Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Murat Silpagar kimdir?

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar kimdir? Ali Murat Silpagar, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Ali Murat Silpagar, 16 Aralık 1966 tarihinde Konya’nın Ereğli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiftlikköy M.Kemal İlköğretim Okulu’nda, liseyi Yalova Lisesi’nde okudu.


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği bölümünü 1999’da tamamladı. Yükseköğrenime Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ekonometre Ana Bilim Dalı, İstatistik Bilim Dalı ile devam ederek 2006’da yüksek lisans yaptı.


1994-1999 yılları arasında bir özel sektör şirketinin Rusya Temsilciliğini yürüttü. 2000-2002 yılları arasında özel bir şirkette elektrik mühendisi olarak görev yaptı.


Bu tarihten sonra akademik alana yönelen Silpagar, Yıldız Teknik Üniversitesi MYO Elektronik Teknolojisi programında 2002-2012 yılları arasında öğretim görevlisi ve program yürütücüsü olarak görev yaptı.


2014 yılında Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi’nde Ak Parti’den aday olarak belediye başkanlığına seçilen Silpagar, 4 Nisan 2014 Cuma günü mazbatasını alarak resmen Çiftlikköy Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.


Evli ve 1 çocuk babası olan Ali Murat Silpagar, İngilizce, Rusça ve Orta Asya dillerini bilmektedir.