Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Murat Silpagar kimdir?

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar kimdir? Ali Murat Silpagar, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Ali Murat Silpagar, 16 Aralık 1966 tarihinde Konya’nın Ereğli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiftlikköy M.Kemal İlköğretim Okulu’nda, liseyi Yalova Lisesi’nde okudu.


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği bölümünü 1999’da tamamladı. Yükseköğrenime Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ekonometre Ana Bilim Dalı, İstatistik Bilim Dalı ile devam ederek 2006’da yüksek lisans yaptı.


1994-1999 yılları arasında bir özel sektör şirketinin Rusya Temsilciliğini yürüttü. 2000-2002 yılları arasında özel bir şirkette elektrik mühendisi olarak görev yaptı.


Bu tarihten sonra akademik alana yönelen Silpagar, Yıldız Teknik Üniversitesi MYO Elektronik Teknolojisi programında 2002-2012 yılları arasında öğretim görevlisi ve program yürütücüsü olarak görev yaptı.


2014 yılında Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi’nde Ak Parti’den aday olarak belediye başkanlığına seçilen Silpagar, 4 Nisan 2014 Cuma günü mazbatasını alarak resmen Çiftlikköy Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.


Evli ve 1 çocuk babası olan Ali Murat Silpagar, İngilizce, Rusça ve Orta Asya dillerini bilmektedir.