yaşam merkezini oluşturacak. 3. İSTANBUL'da 5+1'e kadar ulaşan farklı büyüklüklerde 1.500 konut yer alıyor. Projede ayrıca 107 adet cadde mağazası ve 102 adet de çarşı dükkanı bulunuyor.


1. ETAP

3. İSTANBUL'un 1. Etabı, 2 farklı tipte toplam 4 bloktan oluşuyor. Blokların bir daire oluşturacak şekilde sıralandığı 1. Etap'ın iç kısmındaki yeşil alan, aynı zamanda sosyal ve sportif alanlara da sahip olacak. Blokların bu ortak alanı perdelemesi, evdeki mahremiyet duygusunu açık alana da taşıyacak. Kapalı bir sosyal tesis de bulunuyor.


MODA Blokları: 2+1 ve 3+1 dairelerin olduğu Moda Blokları, özellikle çocuksuz yeni evliler ve küçük aileler için ideal seçenekler sunuyor. MODA Blokları'ndan 1. Etap'ta toplamda 3 adet bulunuyor.


GÖKSU Blokları: 4+1 dairelerden oluşan Göksu Blokları ise geniş aileler için birebir çözümler üretiyor. 1. Etap'ta GÖKSU Blokları'ndan 1 adet bulunuyor.


2. ETAP

3. İSTANBUL'da 1. Etap île aynı bütünlüğü paylaşan 2. Etap ise, 3 farklı tipte toplam 4 bloktan oluşuyor.


2. Etap'ta bulunan 2 adet MODA Blokları ve 1 adet Göksu Blokları'na, 1 adet de RİVA Blokları eşlik ediyor.


RİVA Blokları: Riva Blok'un 3+1 daireleri, ailelere ihtiyaç duydukları keyifli yaşam alanlarını sunacak. 1. Etap'ta Riva Blok'tan 1 adet bulunuyor


3. ETAP

3. İSTANBUL'un üçüncü etabı, modern mimarisiyie görenleri ilk anda etkisi altına alıyor. İlk iki etabın dışında daha kalabalık ailelere de çözümler sunan 3. Etap, 3 farklı tipte 10 adet bloktan oluşuyor.


SARAYBURNU Blokları: Hayatın hızlı aktığı Sarayburnu Blokları, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Çekirdek ailelerin, yeni evlilerin tercihi olacak Sarayburnu Blokları'ndan 3. Etap'ta 4 adet bulunuyor.


KİLYOS Blokları: 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşan Kilyos Blokları, çok çocuklu aileler için özel olarak tasarlandı. 3. Etap'ta Kilyos Blokları'ndan 4 adet bulunuyor.


EMİRGAN Blokları: Geleneklerine önem verenlere, 3 kuşak bir arada yaşayanlara özel olarak tasarlanan ve 5+1 dairelerden oluşan Emirgan Blokları'nndan 3. Etap'ta 2 adet bulunuyor.


FERİYE REZİDANS

4+1'e kadar farklı yaşam seçenekleri, kuru temizlemeden resepsiyona rezidans hizmetleri ve dükkânlarıyla zirvede yaşamlar için kurgulanan Feriye Rezidans'taki 79 daire ise home office olarak kullanıma sunuluyor.


3. İSTANBUL ÇARŞI

Modern mimarisiyle ve alışılmışın dışındaki çizgileriyle açık havada alışveriş keyfi sunan 3. İSTANBUL, Çarşı, kafeleriyle ve restoranlarıyla da 3. İSTANBULLULARIN buluşma noktası olacak.


TİCARİ ALANLAR

Canlı bir kent yaşamının olacağı 3. İSTANBUL'da ticaret hayatı da çok hareketli geçecek. Anayola bakan 87 adet cadde dükkânı, herkesin buluşma noktası olacak. 3. İSTANBUL Çarşı'daki 102 dükkân ve Feriye Rezidans'taki 20 dükkânıyla 3. İSTANBUL, iş hayatında kazanmak isteyenleri bekliyor.


Web: http://www.ucuncuistanbul.com/


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı