Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Albayrak İnşaat

Altunizade’de Hilal Konakları, İkitelli’de Başakşehir Villaları ve İzmir’de Albayrak Mavişehir Evleri’ni hayata geçiren firmadır. İstanbul metrosunu da yapmıştır. Albayrak İnşaat, Albayrak Grubu’nun ilk firmasıdır.Albayrak Holding yönetiminde kimler var?Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Yönetim Kurulu üyeleri Nuri Albayrak, Kazım Albayrak, Mesut Albayrak, Albayrak Grubu CEO''su Ömer Bolat’tır.


Albayrak Holding, Ahmet Albayrak ve kardeşleri Bayram, Nuri, Kazım, Mustafa ve Muzaffer Albayrak'ın ortak girişimleridir. Grup, inşaat, müteahhitlik, medya, traktör ve motor üretimi, liman işletmeciliği, kâğıt fabrikası, tekstil, temizlik ve sosyal hizmetler alanında faaliyet göstermektedir.


Albayrak Şirketler Grubu Hacı Ahmet Albayrak'ın oğulları olan Ahmet, Bayram, Nuri, Kazım, Mustafa ve Muzaffer Albayrak tarafından yönetilmektedir. Ahmet Albayrak genellikle medya, inşaat, liman, traktör üretim işleri ile ilgilenmekte, Bayram Albayrak toplu taşıma, Nuri Albayrak liman, Kazım Albayrak turizm, Mustafa Albayrak araç kiralama, Muzaffer Albayrak da tekstil işi ile ilgilenmektedir.


Albayrak Medya Grubu, Yeni Şafak gazetesi ve TVNET televizyonunun sahibidir.Albayrak Holding’in tarihçesi nedir? Albayrak Grubu faaliyetlerine 1952 yılında inşaat sektörü ile başladı.


1982 yılına kadar sadece inşaat sektöründe yer alındı. O yıl personel taşımacılığı sektörüne girildi.


1992 yılında Türkiye’deki ilk özel atık yönetimi şirketi kuruldu. İstanbul’da birçok belediyenin atık toplama işi 

üstlenildi.


1996 yılında Ereğli Tekstil Fabrikası satın alınarak sanayi sektörüne girildi.


1997 yılında Yeni Şafak Gazetesi satın alınarak medya sektörüne girildi.


2003 yılında Trabzon Limanı’nın işletmesi 25 yıllığına alındı.


2004 yılında Tümosan Traktör ve Motor Fabrikası satın alındı.


2005 yılında ATR televizyonu kuruldu. 2007 yılında Televizyonun adı TV NET olarak değiştirildi.


2005 yılında İktisat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı satın alınarak adı Albayrak GYO olarak değiştirildi.


• 2010 Atık Yönetimi faaliyetinde bulunan şirketlerimiz Yeşil Adamlar Atık Yönetimi çatısı altında toplandı. 


• 2010 Lojistik sektöründe faaliyette bulunmak üzere NAKİL Lojistik A.Ş. hizmet vermeye başladı. • 2010 Enerji 

sektöründe faaliyette bulunacak olan KUVVE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. faaliyete başladı. 


• 2012 Grubun 60. Kuruluş yılıAlbayrak İnşaat hangi projelere imza attı?Villalar: Albayrak İnşaat, farklı yaşam tarzları ve gelir gruplarına hitap eden yapılarla inşaat sektörünün her alanında yetkinliğini ortaya koyuyor. Albayrak İnşaatPeyzaj ve çevre düzenlemeleriyle bir bütün olarak tasarlanan villalar, seçkinliğiyle öne çıkıyor. 169 villadan oluşan Altunizade Hilal Konakları ile 121 villadan oluşan İkitelli Başakşehir Villaları, Albayrak İnşaat’ın gerçekleştirdiği villa projelerinin en çok tanınanları. Toplu Konut Projeleri: Albayrak İnşaat; toplu konut alanında lider bir kurum olarak, konut tiplerine çeşitlilik getirilmesi ve kentsel dokuya ortak kullanım mekânlarının kazandırılmasına önem veriyor. Planlı kentleşme hedefine uygun toplu konutlar inşa ederek insanımıza daha uygar yaşam alanları sunuyor. Albayrak İnşaat, bugüne kadar gerçekleştirdiği toplu konut projeleriyle binlerce ailenin ev sahibi olmasına yardımcı oldu. Albayrak İnşaat770 dairelik Kağıthane Başak Konutları Sitesi, İkitelli’deki 1.400 ve 580 dairelik Başak Konutları, 120 konutluk Albayrak Sitesi, 800 dairelik Huzur Konutları Sitesi, Düzce merkezde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı için yapılan 502 dairelik 3. Bölge Kalıcı Deprem Konutları, 250 konutluk Ülker Sitesi Albayrak İnşaat’ın imzasını taşıyan projelerden bazıları. İstanbul Halkalı’daki Güneş Park, Esenler’deki Kemer Park, İzmir Mavişehir’deki Albayrak Mavişehir Evleri, İstanbul Topkapı Merkez Evleri projeleri Albayrak İnşaat tarafından yapımı tamamlanan projelerindendir.Albayrak İnşaat 

İstanbul Metrosu: Albayrak İnşaat’ın yapımında büyük rol aldığı dev projelerden biri, 2001 yılında tamamlanan İstanbul Metrosu’dur. Türk taşımacılık sektörünün en önemli projelerinden biri olan İstanbul Metrosu'nun elektro-mekanik işleri, iç mimari dizayn ve uygulamaları Albayrak İnşaat tarafından gerçekleştirildi. Albayrak kalitesi bu dev projede ISO 9001 standartları ile onaylandı. Albayrak İnşaatMetro projesinin hayata geçirilmesiyle, İstanbul'un yıllardan beri süregelen trafik sorunu önemli oranda çözüme kavuştu; çevre ve hava kirliliğinin önlenmesi, yakıt ve zaman tasarrufu, güvenli ulaşım gibi konularda ülke ekonomisine katkı sağlandı.Diğer Projeler: Albayrak İnşaat, büyük ölçekli projelerin yanı sıra, sanayi, ticaret ve sağlık alanındaki bazı inşaat projelerinin sorumluluğunu da üstleniyor. Kiptaş Genel Müdürlük Binası, Bayrampaşa Ticaret Merkezi, Bayrampaşa CarrefourSA Hipermarket ve Ticaret Merkezi, Odak-Opel Showroom ve Servis Binası, Fatih Katlı Otoparkı, İETT Motor Yenileme Fabrikası, İETT Ayazağa Garajı ve Adapazarı, Yalova, İzmit-Sopalı, İzmit-Merkez ve Bolu'da inşa edilen prefabrik hastaneler bunlar arasında ilk akla gelenler...Albayrak İnşaat hangi haberlere konu oldu? Albayrak İnşaat ve Siyah Kalem İnşaat'tan sağlık kompleksi! (Emlakkulisi.com, Mayıs 2013)


Albayrak İnşaat ve Siyah Kalem İnşaat Somali'de 200 yatak kapasiteli sağlık kompleksi inşa ediyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan, Albayrak İnşaat ve Siyah Kalem İnşaat tarafından  inşa edilen sağlık kompleksi 200 yatak kapasitesine sahip. Somali'de inşa edilen komplekste A kalite hizmet sunuluyor. Proje Müdürü Serkan Nadir bu inşaatın sıfırdan başlayıp zamanında bitirilen tek inşaat olduğunu söyledi.

Sarıyer – Çayırbaşı tüneli hizmete açıldı 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin ''7 Tepe 7'' Tünel Projesi ''nin üçüncüsü olan Sarıyer-Çayırbaşı Tünel inşaatı, grup şirketlerimizden Seçkin İnşaat''ın, Öztaş İnşaat ile ortak kurmuş olduğu Plaket İnşaat tarafından yapımı tamamlanmış olup tünelin resmi açılışı, T.C. Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan''ın 8 Eylül 2012 Cumartesi günü katılımı ile gerçekleşen bir törenle yapılmıştır. 


Sarıyer-Çayırbaşı tüneli bölgedeki trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olup tünelle Hacıosman bayırından Kilyos Caddesi''ne giden mesafe yüzde 40 azalarak, yaklaşık 1 saatlik yolculuk 5 dakikaya inecektir. 


Sarıyer ile Kilyos ve Zekeriyaköy bölgelerinde yaşayanları, ilçe merkezine girmeden ana arterlere bağlayarak sahil yolu trafiğini rahatlatacak olan tünellerin, her biri 2,1 km. uzunluğunda olup, çift şeritli olarak inşaa edilmiştir.Albayrak İnşaat iletişim bilgileri neler?Albayrak Grubu 


Adres: Çayhane Sokak No:1 34010  Topkapı İstanbul 


Telefon (212) 467 36 36 (pbx) 


Faks (212) 544 47 48 


E-Posta iletisim@albayrak.com.tr


Web Adresi: www.albayrak.com.tr