Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ağaoğlu Omak İnşaat

Ali Ağaoğlu’nun kuzeni Orhan Akçay tarafından kurulan firma, Göztepe’de Meşelipark Gold Evleri’ni hayata geçirdi.Ağaoğlu Omak nasıl kuruldu?


Ağaoğlu Omak, Orhan Akçay tarafından kuruldu. Akçay, üst düzey finansman yöneticisi olmak isterken baba mesleği müteahhitliğe başladı. Sektöre girişini ise şöyle anlattı:


Ailem 1950’lerde İstanbul’a geliyor. İstanbul'a önce rahmetli bir amcam var, o gelmişti. O zamanlar tornacılık işi ile hayatlarını kazanıyorlardı Perşembe pazarında. Amcam rahmetli olduktan sonra babam inşaat sektörüne girdi. Babam o dönemde İstanbul'da müteahhitlik yaparken ben de elime bir keser alıp inşaatlarda çivi düzelterek ona yardım etmeye başladım. Ümraniye Lisesinin orta kısmında ortaokulu okuduktan sonra Kabataş Erkek Lisesi'nde lise eğitimime devam ettim. Yatılılığı çok fazla sevmediğim için Haydarpaşa Lisesine geçtim. Babam da o zamanlar Kadıköy'de müteahhitlik işleri yapıyordu. Ailecek gidip geliyorduk o zamanlar Trabzon'a. Kışın İstanbul'da, yazın Trabzon Of’ta olurdu herkes. Yazın orada olmamızın en büyük sebebi orada tarlalarımızın olmasıydı. Dolayısıyla bütün yaz tatillerimizi annemize çay toplamakta yardım ederek geçirirdik. Yani kışın İstanbul'da babamıza, yazın da Trabzon'da annemize yardım ediyorduk.


Ağaoğlu Omak adı nereden geliyor?


Ağaoğlu Omak İnşaat’ın kurucusu Orhan Akçay ile Ağaoğlu İnşaat kurucusu Ali Ağaoğlu hala çocukları. Aşçıoğlu İnşaat ile birlikte Seyrantepe ihalesine giren Akçay, Ali Ağaoğlu’ndan izin alarak Ağaoğlu adını kullandı.


Ağaoğlu Omak hangi projeleri hayata geçirdi?


Meşeli Park Apartments, Gürpınar Konakları, Sile Dream Houses, Çekmeköy Akbirlik Sitesi, Solakoğlu İş Merkezi, Bulgurlu İş Merkezi, Ziverbey Neşe Apartmanı, Acıbadem Çemen Sk., Ümraniye Akçay Apt., Ümraniye İstiklal Mh., Meşeli Park Life, Dream Trio, Meşeli Park Gold, Meşeli Park Apart.Ağaoğlu Omak İnşaat


Meşelipark Gold projesinin özelikleri nedir?


Göztepe’de inşa edildi. Toplamda 44 adet daireye yer verildi. E-5 Göztepe köprüsüne, metro istasyonuna yürüme ile 1 dakika, Göztepe'de TEM ve çevreyolu bağlantılarına ise 5 dakika uzaklıkta konumlandırıldı. Projede yer alan konutlar 3+1 olarak tasarlandı. 


Projenin dikkat çeken özellikleri: Basketbol sahası, voleybol sahası, fitness center, sauna, buhar odası, kat bahçeleri, meyve ağaçları, sosyal tesis,  yürüme parkuru, çocuk parkı, toplantı odası, güvenlik ve lobi.


Meşelipark Gold Evleri’nin 2013 Mayıs ayı güncel fiyatları şöyle: 135 metrekare 3+1 konutların fiyatları 570 bin TL ile 593 bin TL, 150 metrekare 3+1 konutların fiyatları 656 bin TL ile 670 bin TL arasında değişti.


İletişim bilgileri: 0216 369 06 19  http://www.meseliparkgold.comAğaoğlu Omak İnşaat


Meşelipark Apartments projesinin özellikleri nedir?


Projenin adı: Meşelipark Apartments

Projenin lokasyon: Sancaktepe

İnşaata başlama tarihi: 2006 Haziran

İnşaatı   bitirme tarihi: 2008 Ağustos

Toplam arsa: 11 bin metrekare

Toplam inşaat alanı: 33 bin metrekare

Ticari alan: 300 metrekare

Sosyal donatılar: Açık yüzme havuzu, fitness, sauna, buhar odası, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru, yapay gölet, alışveriş kompleksi ve kafe-bar bölümü.

Konut bilgileri: Proje alanları 86 ile 186 metrekare arasında değişen toplam 156 adet konuttan oluşuyor.

Projedeki binaların kat yükseklikleri: Bahçe katı + beş kat

Proje bitiminde tahminen yaşayacak insan sayısı: 500 kişi

Ayırt edici özelliği: Meşelipark Apartments ´ta 100 yıllık bir meşe ağacı havuzun yanında korunarak projeye ismini veriyor

Anneler için: Sauna, buhar odası, yürüyüş parkuru ve alışveriş kompleksi.

Babalar için: Fitness, sauna, kafe ve bar bölümü.

Çocuklar için: Oyun parkı ve yüzme havuzu.

En yakın okullar: Özel Sardunya Kreşi, Doğan çocuk Evi, Sihirli Orman Anaokulu bir ila üç kilometre arasında bulunuyor. Samandıra Lisesi, Sancaktepe 75. Yıl DMO Lisesi ve Samandıra Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 50 metre mesafede yer alıyor.

En yakın hastane: Özel Bölge Hastanesi 500 metre.

En yakın alışveriş merkezi: Fabulist AVM 250 metre, Tepeüstü Ümraniye Meydan AVM beş kilometre uzaklıkta.

Sabiha Gökçen Havalimanı´na uzaklığı: 20 kilometre.

Anayollara mesafesi: TEM ´e bir kilometre, E-5 ´e üç kilometre.

Projenin mimarı: Saim Ülker Grubu

İletişim bilgileri: 0216 621 59 28-29 www.meseliparkapartments.com


Ağaoğlu Omak’ın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Bulgurlu Caddesi no:94/B K.Çamlıca - Üsküdar / İSTANBUL

Tel: +90 216 428 12 96 Fax: +90 216 428 64 22

E-Posta: iletisim@agaogluomak.com

Web: www.agaogluomak.comÖnerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları, 3. Havalimanı