Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ahmet Anıl kimdir?

Meslek hayatına Zambak Mimarlık' ta devam eden Mimar Ahmet Anıl kimdir? Ahmet Anıl, hangi işlere imza attı?


Ahmet Anıl kimdir? Ahmet Anıl, 1982 yılında Bursa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladı. 2001 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesinde mimarlık eğitimine başladı. 


2006 yılında mezun oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimari Tasarım Sorunları programında yüksek lisans çalışmalarına başladı. 


Ulusal düzeyde birçok yarışmaya katıldı, ödüller kazandı. Meslek hayatına Zambak Mimarlık' ta devam etmektedir. 


Zambak Mimarlık

1996 yılında kurulan Zambak Mimarlık ulusal ve uluslararası alanda mimarlık, mühendislik ve proje yönetimi hizmetleri veren bir anonim şirkettir. Eğitim yapıları alanında önemli bilgi birikimi ve tecrübeye sahip şirkette, işlerin %70′ ini bu alandaki projeler oluşturmaktadır. Son yıllarda yapılan ve devam eden işlerin belirli bir oranını üniversite kampüsleri teşkil etmektedir. Eğitim dışında ofis, ticaret, sağlık, endüstriyel, kültürel, konut ve dini yapılarda da çok sayıda işe proje ve proje yönetimi hizmeti vermeye devam etmektedir.


Zambak Mimarlık, günümüz mimari anlayışı ile tasarımlar yapmayı, ekonomik tercihler, doğru malzeme kullanımı ve işlevsel planlanmış projeler hazırlayarak en doğru çözümlere ulaşmaya çalışır. Güzellik, fonksiyonellik ve sağlamlığın harmanlandığı yapılar tasarlamayı ve uygulamayı hedefler.