Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Abdullah Koç kimdir?

Konya Doğanhisar Belediye Başkanı Abdullah Koç kimdir? Abdullah Koç, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Konya Doğanhisar Belediye Başkanı Abdullah Koç özgeçmişini şu şekilde anlatıyor; "1968 Yılında Başköy Beldesinde doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi Başköy Beldesinde tamamladım. Akşehir İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesinde okudum.


1999 yılında askerlik görevimi Şırnak Uludere’de yaptım ve Ticaret hayatına atıldım. Aroma meyve suları fabrikalarına ham madde temini üzerine ticaret hayatımı devam ettirdim.1996 yılında Sınırlı Sorumlu Başköy sulama koperatifi yönetim kurulu Başkanlığı’na seçildim.


2004 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkanı seçildim.2009 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi ikinci kez Başköy Belediye Başkanı seçildim. Halen Sınırlı Sorumlu Başköy Sulama Kooperatifi yönetim kurulu başkanlığı ve 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli idareler Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Doğanhisar Belediye Başkanı olarak seçildim. 


Evli ve 3 çocuk babasıyım."