Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Abdullah Burnaz kimdir?

Mimar Abdullah Burnaz kimdir? Abdullah Burnaz, hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor?


Abdullah Burnaz, 23 Ağustos 1971 İstanbul doğumlu. Abdullah Burnaz, Işık Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi iç mimari ve çevre tasarımı bölümünü bitirdi. 


95/96 döneminde okulu bitirip 2 sene profesyonel olarak çeşitli mimari ofislerde tasarım ve şantiye şefliği yaptıktan sonra 98/99 yılında Caddebostan Mozaik Center adlı seramik merkezini yaptı ve mağaza müdürü olarak aynı merkezde görev aldı. 1999 yılında KA Mimarlık şirketini kurdu. 


Yüksek İç Mimar Abdullah Burnaz, “bir yaşam biçimi” olarak tanımladığı iç mimari anlayışına Ka Mimarlık Şirketini kurarak profesyonel olarak devam etti. 1999 yılında kurduğu Ka Mimarlık açılımını 2010 yılı sonunda yerini ABDULLAH BURNAZ DESIGN TEAM olarak daha güçlü, yepyeni bir misyon ve vizyona devretti. Abdullah Burnaz misyon ve vizyonunu kişilere mutlu yaşayabilecekleri huzurlu ve estetik mekanlar yaratmak olarak tanımlıyor. 


Ayrıca Abdullah Bey, butik anlayıştan çıkmadan fabrikasyona girmeden iyi bir tasarımcı olarak adından söz ettirmek istiyor. ABDULLAH BURNAZ DESING TEAM proje sayısına ve yoğunluğa göre dönemsel olarak değişen minimum 10 ila 16/17 kişilik bir ekiple çalışıyor. ABDULLAH BURNAZ DESIGN TEAM’in hedef kitlesi belli vizyonun ve maddi gücün üstüne çıkmış, bir iç mimarla çalışmayı nitelik olarak gören kitleler. Duygularıyla bir binaya yön vermeyi tercih eden Abdullah Burnaz, tasarladığı mekanın ne olduğu değil, daha çok o mekan hakkında ya da mal sahibi hakkında hissettiklerinden yola çıkarak tasarımlarına yön veriyor. 


Abdullah Burnaz’ı en çok dönemin moda akımları ve yeni malzemelerle oluşturulan tasarımlar etkiliyor ve son dönemlerde ağırlıklı olarak retro tasarımlar üzerinde çalışmalar yapıyor. Butik, sıcakkanlı ve keyifli bir tasarım grubu olarak başarılı işlere imza atan ABDULLAH BURNAZ DESIGN TEAM - Abdullah Burnaz Türkiye’nin tanınmış simalarının evlerine de yaratıcı değneğiyle dokunuyor. Abdullah Burnaz’ın mimari stilini Ritz Oteli’nin Doruk Katı’ndaki muhteşem daire ve İstanbul’un favori gece kulüplerinden Blackk açıkça yansıtıyor.    


Abdullah Burnaz projeleri:


BAR VE RESTAURANTLAR

 Biber Bar – İstanbul

 Blackk Bar – İstanbul

 Laduree Bebek – İstanbul

 Laduree İstinye – İstanbul

 Homestore Cafe Akmerkez  – İstanbul

 Sortie Ortaköy – İstanbul

 Cafe Fontana – Sırbistan

 Shooters – Kiev

 Suinn Restaurant– İstanbul

 Gardens of Babylon  - Bodrum


 MAĞAZALAR

 Diamondline City’s – İstanbul

 Diamondline Akmerkez – İstanbul

 Gülaylar Altın Group / Tüm Mağazaları– İstanbul

 

 Fatih Kıral Mobilya – İstanbul

 Salon Veysel Ulus– İstanbul

 Sportworks Palladium AVM- İstanbul

 

COMMERCIAL PROJELER

Göz Hastanesi – Romanya

Queen Casino - Romanya

 

VİLLA & KONUT

Çubuklu Vadi Evleri – İstanbul

Kanyon Levent – İstanbul

Acarkent A23 – İstanbul

Acarkent A29- İstanbul

Acarkent B432 - İstanbul

Beykoz Konakları C169 – İstanbul

Beykoz Konakları A22 - İstanbul

Beykoz Konakları A47 - İstanbul

İstinyePark – İstanbul

Sinpaş Rumeli Konakları - İstanbul

Ritz Loft - İstanbul

Çınar Halı Loft- Antalya

 

OTEL

Elegance Hotel – Marmaris


Cettia Otel – Marmaris