Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ahmet Erkurtoğlu kimdir?

Mimar Ahmet Erkurtoğlu kimdir? Mimar Ahmet Erkurtoğlu, bünyesinde hizmet verdiği AE Mimarlık firmasını ne zaman kurdu?


Ahmet Erkurtoğlu kimdir? Ahmet Erkurtoğlu, 1959 yılında İnebolu’da doğdu ilk, orta, lise eğitimi İnebolu’da tamamladıktan sonra 1979 yılında Trakya üniversitesi mimarlık fakültesine birincilikle girdi.


1983 yılından itibaren 1991 yılına kadar Kadıköy’de mimari bir ofiste çalıştıktan sonra 1991 yılında AE Mimarlığı kurmuştur. 


2005-2010 yılların arasında İstanbul’da Yüksek Anıtlar Kurulunda da kurul üyesi olarak görev yapan Ahmet ERKURTOĞLU yurtiçi ve yurtdışında birçok konsepte milyonlarca metrekare projeye imza atmıştır.


AE Mimarlık..

1991 yılında Mimar Ahmet ERKURTOĞLU tarafından İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Özel ve kamusal tüm mimari gereksinimleri mimari gereklilikler çerçevesinde karşılamaktadır.


Esnek ve işlevsel mimari çözümlerin sürdürülebilir çerçevede inşasının yaratıcı mekanlarla insan hayatına değer kattığına inanmaktadır. Bu çerçevede yapı sektörüne yüksek kalitede mimari hizmet sunmaktadır. İşverenlerine ve dostalarına teknoloji ve sanatı, form ve fonksiyoniliteyi optimum düzeyde sunmaktadır. 


AE Mimarlık yüksek kaliteli projelendirmeleri mühendislikle birlikte komple proje olarak konsepten uygulamaya işverenlerine sunmaktadır. Referanslarında konutlar, iş merkezleri, rezidanslar, hastaneler, alış veriş merkezleri, oteller, spor tesisleri, dini tesisler ve huzur evleri gibi farklı fonksiyonlarda çözümler yer almaktadır.


İletişim bilgileri:

İÇERENKÖY MH.

ESKİ ÜSKÜDAR YOLU CD.

BODUR İŞ MERKEZİ No:8 K:6 D:26

ATAŞEHİR, İSTANBUL, TÜRKİYE


T: 0 (216) 574 38 81

E: info@aemimarlik.net