Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Alp Sevimlisoy kimdir?

Sevimli Mimarlık firmasında çalışmalarını yürüten Mimar Alp Sevimlisoy kimdir? Alp Sevimlisoy, bugüne kadar hangi projelere imza attı?


Alp Sevimlisoy kimdir? Alp Sevimlisoy, Dünyanın ve İngiltere’nin en saygın Üniversitelerinden "Cass Business School" London Üraversitesî’nde Bankacılık ve Uluslararası Finans okumuştur. Coca-Cola’nın CEO'su Muhtar Kent, eski Amersham CEO'su Wiliam Castell ve Türkiye Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz da Cass mezunları arasında yer almıştır. Bankacılık ve Uluslararası finans derecesini eski Ingiltere Merkez Bardası Başkan yardımcısı Prof. Alec Chrystal'in denetiminde tamamlamıştır.


2012 yılında Washington ve New York’ta, Türk  Amerikan ilişkileri toplantılanna, ISPATla İstanbul Finans Merkezi ve Savunma Sanayi görüşmelerine katılmıştır.


2013 sonrasında, dünyanın her tarafnda küresel yatınmlar yöneten dünyanın sayılı finans kuruluşlanndan Düet Şrketinin Afrika'daki yatırımlarına yön veren Alp Sevimlisoy, halen birçok ülkede milyonlarca dolarlık yaünrn kararlarının altına imzasını atmaktadır.


2014 yılında Alp Sevimlisoy, Uluslararası Portfoy Yöneticisi olarak, Avrupa, Afrika, Türkiye ve de geişmekte olan ekonomilerde, Turizm, Bankacılık, Denizcilik, Gayrimenkul Geliştirme, Ekspertiz, İnşaat, Mimarlık, İçmimarlık, Restorasyon, Denizcilik, Perakende sektörlerimle ve Savunma Sanayi sektörlerince çeşitli yatınmlar gerçekleştirmiştir. Bu sektörlerdeki şirketleri satın alarak geliştirip değerlerini yükselterek piyasaya çıkarmaktadır.


Mart 2014'de son olarak Afrika'da Gana'nın FMC6G sektörüne uzun vadeli bir yatırım gerçekleştirmiştir. Private equity olarak Uluslararası Sektörel çalışmalarına da büyük ölçekte devam etmektedir.


Alp Sevimlisoy Sevimli Mimarlik ile ilgi GYO finans yatırımlarının ve büyümelerinin başında  Yatırım Yöneticiliği görevini de yapmaktadır.


Sevimli Mimarlık 

Mühendislik Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti.


Bebek Mah. Dilhayat Sok. No: 11

Etiler/  İstanbul 


Tel:212 232 97 97 

Fax:212 232 09 23


info@sevimlimimarlik.com