Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Kural kimdir?

Mimar Ali Kural kimdir? Mimar Ali Kural, bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor?


Ali Kural kimdir? Ali Kural, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü birincilikle bitirerek lisans derecesini aldı. 


Fulbright Yüksek Lisans Bursu ile gittiği A.B.D.' de Harvard Üniversitesi Tasarım Yüksek Okulu'nu 1999 yılında, "Yeşil ve Uyum Gösteren - Biçimsiz Şehir; İstanbul için Kentsel Gelişme Stratejisi, Beykoz - Ümraniye Örneği" isimli tez projesi ile tamamladı ve Kentsel Tasarımda Yüksek Mimar derecesini aldı. 


1999 - 2004 yıllarında Boston, New York, Washington DC, İstanbul ve  Ankara  şehirlerinde yaşayan ve çalışan Ali Kural, 2006 yılından itibaren URBAR - Kentleşme ve Mimarlık Ofisinde mesleki çalışmalarını sürdürmektedir. 


Son dönem yapıları arasında Alaçatı Değirmenaltı Meydanı Kentsel Tasarım Uygulaması, Beyazıt Meydanı Kentsel Tasarım Projesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Lisans Öğrencileri Yurt Binası bulunmaktadır.


Kural Mimarlık

"Kural Mimarlık, kurulduğu günden bu yana çözüm ortağı olduğu partnerlerinin;

Fuar Organizasyonu

Fuar Standı İmalatı

Özel Tasarım Mobilya İmalatı

Dijital Baskı

Ürün Teşhir ve Tanıtım Standları

Showroom ve Ofis Tasarımı

alanlarında istek ve beklentileri doğrultusunda hizmet sunmayı prensip edinmiştir.


Sürekli kalite anlayışı ile çalışmalarının projelendirme ve uygulama safhalarında bütün detayları göz önünde bulundurarak çözüm ortaklarının başarılarına katkıda bulunmakta."