Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Akzirve Topkapı'da ön talep toplanıyor!

Akzirve Gayrimenkul Yatırım, Topkapı’da bulunan ve arsa geliştirme süreci 4 yıl gibi önemli bir süre alan yeni projesinin tanıtımını yaptı..


Bahçeşehir’de hayata geçirdiği Strada’nın 1. etabının 11 ay gibi kısa sürede satışını tamamladıktan sonra, 2. etap satışlarına da Aralık 2017’de gerçekleştirdiği lansman ile başlayan Akzirve Gayrimenkul Yatırım, şimdi de Topkapı’da bulunan ve arsa geliştirme süreci 4 yıl gibi önemli bir süre alan yeni projesinin tanıtımını yaptı. 


Akzirve Topkapı projesinin tanıtım toplantısına Akzirve Gayrimenkul Başkan Yardımcısı İbrahim Maasfeh de katıldı.


Özgün tasarımıyla İstanbul için yeni bir ikonik yapı olarak ön plana çıkacak Akzirve'nin yeni projesi, Türkiye’nin tek parsel üzerinde gerçekleştirilecek olan en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olma özelliği ile de dikkat çekiyor.  


Metro ve tramvaya 100 metre, metrobüse ise 150 metre mesafede yer alan, E5 hattında, ana artere direkt bağlantısı bulunan projenin mimari tasarımı dünyaca ünlü tasarım ofisi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yapıldı.  


Toplam 52 bin metrekare yeşil alanı ile ilgi çeken projede peyzaj mimarı olarak DS Mimarlık’ın imzası bulunuyor. Topkapı projesinin iç alanında yer alan ve 3 futbol sahası büyüklüğündeki iç avlu, örneğine ender rastlanılabilecek peyzaj planlaması sergileyecek. 


Arsa geliştirme bedeli 250 milyon USD olan projenin; inşaat yatırımı ise 1 milyar liraya mal olacak.


265 bin metrekaresi toprak üstü olmak üzere, toplam 492 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunan projede 71 adet ticari alan ve 96 adet ofis ile birlikte, toplam 2 bin 182 adet bağımsız bölümün olduğu projede; 1 oda 1 salondan, 5 oda 1 salona kadar daire seçenekleri sunuluyor. Büyük tip dairelerin yer aldığı proje bu özelliği ile ağırlıklı olarak ailelerin tercih edeceği bir proje olarak değerlendiriliyor. 


Projede teslimlerin 36 ay içerisinde yapılması planlanıyor. Projenin lansmanının Eylül-Ekim 2018 döneminde gerçekleştirilmesi planlanıyor.


Akzirve Topkapı'da yaşamın başlaması ile yaratacağı yeni sosyal doku vasıtasıyla bölgesinde geniş çaplı bir dönüşüme etken olacağı öngörülüyor.


http://www.akzirve.com/tr