Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ahmet Sakızoğlu kimdir?

Maket üzerinden aynı daireleri 176 kez satarak alıcıları dolandırdığı iddiasıyla yargılanan firari müteahhit Ahmet Sakızoğlu hakkında 532 yıl hapis cezası istendi. Peki, Ahmet Sakızoğlu kimdir?


Ahmet Sakızoğlu, Sakızoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanıdır. Emlak ve turizm şirketi olan Sakızoğlu Grup, 1998 yılında İlk firması olan Çalışkan Emlak ile faaliyetine başladı. 


Şu anda inşaat-gayrimenkul, emlak ve turizm sektöründe faaliyet gösteren Sakızoğlu Grup merkez binası Antalya'da yer alıyor.


Merkezi Antalya'da bulunan Sakızoğlu, bugüne kadar 5 binin üzerinde konut inşaatını tamamlamıştır.


Sakızoğlu Grup'un alt şirketleri Çalışkan Emlak, Sakıoğlu İnşaat, Kotis Mobilya ile hizmet vermektedir. 


Ferrarili Müteahhit olarak da bilinen Ahmet Sakızoğlu, Antalya'da Sümerspor'a katkılarını sürdürmesinin yanı sıra Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne de destek olmaktadır.


Antalya’da proje üzerinden maket ev satarak 500 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 2013’te tutuklanarak cezaevine gönderilen müteahhit Ahmet Sakızoğlu, 14 ay sonra tutuksuz yargılanmak üzere elektronik kelepçe takıldı.


2016'da

Maket üzerinden aynı daireleri 176 kez satarak alıcıları dolandırdığı iddiasıyla yargılanan firari müteahhit Ahmet Sakızoğlu hakkında 532 yıl hapis cezası istendi.