Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Akşan Yapı

35. Sokak projesini İzmir’de, Ankanatura projesini ise Ankara’da gerçekleştiren firmadır. Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek’tir. Akşan Yapı, çelik yapı sistemleri ile biliniyor.
Akşan Yapı’nın tarihçesi nedir?1970’li yıllarda kurulan ve dünyanın dört bir yanında ses getiren projelere imza atan Akşan Yapı, çelik binalarını inşa etmekteki iddiasını yapı sektörüne taşıyarak, deprem ve kentsel dönüşümde, yapısal çelik sistemleri ile Türkiye için yeni bir yapı alternatifi sunuyor. 


2001 yılında Çerkezköy’de kurulan Çelik Yapı Sistemleri Üretim Fabrikası Akkon ile de yıllık 35 bin ton yapısal çelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın üç büyük üreticisinden biri konumundadır.Akşan Yapı 40 yılda neler yaptı?Akşan Yapı inşaat sektöründe 40 yıllık köklü geçmişi ile bugüne kadar konutun yanı sıra, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda yapı türünü çelik sistem ile inşa etti. Müstakil yaşamın gerekliliğine inanarak Türkiye’nin en fazla çelik konut inşa eden şirketi olan Akşan Yapı, kurulduğu günden bu yana birçok ilki hayata geçirdi. 2001 yılı itibari ile Türkiye’ye komşu ülkelere çelik yapı sistemini tanıştıran Akşan Yapı, Türkiye’nin çelik yapı sistemli ilk, okul, yurt, hastane, kamu binaları gibi pek çok farklı türdeki yapıları ülkemize kazandırdı.Akşan Yapı hangi derneklere üye?Son 10 yılda, sadece çelik kullanarak inşa ettiği yapılarla ulaştığı toplam tecrübe 2 milyon metrekareyi aşan Akşan Yapı, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) ve Çevre Dostu Binalar Derneği (ÇEDBİK) Yönetim Kurulu üyesidir. Akşan Yapı ayrıca, California Steel, E.C. For Cons Steelwork, LGSEA, Steel Framing Alliance, İDDMİ üyesidir. Akşan Yapı’nın ilkleri ve rekorları neler?İzmir 35. Sokak projesi, emlak oscarları olarak değerlendirilen Capital Dergisi'nin Türkiye’nin en başarılı emlak yatırımları yarışmasında; 'Büyük Ödül – Türkiye’nin en başarılı emlak yatırımı', 'Türkiye’nin en başarılı markalı konut projesi', 'Türkiye’nin en başarılı yeşil bina projesi' ödüllerine layık görüldü. (Ocak 2013)


Van depreminden sonra, Van’ın ilk çelik okulunu 2 ay gibi kısa bir süre içinde inşa etti.


Türkiye’nin ilk hafif çelik üretim tesisini kurdu. (Çerkezköy 2001)


Akkon Çelik fabrikası Türkiye’nin ilk ve az sayıdaki Tucsamark (Yapısal Çelik Yeterlilik Belgesi ) belgeli üreticilerindendir. Aynı zamanda sektörünün ilk ve tek EPD ( ISO 14025 standardına uygun tanımlanan çevresel ürün beyanları) belgesi sahibidir.


2001 yılı itibari ile Türkiye’ye komşu ülkelere hafif çelik yapı sistemi ilk kez tarafımızdan tanıtılmaya başlandı.

Türkiye’nin ilk hafif çelik sağlık tesisini (Bolu) ve itfaiye binasını (Çerkezköy) inşa etti. (2001)


TC Milli Eğitim Bakanlığı’na ilk hafif çelik okulunu ve lojmanını yaptı. (TBMM Fen lisesi, Bingöl 2003)


Türkiye’nin ilk hafif çelik askeri lojmanlarını inşa etti. (Bingöl 2003)


İlk hafif çelik lisansüstü programına destek verdi. (İstanbul Teknik Üniversitesi 2003)


Türkiye’nin ilk hafif çelik gayrimenkul geliştirme projesini inşa etti. ( Terrace Life Villa Projesi-100 konut, Muğla Göcek 2007)


KKTC’nin ilk hafif çelik yurdunu inşa etti. (Doğu Akdeniz Üniversitesi, KKTC 2004 )


Türkiye’nin ilk hafif çelik yapı kooperatifini alt yapı dahil anahtar teslim olarak 1 yılda tamamladı. (Altınkum Kooperatifi, Edirne Enez, 2006. 258 konut)


Azerbaycan’nın ilk hafif çelik otelini inşa etti. (Lenkeran 2007)


BAE Abu Dhabi’ de ilk hafif çelik yapıyı inşa etti. (2008)


Ortadoğu ve Avrupa' nın en büyük hafif çelik kompleksini inşa etti. (BAE Abudhabi, 180 günde 180.000.-m2. 32000 kişilik lojman, 2008)


Libya’nın ilk hafif çelik okulunu inşa etti. (Libya 2008)


Türkiye’nin ilk hafif çelik SGK binasını inşa etti. (2009)Akşan Yapı 35.Sokak projesinin detayları ve fiyat bilgileri neler? İzmir Ulukent'te yükselen ve 555 konuttan meydana gelen 35. Sokak projesi, Akşan Yapı tarafından yükseliyor. 

2 etap halinde kurulan Akşan Yapı 35. Sokak projesinde sauna, bisiklet alanları, fitness center, hamam, yüzme havuzu bulunuyor. Akşan Yapı 35.Sokak İzmir'deki konutlar 1+1 bahçeli, 2+1 bahçeli dubleks, 3+1 balkonlu, 3+1 bahçeli ve 4+1 avlulu olarak tasarlandı. 


Akşan Yapı

35. Sokak


Akşan Yapı 35.Sokak fiyatları, Mayıs 2013 itibariyle 214 bin liradan başlangıç gösteriyor. 


Akşan Yapı 35.Sokak ödeme planı kapsamında banka kredisi kullanılarak vadelendirme yapılıyor. 


Akşan Yapı 35.Sokak teslim tarihi ilk etapta hemen yapılırken 2. etapta 2014 Haziran'da yapılıyor. 


Telefon: 444 55 35

Web adresi: www.otuzbesincisokak.comAkşan Yapı Ankanatura Evleri'nin detayları ve fiyat bilgileri nelerdir? Ankara Ankanatura 'da teslimler Haziran 2013 'te gerçekleşecek, Hacettepe Üniversitesi'ne 3 kilometre mesafede inşa edilen Ankanatura 'da fiyatlar, Şubat 2013 itibariyle 728 bin liradan başlıyor.


Ankanatura Evleri 63 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 107 konutun bulunduğu projede anahtar teslimlerin Haziran 2013 'te gerçekleşmesi planlanıyor.


Akşan Yapı
Ankanatura


2+1, 4+1 ara kat dubleksi, 4+1 bahçe dubleksi ve 4+1 teras dubleksi konut seçeneklerinin yer aldığı Ankaranatura Evleri banka kredisine uygun. 


Ankara Anka Natura Evleri 'nde; 4+1 bahçe dubleksi konutlar 728 bin lira ile 850 bin lira arasında; 4+1 teras dubleksi konutlar ise 900 bin lira ile 1 milyon 150 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa  sunuldu.

Akşan Yapı imzası taşıyan Ankanatura 'da ; çocuk oyun alanları, misafir otoparkları, tenis kortu, kafe, basketbol sahası, ortak yeşil alanlar ve yüzme havuzu bulunuyor. 


Ankanatura Evleri : Angora Evleri'ne 500 metre, Bilkent Üniversitesi'ne 4 kilometre, Hacettepe Üniversitesi'ne 3 kilometre, Panora Avm'ye 12 kilometre, Park Caddesi'ne 3,5 kilometre uzaklıkta yükseliyor.


Telefon: 444 55 35

Web Adresi: www.ankanatura.com Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, hangi konularda haber oldu? 


Akşan Yapı

Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek
İzmir’de en pahalı ev ile en ucuz ev arasında 5 kat fark var! (Emlakkulisi.com, Ocak 2013)


‘Gelişen Kentler Zirvesi’nde konuşmacı olan GYODER’in en yeni üyesi Akşan Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek İzmir’e yatırım yapma sebeplerini anlattı...


GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) tarafından düzenlenen ve Akşan Yapı’nın sponsorlar arasında yer aldığı Gelişen Kentler Zirvesi’nde, ‘Yatırımcı Gözüyle Gelişen Kentler: İzmir’ panelinde konuşmacı olan Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, İzmir’in taşıdığı ekonomik potansiyeli ve İzmir’e yatırım yapma sebeplerini anlattı. 


Melih Şimşek: “İzmir’de en pahalı konut ile en ucuz konut arasında 5 kat fark var, dolayısıyla İzmir’in her yerine yatırım yapabilirsiniz. Diğer taraftan İzmir’in nüfusu 2025 yılına kadar her yıl ortalama %2,34 oranında artacak bu da beraberinde her yıl yaklaşık 26.000 yeni konut ihtiyacı doğuracaktır” dedi. 


Konut satış fiyatlarına bakıldığında İzmir’in İstanbul’dan sonra ikinci yüksek değerde geldiğini vurgulayan Şimşek İzmir’de konut kredisi kullanım potansiyelinin de büyük, sağlam ve güvenli olduğunu belirtti. Müşteri portföyleri hakkında da bilgi veren Şimşek,  İzmir’de yer alan 35. Sokak projesinde konut sahiplerinin % 80’inin İzmir’de yaşarken % 20’lik kesimin ise İstanbul ve Ankara gibi farklı şehirlerden oluştuğunu belirterek yakın gelecekte İstanbul ve Ankara’dan İzmir’e gelen yatırımcı sayısının hızla artacağını öngördüğünü söyledi. 


Deprem Riski Yüksek olan İzmir’e Çelik Kuvveti


Melih Şimşek ülkemizde yapılarda çelik kullanım oranlarının da yetersiz olduğunu söylediği konuşmasında şöyle konuştu: “Akşan Yapı olarak deprem kuşağı üzerinde yer alan ülkemizde yapılarda çelik kullanım oranını sosyal sorumluluk bilinci ile artırmayı hedefliyoruz. Dünyada -özellikle deprem bölgesinde olan ülkelerde- yapılarda çelik kullanım oranları ülkemize göre oldukça yüksek. Bu oran, Japonya ve A.B.D’ de yüzde 70, İngiltere’de yüzde 54, İskandinav ülkelerinde yüzde 40, Almanya ve Fransa’da ise 30’un üzerindeyken,  Türkiye’de ise yüzde 5. Bunun da ancak yüzde 1 kadarı konut yapılarına ait olup diğer bölümü endüstriyel yapılardan oluşmaktadır. İzmir de deprem riski yüksek bölgelerimizden biri ve biz İzmir’e bu konuda faydalı olabilmek için üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz.” 


“İzmir’in denizi kız, kızı deniz kokar. Sokakları hem deniz hem kız kokar.”


Konuşmasında “İzmir’in denizi kız, kızı deniz kokar. Sokakları hem deniz hem kız kokar” diyerek Cahit Külebi’den bir alıntı yapan Melih Şimşek, İzmir’i nazlı, naif, güzel, tolerans tanımayan bir genç kıza benzeterek “Biz yatırımcılar bu nazlı, naif genç kıza doğru yaklaşmalıyız ki onu kazanabilelim” dedi.


Sosyal Medyada Çelik Yapılara Yoğun İlgi


Çelik Yapılar oturum sırasında sosyal medyanın en çok merak ettiği konu oldu. Sosyal medya aracılığı ile iletilenler arasında; çelik yapılar ile geleneksel yapılar arasındaki farklar, çelik yapıların ömrü, çelik yapı yapılabilmesi için gerekli şartlar gibi sorular yer aldı. 


İzmir, İstanbul’un yükünü alıp ikinci baş aktör olmaya aday


Oturum sonunda çıkan sonuca göre ise İzmir artık İstanbul’un yükünü alıp ikinci bir baş aktör olmaya aday bir şehir olarak tanımlandı. Diğer taraftan İzmir’in, henüz taşıdığı potansiyeli gerçekleştirmemiş ancak çok sağlam dinamikleri olduğu, farklı bölgelerden insanların yaşamak istediği, sağlık ve lojistik gibi farklı sektörlerde de büyümeye açık bir şehir olduğu konusunda görüş birliğine varıldı.Melih Şimşek 'Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ne katıldı! (Emlakkulisi.com, Kasım 2012)


Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ne katıldı. ‘İnşaat Endüstrisinde Rekabetin Yeni Trendleri’ hakkında konuşma yapan Şimşek, sürdürülebilirlik konusuna dikkat çekti...


İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’, 13 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışından birçok uzman ve üst düzey yetkilinin katılımıyla gerçekleştirilen zirvede, Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve Çevre Dostu Binalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Melih Şimşek de konuşma yaptı. 


Konuşmasında sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapan Şimşek, “Yaşanılabilir bir dünya bırakmak için gelecek kuşakların ihtiyaçlarını da düşünerek sürdürülebilirlik kavramını bir tercih değil bir zorunluluk haline getirmeliyiz” dedi. 


Şimşek sözlerine şöyle devam etti: “Dünya inşaat sektöründe Çin’den sonra gelen ikinci büyüklüğe sahip ülkeyiz. Ayrıca Türkiye inşaat malzemesi endüstrisinde gerekli altyapıya sahip bir ülke. Ancak inşaat sektörünün yeteri kadar kurumsallaşamamış olması, sağlam kararların alınamaması, planlama ve denetimde henüz gelişmiş ülkeler seviyesinden uzak olmamız, enerji kaynaklarımızın çok kısıtlı ve yenilenebilir enerji üretimimizin düşük seviyelerde olması gibi faktörler sektörün gelişmesini engelliyor.” 


Çevre problemlerine duyarlılığımızın gelişmiş ülkelere kıyasla çok geride olduğunu dile getiren Şimşek doğal kaynakların tüm dünyada büyük bir hızla tüketilirken, ülkemizin enerji kaynaklarının çok kısıtlı ve yenilenebilir enerji üretimimizin çok düşük seviyelerde olmasına dikkat çekti. Şimşek: “Bu konuda bilinç sahibi ülkelerin çevreci yaklaşımları arz ve talep eden tarafı da ödüllendiren “Green Finance” desteğinin olması ümit verici. Ancak ülkemizde yeşil bina anlayışı hala moda, reklam ve pazarlama malzemesi olarak algılanmaktadır” dedi. 


Şimşek, ülkemizde karbon salınımının yüzde 40’ının sorumlusunun inşaat sektörü olmasına rağmen 2B ve yabancıya satış yasalarının düzenlenmesi, kentsel dönüşüm gibi projelerin hayata geçirilecek olmasının da umut verici olduğunu söyledi. 


Melih Şimşek, Akşan Yapı’nın çalışmalarını örnek göstererek şunları söyledi: “Akşan Yapı olarak 1999 yılında yaşadığımız deprem sonrasında en dayanıklı yapı sistemlerinden biri olan ve Yeşil Binalardaki Sürdürülebilir yapı güvenliği konusuna mükemmel çözümler getiren endüstriyel yapısal çelik yöntemini kullanmaya başladık. Yılda 150 bin metrekare‘lik 7500 konut üretim kapasiteli, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 3 büyük yapısal hafif çelik fabrikası olan Akkon Çelik Yapı A.Ş.’yi 2001’de kurduk.  Ayrıca Akkon Çelik Yapı A.Ş. sektöründe ilk EPD (enviromental product declaration)  belgesini alarak yeşil endüstri kimliğini taçlandırdı. Akşan Yapı’nın İzmir’de 555 konutluk 35.Sokak projesine ‘very good’ seviyesinde ‘Breeam Sertifikası’ almaya hak kazanarak, ülkemizde yeşil konutlara ilk örneğini kazandırmış olduk. 


Melih Şimşek konuşmasında, dünyanın sınırlı kaynaklara sahip olmasından ötürü çalışmaların sürdürülebilirlik kavramına uygun olarak yapılması gerektiğine dikkat çekti.  Şimşek: “Akşan Yapı olarak 35. Sokak projemizi inşa ederken; 36 bin ton daha az kesme kuvveti ile deprem güvenliği, referans binadan yüzde 50 iyileştirilmiş bina kabuğu ile enerji verimliliği, hafif çelik ile inşa ederek 30 bin 455 ton daha az su kullanımı ile su tasarrufu, iklimlendirme ile 272 bin kg az karbon salımı ve 350 kW kurulu güç ile elektrik üretimi yaparak düşük karbon emisyonunu sağladık. Ayrıca 95 bin metrekare ortak yeşil alanı ve özel bahçeleri olan 35. Sokak’ta shuttle hizmeti vererek toplu ulaşımı bir alternatif olarak sunuyoruz.”Akşan Yapı Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği'nden ödül aldı! (Emlakkulisi.com, Şubat 2013)


35. Sokak projesiyle En Başarılı Markalı Konut ödülünü geçtiğimiz günlerde alan Akşan Yapı’nın, yeşil binalar inşa etmekteki başarısı ve yaygınlaştırma konusunda çalışmalarda bulunması ÇEDBİK tarafından da ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin çelik yapı uzmanı, yeşil binalar konusunda referans projelere imza atan Akşan Yapı, 18 - 19 Şubat tarihlerinde Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından Swissotel İstanbul’da düzenlenen ‘2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ne katıldı. 


% 90 oranında geri dönüştürülebilir yapısal çelik sistemi ile çevre dostu binalar inşa eden ve Türkiye’nin ilk ve tek BREEAM Sertifikalı konut projesi 35. Sokak’ı hayata geçiren Akşan Yapı, zirvede yaptığı iki sunum ile yapısal çelik sisteminin avantajları ve yeşil binaların önemi üzerinde durdu. 


‘Yeşil Binalarda Malzeme’ oturumunda yapılan sunumda, Akşan Grubu’na ait, yıllık 35 bin ton üretim kapasiteli Akkon Çelik’in çevre alanındaki en önemli belgelerden biri olan EPD sertifikasını alarak sektörde bir ilki gerçekleştirdiği üzerinde duruldu. Akkon Çelik’in çevre dostu ürünleri ile % 90 geri dönüştürülebilir binalar inşa eden Akşan Yapı’nın şimdiye kadar 2 milyon metrekare büyüklüğünde çevreci, sürdürülebilir enerji tasarrufu sağlayan çelik yapılar inşa ettiği vurgulandı. 


4 milyon ton hurda çelikten 1 milyondan fazla konut üretilebilir


Zirvede yeşil kentsel dönüşümün nasıl mümkün olabileceğine dair bilgi veren Akşan Yapı, kentsel dönüşüm sürecinde 6,5 milyon yapının yıkılması ile yaklaşık olarak 500 milyon m3 bir beton molozunun ortaya çıkacağını bunun da hacim olarak Sapanca Gölü’nü dolduracak büyüklükte olduğunu belirtti. Diğer taraftan bu yığın içerisindeki 4 milyon ton hurda çelik ile 1 milyondan fazla konut üretiminin mümkün olduğu vurgulandı. 


Yapısal çelik sisteminin diğer avantajları ise hızlı ve ekonomik inşaat olanağı sunması, iklim koşullarından etkilenmemesi ve dünyada depreme karşı bilinen en dayanıklı sistem olarak sıralandı. Ayrıca yapısal çelik sistemleri, kolonsuz ve kirişsiz tasarımı ile iç mimaride ferah ve geniş iç mekânlar oluşturulmasını sağlıyor. Böylece brüt alana göre düzenlenen imar sistemlerinde %5 ila %7 arasında fazladan yaşam alanı kazandırıyor. Dünyadaki çelik yapı örnekleri de kısa sürede inşa edilen fakat uzun ömürlü olmaları dikkat çekiyor. 


‘Türkiye’de Yeşil Bina Uygulamaları’ oturumunda ise 35. Sokak projesi örneklerle anlatıldı. Çevre dostu olmasıyla bilinen 35.Sokak projesinin yapımında kullanılan 4.050 ton çeliğin % 90’ının geri dönüştürülebilir özellikte olmasının BREEAM Sertifikasının aradığı en önemli özelliklerinden biri olduğu belirtildi. Ayrıca 35. Sokak solar elektrik enerjisi sistemi sayesinde yılda 400 bin kWh elektrik üreterek 290 ton daha az karbon salımı gerçekleştiriyor. 35. Sokak konutlarında kullanılan yüksek verimli ısıtma ve soğutma sistemi (hava kaynaklı ısı pompası) sayesinde her yıl 350 bin kWh  elektrik tasarrufu sağlanarak 272 ağaç doğaya kazandırılıyor. 35. Sokak’ta güneş panelleri ile şebeke kullanımından daha tasarruflu elektrik sağlanırken, havadan suya ısı pompasının tercih edilmesi sayesinde de, atmosfere yayılan karbondioksit emisyonları azaltılmış oluyor. Böylece yenilenmeyen enerji kaynaklarının kullanımı sınırlanırken, yazın soğutma, kışın ısıtma sisteminin doğru kullanılmasıyla da konut sahiplerinin kullanım giderlerinin düşürülmesi hedefleniyor. Akşan Yapı’nın referans projeleri hangileri?Konutlar: Gülkent Göl Villaları, Villapark Ankara, TOKİ Van Konutları, VARGAS Konut Projesi, Ankanatura, 35. Sokak, Ankaville, Kuzey Konakları, Terrace Life, Bursa Kestel Kooperatifi Örnek Evi, Darna Residence, Sirte 80 Villa Projesi, Horizon Sky, Zeytinsuyu Tepesi Evleri, Süleyman Özyer Evi, Sorouh Al Ghadeer Projesi Örnek Evleri, Yoksa Rüya Mı? Evleri, Narlıtepe Konutları, Bora Terzioğlu Evi, Sapanca Evi, İzmir Yamaç Evleri, Eston Ardıçlı Evleri, Ömerli Parkı Villaları, Venezuella / Biscucuy


Sosyal yapılar: İlknur Ilıcalı İlköğretim Okulu, TeliaSonera Lisesi, Fatih Belediyesi İÖO ve Lisesi, MEB Yeşilsu Akşan Yapı İÖO, AnkaNatura Satış Ofisi, 35. Sokak Satış Ofisi, CWRC, Commodore Labour, Camp  Vegetable Shops, Sirte Hotel Projesi , 49. İç Güvenlik Tugay Komutanlığı Binaları, Longson Öğrenci Yurdu, Vocational School Project, C Type  Vocational School,  T.B.M.M.Vakfı Okulu ve Lojmanı, Derso,  DAÜ 304 Kişilik Öğrenci Yurdu, Göcek Çarşı ve Meydan Projesi, DAÜ 240 Kişilik Öğrenci Yurdu, Kocaeli Tevfik Seno Arda Lisesi, Lenkeran Resort Otel Muğla Göz Hastanesi, Kıbrıs Yaşam Hastanesi, Kırklareli Hastane Binası, Ç.O.S.B Sosyal Tesisleri, YDA İnşaat Satış Ofisi, Hemodiyaliz Dispanseri,  İtfaiye Binası,  Soyak Satış Ofisi, St. Michel, Çerkezköy SGK Binası  Narcity Sağlık Ocağı, TİV Özel Eğitim Merkezi.

Endüstriyel yapılar: Ulus Hali Çatısı, Akkon Çelik Fabrikası, RPC Depo Atlantis Depo / Liman Yapıları


Gayrimenkul geliştirme: Gülkent Göl Villaları, Ankanatura, 35. Sokak, Ankaville, Kuzey Konakları, Terrace Life. Akşan Yapı iletişim bilgileri neler? Akşan Etüd Müşavirlik ve Mühendislik A.Ş.


Adres: Seyrantepe Mahallesi İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi No: 71 – 73 PK: 34418 Kağıthane-İstanbul


Telefon: 444 25 76 (pbx)


Faks: 444 25 76


E-Mail: info@aksanyapi.com


Web Adresi: www.aksanyapi.com


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016