Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Aksaray Güzelyurt TOKİ sözleşme imzalama son günü!

TOKİ ile Güzelyurt Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Güzelyurt Toplu Konut Projesi kapsamındaki konutlar için sözleşme dönemi bugün sona eriyor..


TOKİ ile Güzelyurt Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Güzelyurt Toplu Konut Projesi kapsamında (2+1) nitelikli olmak üzere toplam 124 konut satışa sunulmuştur.


Proje kapsamında inşa edilen 124 adet konut için 95 adet başvuru alınmış ve 95 adet konut alıcısı için “Konut Belirleme Kurası” çekilmiştir.


Söz konusu Projede, Temerküz Şube T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Güzelyurt Şubesi olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı bu Şube tarafından imzalatılıyor. Aksaray Güzelyurt TOKİ sözleşme imzalama işlemleri bugün sona eriyor.


Konut alıcılarından konut satış bedellerinden; 

B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında %12, %15 ve %20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak başvuru süresi içinde tahsil edilen başvuru bedelleri peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecektir. 


Borç bakiyesi aylık taksitler halinde %12 peşinat ve 180 ay vade, %15 peşinat 216 ay vade ve %20 peşinat 240 ay vade ile alınacaktır.. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacaktır. 


İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacaktır.


 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, TOKİ Aksaray kura