Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Nuhoğlu

1962 doğumlu olan Ali Nuhoğlu, Bulgaristan’da Hukuk okudu. 1986 yılında Nuhoğlu İnşaat’ı kurdu.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Ali Nuhoğlu kimdir?


Ali Nuhoğlu; 1962 Trabzon doğumludur. Kabataş Erkek Lisesi’nde okudu. Bulgaristan’daki Sofya Üniversitesi’nde Hukuk eğitimi aldı. 1986 yılında aile fertleri ile birlikte Nuhoğlu İnşaat’ı kurdu. İstanbul, Ankara, Irak-Bağdat ve Erbil, Libya-Trablus, Kazakistan-Almaata ve Katar’da ofis açtı.


Ali Nuhoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede Rusça, Bulgarca ve Arapça bilmektedir. Nuhoğlu İnşaat’ta Yönetim Kurulu Başkanıdır.


Ali Nuhoğlu

Nuhoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali NuhoğluAli Nuhoğlu konut KDV’leri hakkında neler söyledi?


Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Nuhoğlu, konut KDV oranlarının artışı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:


2013 yılından önce yapılan konutların fiyatları, daha az vergi alınmasından dolayı, bu yıl yapılacaklara göre daha düşüktü. Bugün konuşulan konut stoku 800.000 civarındadır. 15 yıllık süre içinde üretilmesi gereken konutlarında 10 milyonun üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. 2013 yılında ruhsat alıp, satışa çıkaracak firmalar zor durumda kalacak. Konut KDV’lerinin yüzde 1’den 18’e çıkarılmasının hem olumlu hem de olumsuz yönleri olacaktır.Ali Nuhoğlu


Ali Nuhoğlu Fikirtepe projesi hakkında neler söyledi?


Nuhoğlu İnşaat’ın Gülsa İnşat ile ortak hayata geçirdikleri “Yenitepe Kadıköy” projesi hakkında Nuhoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu şu açıklamalarda bulundu:


Fikirtepe, İstanbul’un en gözde semti olacak. Kısa sürede metrekare fiyatları 6.000 doları bulacak. 5 yıliçinde 1.5 milyon metrekare alanda 40-50 bin konutun yer alacağı Fikirtepe, İstanbul’un merkezinde modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek semt olacak. İstiklal, Bağdat, Abdi İpekçi, Nispetiye ve Rumeli caddelerinin kalitesinde 5 ana cadde, tek bir semtte yürüyüş mesafesinde yeniden doğacak.


Fikirtepe 1800’lü yıllarda fikir üretilen bir merkezmiş. Dönüşümle birlikte tekrar eski kimliğine kavuşacak. 5 yıl içinde 1,5 milyon metrekare alanda hepsi birbirinden iddialı yaklaşık 50 bin konut yer alacak. İstanbul’un merkezinde, 5 ana arteri bulunan, bulvar ve caddelerin yer alacağı, planlı yapılaşmış yeni bir semt doğacak. Fikirtepe’de İstiklal, Bağdat, Abdi İpekçi, Nispetiye ve Rumeli Caddelerinin kalitesinde 5 ana cadde tek bir semtte yürüyüş mesafesinde bulunacak. Dünyanın önemli markaları, restoran ve galeriler bu caddelerde yer almak için yarışacak. Bizim projemiz “Yenitepe Kadıköy”de A+ kalitesinde 1.100 daireyi 4.400 TL’ye ön satışa çıkardık. Kısa sürede metrekare fiyatları 6.000 dolara ulaşacak. Çünkü İstanbul’un merkezinde tüm ihtiyaçları karşılayacak karma projelere sahip bu kadar geniş bir semt yok.


Nuhoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu hangi şirkete ortak oldu?


Yağmurpark İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 75 bin lira sermaye ile 11 Şubat 2013 tarihinde kuruldu.  İnşaat taahhüt işleri yapacak olan firma; konut, işyeri, arsa alım satım işlerini de yapacak. Firmanın ortakları arasın Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Bige Gülhan Gündüz ve Lütfi Üçok var.


Nuhoğlu İnşaat hangi sertifikalara sahiptir?


Nuhoğlu İnşaat’ın sahip olduğu sertifikalar şunlardır: Hizmet Yeterlilik Belgesi, ISO 9001-2008, ISO 14001-2004, OHSAS 18001-2007.


Nuhoğlu İnşaat projeleri hangileridir?


Bayrampaşa Şehir Parkı, Cebeci Spor ve Şehir Parkı, Kasımpaşa Sururi Parkı, Yeşil Alan Çalışmaları, Eğitim Yapıları Yeniden Yapım, Eğitim Yapıları Güçlendirme, Ankara İlksan Sosyal Donatı İnşaatları, Afyon Türk Telekom Eğitim Yapısı ve Konferans Salonu İnşaatı, Kırıkkale Alarm İskan Tesisi İnşaatı, Selimiye Kışlası Nizamiye Kapısı ve Emniyet Sistemi İnşaatı, İstanbul Levazım Maliye Okulu Şehitliği, Vapur İskeleleri Restorasyon, Esenler Halı, Kadıköy Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri  Dönüşüm Merkezi, Balıkesi r Türk Telekom Binası, Van 100. Yıl Üniversite Hastanesi, Bağdat Al Maamil Hastanesi, Metret Hastanesi, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi, Darülaceze Psikiyatrik Tanılı Sakinler Polikliniği ve Tesisi, İstanbul Akvaryum, Aqua Florya AVM ve Eğlence Merkezi, Sinan Erdem Spor Salonu, Prime Plaza AVM ve Eğlence Merkezi, Bağcılar Spor ve Kültür Kompleksi, Cebeci Olimpik Spor Kompleksi, Bursa Hayvanat Bahçesi, Fatih Spor Kompleksi, Küçükkuyu Port Lüks Konut Projesi, Karabük Cevizdere Konutları, Protokol Yolu Konut Projeleri, Yenikent Toplu Konut Projesi, Kocaeli Üniversitesi Lojmanları, Bağdat Al Maamil Hastanesi, Bolu Kültür Parkı, Eğitim Yapıları Yeniden Yapım, Metret Hastanesi, Çırpıcı Çayırı Spor Parkı, Yenikapı Meydan Projesi, Sabiha Gökçen Hangar, Avrupa 1.Bölge 2011 Yılı 3.Kısım Projesi, Bağcılar Belediyesi Cadde ve Altyapı İşleri, Mersin Otoyol Bağlantı Yolları, Bağcılar Mehmet Akif Ersoy Bulvarı ve Fatih Caddesi Düzenlemeleri, Fikirtepe Lüks Konut Projesi, Adana-Kozan Ayrımı Mansurlu Projesi, Horasan-Karakurt Sarıkamış Projesi.