Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Manço kimdir?

2009 yılında DİMTAŞ AŞ. ile Manço Mimarlık A.Ş.'de Yönetici Ortak olarak görev almakta olan Ali Manço kimdir?


Ali Manço, 1977 yılı İstanbul doğumlu. Lise eğitimini İstanbul Alman Lisesi'nde tamamlayan Manço 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 


Stajlarını TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı ve N&N Mimarlık'ta (Antalya Havalimanı Yarışma Projesi) gerçekleştirdi. Aytaç Manço Mimarlık Bürosu’nda çalıştı.

 

Georgia Institute Of Technology İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü İnşaat Mühendisliği ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı'nda yüksek lisansını, 2001 yılında Georgia Institute of Technology İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü İnşaat Mühendisliği ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı, 2002-2006 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yapı Bilimleri Doktora Programı'na devam etti.


2004 ylında Baytur İnşaat Taahhüt AŞ. İhale-Teklif Departmanı’nda çalıştı (Dubai Palm Jumeirah Apartmanları ve Katar İslam Sanatları Müzesi projeleri).


2004-2007 yılları arasında gayrimenkul geliştirme projeleri için, DİMTAŞ Yapı Ortaklığı Ltd. Şti. Y. Mimar Aytaç Manço, İnş. Müh. Tarkan Onat ve İnş. Müh. Selim Tekyeli ile ortak olarak çalıştı. 


2009 yılında DİMTAŞ AŞ. ile Ali ve Aytaç Manço Mimarlık Ltd. Şti.'nin aynı çatı altında toplandığı ISO9001:2008 belgeli Manço Mimarlık A.Ş.'de Yönetici Ortak olarak görev almaktadır.


Ali Manço, TMMOB Mimarlar Odası, Mimarlık Vakfı , ÇEDBİK Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, ULI Urban Land Institute-Turkey, Alman Lisesi Mezunlar Derneği, National Geographic Society ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyesidir.


Manço Mimarlık

Y. Mimar Aytaç Manço tarafından 1970 yılında kurulan Manço Mimarlık, yurt içi ve dışında bir çok yayınlanmış projesi ve ödülleri bulunan, ISO9001:2008 belgeli bir mimarlık ofisidir.


Aytaç ve Ali Manço ortaklığında yönetilen firma, 50 yılı aşan mesleki deneyimini genç kadrosunun dinamizmi ile birleştirerek mimari / iç mimari tasarım, danışmanlık ve mesleki denetim hizmetleri sunmaktadır.


Mimari uzmanlık alanları, başta konut, ofis, karma kullanım, fuar / sergi, ticaret, kamu ve sanayi yapıları olmak üzere, maliyet ve enerji etkin yenilikçi çözümlerin hedeflendiği birçok farklı proje türünü içermektedir.
Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı