Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ahmet Çakır kimdir? AK Parti Malatya Adayı 2014

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı. Ahmet Çakır, AK Parti tarafından ikinci kez aday gösterildi. Çakır, AK Parti’nin kurucu üyelerinden biri.Ahmet Çakır kimdir? AK Parti Malatya Adayı 2014

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır... Ahmet Çakır ne zaman Malatya Belediye Başkanı oldu?


AK Parti Malatya’da Ahmet Çakır’dan vazgeçmedi ve ikinci kez belediye başkanlığına aday gösterdi. 1964 doğumlu Çakır, AK Parti’nin kurucu üyelerinden biri oldu. Malatya İl Başkan Yardımcılığı da yapan Çakır, 2009 seçimlerinde AK Parti Belediye Başkanı oldu.Ahmet Çakır kimdir?


Çakır, 1964 yılında Malatya İli Darende İlçesi’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Darende’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Ahmet Çakır, MÜSİAD’da hangi görevleri üstlendi?


Gıda, inşaat ve eğitim sektörlerindeki ticari faaliyetlerimin yanısıra, iki yıl Malatya MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve daha sonra üç yıl MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığı görevini yürüttü.Ahmet Çakır’ın AK Parti’deki kariyeri nedir?


2001 yılında AK Parti’nin kuruluşunda Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Malatya il teşkilatında üç yıl Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra 2007 yılı Nisan ayında da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanı olarak görevlendirildi.


29 Mart 2009 yerel seçimleri için görevimden istifa ederek Malatya Belediye Başkan Adayı oldu ve Malatya Belediye Başkanı olarak seçildi.  Evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmekte.Ahmet Çakır iletişim bilgileri nelerdir?


Tel: 444 51 44

       (0 422) 377 10 10 

E-Mail: baskan@malatya.bel.tr

Web: malatya.bel.tr