Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Adana Ziyapaşa Consept 2018'de teslim!

Yamaç İnşaat, Ziyapaşa Consept projesi çalışmalarını sürdürüyor. Adana'nın merkezi lokasyonlarından kabul edilen Ziyapaşa Bulvarı'na yürüme mesafesinde yer alan proje, 2 bin 200 metrekarelik yeşil alanıyla dikkat çekiyor.


Yamaç İnşaat, Ziyapaşa Consept projesi çalışmalarını sürdürüyor. Adana'nın merkezi lokasyonlarından kabul edilen Ziyapaşa Bulvarı'na yürüme mesafesinde yer alan proje, 2 bin 200 metrekarelik yeşil alanıyla dikkat çekiyor. 2017 yılıyla birlikte konsept projelere odaklanacaklarını vurgulayan Yamaç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yamaç, "Ziyapaşa Consept ile başladığımız konsept projelerimize bundan sonra da devam edeceğiz. Konsept projelerimizle yeşil alanı ve sosyal donatıları ile benzersiz yaşam alanları oluşturmayı amaçlıyoruz. Ziya Paşa Concept, 2018'in ilk aylarında sakinlerini ağırlamaya başlayacak" dedi. 


Ziya Paşa Bulvarı'na üç dakikalık yürüme mesafesinde yer alan proje ile merkeze yakın olmak isteyen müşteri kitlesini hedeflediklerinin altını çizen Ziya Yamaç, "5 bin metre karelik kapalı otoparkı, 3 bin 300 metre karelik parselin bahçe peyzajın tamamının site sakinlerine tahsis edildiği, araç trafiğinden arındırılmış 'site formatlı' projemizin inşası devam ediyor. Burası bittiğinde şehrin gözde siteleri arasında olacak" dedi. 


Yurt genelinde yenilikçi ve prestijli projelere imza attıklarını dile getiren Yamaç, özel sektör ve devlet taahhüt işleri ile birlikte yap-sat alanında da faaliyet gösterdiklerini aktardı. Yamaç, "Geride bıraktığımız 16 yılda sanayi tesisleri, okul, kültür merkezi, hastane gibi özellikli binaların inşaatında başarılı örnekleri hayata geçirmekle birlikte Adana'nm yükselen bölgelerinde kaliteli konut inşaatları gerçekleştirdik" diye konuştu. 

"Hedefimiz, üçüncü periyoda göre yüzde 100 büyüme" 

2017 yılında ise yine Reşatbey Mahallesi'nde bir kentsel dönüşüm çalışmasına başlayacaklarını açıklayan Ziya Yamaç, Reşatbey'de ihtiyaç duyulan özgün ve çağdaş bir 'ofis' projesi hayata geçireceklerini dile getirdi. Yine 2017 yılında Sarıçam ilçesinde Çukurova Üniversitesi ile Bilim Teknik Üniversitesi arasında yeni stadyumun üzerinde yeni bir konut projesinin temellerini atacaklarını duyuran Yamaç, şöyle devam etti: "Büyüme hedeflerimizi ilk günden itibaren hep beşer yıllık periyotlara yayarak ilerlemekteyiz. 2015 itibarıyla dördüncü beş yıllık büyüme periyoduna girdik. 2020 senesine kadar hali hazırda elimizdeki projeler ve buna eklenecek yeni projeler ile büyüme hedefimiz üçüncü periyoda göre yüzde 100'dür." 

"Piyasa koşulları beraberinde yeni fırsatlar getiriyor" 


İnşaat sektörünün her dönem ekonominin lokomotifliğini üstlendiğini ifade eden Yamaç, aynı zamanda olumsuz ekonomik şartlardan ilk önce bu kesimin etkilendiğini hatırlattı. Konut ihtiyacının, yatırımcının ilk olumsuz sinyalde alimim ertelediği bir ihtiyaç özelliğine sahip olduğunu vurgulayan Yamaç, ancak daralan ekonomi içinde barındırdığı fırsatlar açısından da özel bir yatırımcı kitlesi için cazip bir alandan söz ettiklerini bildirdi. Öte yandan yurt genelinde ekonomik ömrünü yitirmiş, kullanılan yapım teknikleri açısından eskimiş ve tehlike arz eder hale gelmiş çok sayıda yapı stoğunun bulunduğunu sözlerine ekleyen Yamaç, "Bu yapı stoğunun toplumsal bir gelişme perspektifinde, gelecek kuşaklar açısından da yaşanabilir bir kentsel çevre yaratabilmek adına yenilenmesi Türkiye'nin hedefleri arasında başı çeken konulardan birini oluşturuyor. Dolayısıyla sektörün orta ve uzun vadede gelişimini koruyacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


Dünya Bölge


www.yamacgyg.com/