Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Abdi Kesimal kimdir?

İ.T.Ü'den 1983 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun olan Abdi Kesimal kimdir? Abdi Kesimal hangi işlerde görev aldı?


Abdi Kesimal, 1961 Rize doğumludur.  İlköğretimini Rize'de, orta öğretimini Ankara’da okudu. İ.T.Ü'den 1983 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 


Çalışma hayatına İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Çalışma hayatına inşaat sektöründe başladı. Spesifik deneyimleri olarak, betonarma yapılar, çelik yapılar, karayolu, uzay sistemleri, toplu konut inşaatları ve altyapı çalışmaları sayılabilir. 


Ayrıca özel ve resmi kurumlarda Mühendislik, taahhüt ve denetim alanlarında çalıştı. 1999 Yerel seçimlerinde Kartal Beld. Mecl. Üyesi seçildi. 1999-2004 yılları arası Kartal Belediyesi Encümen Üyeliği ve Tek. Başk. Yrd. yaptı. 


İmar Planı uygulamaları, deprem ve depreme dayanıklı konut üretimi, kentsel dönüşüm konularında özgün araştırmalar yapmaktadır. Modern şehirciliğin yapılanması konularında Danimarka, Almanya, Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Yugoslavya, Gürcistan gibi pek çok ülkelerde incelemelerde bulundu. 


2004 Yerel Seçimlerinde tekrar Belediye Meclis Üyesi seçildi. 2004-2009 arası Belediye Başkan Yardımcısı, İmar Komisyon Başkanlığı ve Encümen Başkanı olarak görev yaptı.