Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ahmet Hamdi Yıldırım kimdir? AK Parti Şırnak Adayı 2014

Şırnak’ın il olduğu 1989 yılında belediye başkanı olan isim. Şırnak Ticaret Odası’nın da ilk başkanı olan Ahmet Hamdi Yıldırım, 20. ve 21. dönem TBMM Şırnak Milletvekilliği ve 55. ve 57. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan Prof. Dr. Mehmet Salih Yıldırım’ın kardeşi.Ahmet Hamdi Yıldırım kimdir? AK Parti Şırnak Adayı 2014
AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı Ahmet Hamdi Yıldırım...Ahmet Hamdi Yıldırım, kime rakip oldu?


AK Parti, Şırnak'ta halen KCK davasından tutuklu yargılanan BDP'li Belediye Başkanı Ramazan Uysal'ın karşısına, kentin "il" olduğunda ilk belediye başkanı seçilen Ahmet Hamdi Yıldırım ile çıkıyor. 1947 Van doğumlu Yıldırım, 89-94 yılları arasında Şırnak'ın ilk belediye başkanı olarak görev yaptı. Yıldırım ayrıca, Şırnak Ticaret Odası'nın da ilk başkanı.Ahmet Hamdi Yıldırım, hangi partinin adayı olarak Şırnak Belediye Başkanı olmuştu?


AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı Ahmet Hamdi Yıldırım 1947 yılında Van’da doğdu. Orta öğrenimini Şırnak’ta tamamladı. İlk Şırnak Belediye Başkanı ve ilk Şırnak Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı olan Ahmet Hamdi Yıldırım 1989-1994 yılları arasında Anavatan Partisi'nden Şırnak Belediye Başkanlığı yaptı. Evli ve 8 çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce, Arapça ve Kürtçe biliyor. Ahmet Hamdi Yıldırım, 20. ve 21. dönem TBMM Şırnak Milletvekilliği ve 55. ve 57. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan Prof. Dr. Mehmet Salih Yıldırım’ın kardeşidir. Yeni dönemde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Şırnak Belediye Başkanlığına aday gösterildi.