Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ahmet Faruk Yıldırım kimdir?

Mimar Ahmet Faruk Yıldırım kimdir? Ahmet Faruk Yıldırım, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Ahmet Faruk Yıldırım, İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve Lise eğitimini aynı şehirde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 


Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Yapı Elemanları kürsüsünde ahşap konusunda uzmanlaştı ve “Ahşap Platform Çerçeve Sistem” konulu yüksek lisans tezi ile yüksek mimar ünvanı aldı. Mezuniyet öncesi ve sonrası, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında faaliyet gösteren mimarlık ofisleri ve inşaat firmalarında çalıştı. ARUP ve SURYAPI’daki çalışmalarından sonra,  2014 yılında İstanbul’da MONS Mimarlık ofisini açtı. 


Halen MONS Mimarlık'ta mimari ve iç mekan proje hizmeti çalışmalarını yürütmektedir. Askerlik görevini 2009 yılında Hakkari’de, piyade komando olarak tamamlayan Faruk YILDIRIM, evli iki kız babasıdır. İleri seviye İngilizce, orta seviye Rusça ve Arapça bilmektedir.


Mons Mimarlık

2015 yılında A.Faruk Yıldırım tarafından kurulan mimarlık ofisi, tasarım, mimari proje ve dekorasyon proje ve uygulama alanlarında çalışmalar üretiyor.