Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Abdullah Ağa Vakfı Altunizade Oteli geliyor!

Abdullah Ağa Vakfı'nın Altunizade arazisi üzerinde planlanan otel projesi için düğmeye basıldı..


18 yıldır yapılması istenilen ve yıllardır tartışmalara konu olan Abdullahağa Vakfı Üsküdar Altunizade arazisi üzerinde planlanan otel projesi için düğmeye basıldı. Abdullah Ağa Vakfı Altunizade Oteli, 8 bin 822,09 metrekarelik tapulu alanda yükselecek.


98 milyon 750 bin TL'ye mal olacak otel projesi, 332 odalı olarak inşa edilecek. Toplam inşaat alanı 50 bin 838,1 metrekare olarak belirlenen proje kapsamında 5 adet bodrum kat, zemin kat, 3 adet normal kat ve çatı katı yapılacak. Standart odalar 23 metrekare oda ve 5,2 metrekare banyo; apartlar ise 45 metrekare ile 93 metrekare arasında değişkenlik gösterecek. Çatı katında ise 135,8 metrekarelik alanda ofisler olacak.


Otelin 5. bodrum kat ve 4. bodrum katına sırasıyla 103 ve 83 araç kapasiteli olmak üzere toplam 186 araç kapasiteli otopark yapılacak.


Proje kapsamında otele ait kapalı havuz, jakuzi, buhar odaları, lobi salonları, saunalar, pastahane, restaurant, etkinlik alanı, business balo salonu, küçük balo salonu ve toplantı odaları yer alacak.


Abdullah Ağa Vakfı Altunizade Oteli'nin inşaat aşaması yaklaşık 25 ayda tamamlanacak.


Abdullah Ağa Vakfı Altunizade Oteli geliyor!
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com