Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Adana Büyükşehir Belediyesi'den 12 dev eser!

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Hüseyin Sözlü, insan odaklı, milli ve manevi değerleri koruyan MHP’li belediyecilik anlayışım 12 Dev Eser ile taçlandırıyor..


Adana’nın geleceğine yön veren projelere imza atan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, yüreği Çukurova kadar sıcak, başı Toroslar kadar dik, kalbi Akdeniz kadar geniş, vatanını yürekten seven, al bayrağına gönülden bağlı hemşehrilerinden aldığı güçle hizmet maratonunda her geçen gün tempo yükseltiyor. 


İlk günkü heyecan, inanç ve azimle Adana için en doğru hizmetleri gerçekleştirme kararlılığından vazgeçmeyen Başkan Hüseyin Sözlü, insan odaklı, milli ve manevi değerleri koruyan MHP’li belediyecilik anlayışım 12 Dev Eser ile taçlandırıyor. Sosyal yaşam kentsel dönüşümleri, yeni bulvarları, yeşil alanları, yeni köprüleri, modern üstgeçitleri, kültür merkezleri, spor tesisleri ve hayvan barınaklarıyla 12 Dev Eser hayata geçiyor.


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkam Devlet Bahçelinin temelini attığı, bağlantı yollarıyla 2 bin 450 metre uzunluğa erişecek, 40 metre genişliğindeki Devlet Bahçeli Köprüsü, üzerindeki 6 şeritli yol ve çift hatlı demiryolu ile Adana’nın önümüzdeki 40-50 yıllık ulaşım ihtiyacım karşılamaya hazırlanıyor. Seyhan Barajı’mn hemen güneyinde inşaat devam eden Devlet Bahçeli Köprüsü Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçeleri arasında ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak.


TÜRK SPORUNA ARMAĞAN OLSUN


Her branşta sporun birleştirici, bütünleştirici gücünü  Adana'da hakim kılan Başkan Hüseyin Sözlü, Türkiye'nin ilk LEED Gold sertifikasına sahip, kendi enerjisini üreten, çevre dostu, FIBA standartlarına uygun 2 bin 500 seyirci kapasiteli ASKİ Atatürk Spor Salonu'nu hemşehrilerine armağan etti. Merkez Çukurova İlçesi Yurt Mahallesi PTT Caddesi'nde 6 dönüm alanda 10 bin metrekare kapalı alan sahip olacak şekilde projelendirilen ASKİ Atatürk Spor Salonu, sosyal, çevreci, kapsamlı ve çağdaş bir spor tesisi olarak öne çıktı. Tasarımında güneş ışığının en verimli şekilde değerlendirilmesi esas alman projede, fotovoltaik güneş pilleri kullanarak, tesise kendi enerjisini üretme altyapısı kazandırıldı. Bu ünitede elektrikli otomobiller için ; şarj istasyonu oluşturuldu. Salonun iç mekanında tribünler, soyunma odaları, basın çalışma odaları, fitness salonu, spor odası, masaj odaları, kulüp yönetim ofisleri, personel alanları, kafeteryalar ve mağazalar yer aldı. Engelli insanların tribünlere sorunsuz ulaşımı için engelli asansörleri, rampalar, özel seyir noktaları ve engelli tuvaletleri yer aldı. Engelli sporcular için de ihtiyaç duyulan düzenlemeler yapıldı. 50 araçlık kapalı, 40 araçlık otopark ile bisiklet park yerleri oluşturuldu.


ADANA'NIN PRESTİJİ BU PROJEYLE YÜKSELİYOR


Başkan Hüseyin Sözlü’nün Adana’nın çağdaş dünya kentlerini kıskandıracak bir sahil şeridine kavuşması için uygulamaya koyduğu Adnan Menderes Bulvarı Sahil Düzenleme ve Kültür Aksı Projesi gün yüzüne çıkmaya başladı. Adana’yı Seyhan Baraj Gölü’yle bütünleştirecek görkemli projede, mevcut bulvarın bir şeridi trafiğe kapatılarak yerine, bisiklet ve koşu yolu, kaldırım, sahil düzenlemesi ve rekreasyon uygulamaları yapılıyor. Güzergah boyunca, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hatlarını yenilerken, otopark ve aydınlatma çalışmaları kesintisiz sürdürülüyor. Sahildeki mevcut ağaçlar korunup, daha yeşil ve kent estetiğine uygun peyzaj düzenlemeleri gerçekleştiriliyor.


Adana’nın prestijini yükseltecek Adnan Menderes Sahil Yolu, kesintisiz bisiklet yolları, yaya ve koşu yollarıyla konser, festival gibi çok sayıda kültürel ’ etkinliğin yapılacağı cazibe merkezine dönüşüyor.


TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VE MODERN HAYVAN BARINAĞI ADANA'DA


Hayvan haklarının iyileştirilmesi | ve korunmasına yönelik çok sayıda i hizmet ve etkinliğe imza atan Başkan i Hüseyin Sözlü, 117 dönüm alanda i uygulamaya koyduğu projeyle Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağı kompleksini Adana’ya kazandırıyor. Merkez Çukurova İlçesi Söğütlü mevkiinde oluşturulan tesislerde 2 bin köpek, 500 kedi, 100 at-eşek ile yabani hayvanların tedavisi, aşılaması, bakımı ve rehabilitasyonu sağlanacak. Adana’nın ilk hayvan mezarlığı da bu kompleks içinde oluşturulacak. Komplekste barınak alanlarının yam sıra ziyaretçi salonu, kafeterya, sahiplendirme alanı, mutfak, soğuk hava deposu ve padok da yer alıyor.Hürriyet