Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Adana-Mersin arası 25 dakikaya iniyor!

Adana-Mersin arasındaki mesafeyi 25 dakikaya düşürmesi beklenen hızlı tren projesinin yüzde 98'i tamamlandı..


Adana-Mersin arasındaki mesafeyi 25 dakikaya düşürmesi beklenen hızlı tren projesinde sona gelindi. İki şehir arasına yapılan projenin yüzde 98'i tamamlandı.


Milliyet'te yer alan habere göre, projeyle ilgili konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, hızlı tren alt yapı çalışmalarının yüzde 98'inin tamamlandığını belirterek "Bu proje tamamlandığında Adana-Mersin arası yolculuk 25 dakikaya inecek" dedi.


Adanalıoğlu Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Vali Su, kentte devam eden ve tamamlanan projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Hem vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Su, hem de devam eden ve biten projeler ile ilgili açıklamalar yaptı.


Mersin’in çehresi değişiyor

Mersin’de inşaatı süren yatırımları anlatan Su, "Mersin’in çehresini değiştirecek olan Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatı hızla devam ediyor. Alt yapı çalışmaları tamamlandı, üst yapı çalışmaları ise sürüyor. Adana-Mersin arası hızlı tren alt yapı çalışmaları yüzde 98 oranında bitti, üst yapıyla ilgili ihale süreci devam ediyor. Bu proje bittikten sonra Adana-Mersin arası yolculuk 25 dakikaya inecek" dedi.


Yenice’ye Lojistik Merkez kuruluyor

Yenice’de 500 dönüm arazi üzerine Lojistik Merkez kurulduğunu söyleyen Su, 34 ulaşım yatırımının devam ettiğini açıkladı. Vali Su, "Akbelen Köprülü Kavşağı’nı tamamladık, Liman-Hal Kavşağı yapım çalışmalarında sona geldik. Çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden ’Mersin-Antalya Sahil Yolu’ tamamlandığında 9-10 saat süren Mersin-Antalya arası yolculuk süresi 4-5 saate kadar inecek. Çeşmeli-Taşucu otoban yolu ihalesi de yapılıyor" diye konuştu.


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı