Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Alsar Maslak Gayrimenkul

Altınbaş ve Saral Ailelerinin 2010 yılında kurduğu gayrimenkul – inşaat firmasıdır. Alsar Maslak Gayrimenkul, Maslakno1 Ofis Plaza projesini hayata geçiriyor.Alsar Maslak GayrimenkulAlsar Maslak Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ne zaman kuruldu?


Aslar Maslak Gayrimenkul İnşaat, 21 Eylül 2010 tarihinde 2 milyon TL sermaye ile kuruldu. Alsar Maslak Gayrimenkul İnşaat’ın yönetiminde kimler var?


İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kayıtlarına göre firmanın yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor;


Ad Soyad Görevi - Temsil Şekli


ALİ ALTINBAŞ Yönetim Kurulu Üyesi

EYÜP ENSAR SARAL Yön.Kur.Başkan Yardımcısı Müştereken

GÖKHAN SARAL Yönetim Kurulu Üyesi

MUSTAFA SARAL Yönetim Kurulu Üyesi

SERDAR ALTINBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı MüşterekenAlsar Maslak Gayrimenkul İnşaat’ın yetkili isimleri de şunlar;


Ad Soyad Görev Görev Süresi

EYÜP ENSAR SARAL Yön.Kur.Başkan Yardımcısı Müştereken

SERDAR ALTINBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı MüşterekenAlsar Maslak Gayrimenkul İnşaat’ın kuruluşu nasıl haber oldu? 


Altıbaş ve Sarallar gayrimenkulcülük yapacak (Emlakkulisi.com, 27 Eylül 2010) 


Eyüp Ensar Saral'ın kurduğu Alsar Maslak Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’de Altınbaşve Saral ailelerinden farklı isimler aynı yönetim kurulunda toplandı. Gayrettepe Ayazma Deresi Caddesi Saral İş Merkezi no. 5 Kat 4 Beşiktaş adresinde kurulan Alsar Maslak Gayrimenkul’ün yönetim kurulunda Ali Altınbaş, Mehmet Macit Kalelioğlu, Mustafa Saral ve Serdar Altınbaş görev aldı.


Şirketin ana sözleşmesinin ve İTO’ya kaydı 21 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşirken sermaye olarak 2 milyon TL belirlendi. İnşaat ve taahhüt hizmetleri yerine getirmek üzere yola çıkan şirket, ikamet veya ikamet amaçlı olmayan binaların inşaatı, her türlü inşaat ve taahhüt işleri, işyeri, ofis ve ticarethane inşaatlarını yapabilecek. Alsar Maslak Gayrimenkul, bunlara ilave olara şirket ana sözleşmesinde yer alan diğer işleri de gerçekleştirme yetkisine sahip bulunuyor.Alsar Maslak Gayrimenkul’ün Maslak No/1 Ofis Plaza projesinin detayları nelerdir?


Alsar Gayrimenkul yöneticileri, binada kullanılan çeliğin 1.600 ton olduğunu ve 26.000 parçadan oluştuğunu belirtirken, aynı zamanda plazanın Mimarı olan Emre Arolat'ın da Türkiye de neredeyse bir ilki uyguladığının altını çiziyor.


Proje yüklenicisi Alsar Gayrimenkul A.Ş yöneticileri, Maslakno1 Ofis Plaza binasının çelik konstrüksiyon olmasının projenin bitiş tarihini geciktirdiğini, eğer çelik konstrüksiyon yapılmasaydı 6 ay önce projenin tamamlanmış olacağını ifade ediyor. Maslak No/1 Ofis Plaza Yönetim Genel Müdürü; Çabuk biten bir proje ya da sadece dış tasarınmı olan bir bina değil, hem iç tasarımı ile güven veren hem de yaşam alanları ile canlı bir bina yaratmak istedik şeklindeki ifadesi ile çelik ve betonarme ilişkisini açıklıyor.


Ofisler, son yıllarda artan taleplere bağlı olarak 4 metre kat yüksekliği, 1042 m2 brüt tek kat kullanım alanı olacak şekilde tasarlanmış olup, şap beton olarak kiracılara teslim edilecek.Maslak No 1 Ofis Plaza'da metrekare fiyatı nedir?


'Maslak No/l Ofis Plaza Yönetim Genel Müdürü Murat Karacay, projesinin her bir ofis katının 1.042 m2'lik toplam 20 kattan oluştuğunu söyledi. Projenin metrekare fiyatı 35 dolar...


Maslak’taki ilk posta adresinde yapılandırılan ve adını da buradan alan 'Maslak No/l Ofis Plaza' firmalarla minimum 5 yıllık anlaşma ile 2013 yılı sonunda buluşması planlanıyor. 'Maslak No/l Ofis Plaza Yönetim Genel Müdürü Murat Karacay, projesinin her bir ofis katının 1.042 m2'lik toplam 20 kattan oluştuğunu söyledi. Projenin metrekare fiyatının 35 dolar olduğunu ve aidatların ise m2 basına 10 TL olmasını ön gördüklerini dile getiren Karacay, firmalardan ilk 2 ay kira ve aidat almayacaklarını belirtti. Murat Karacay, ofis katlarını sap beton olarak teslim edeceklerini, dekorasyon anlamında firmalar talep ettiği taktirde yardımcı olacaklarını kaydetti. Star Gazetesi’nin 14 Kasım 2013 tarihli haberine göre; 'Maslak No/l Yönetim' Kokkaya Holding ve Alsar Gayrimenkul ortaklığıyla hayat buluyor. Alsar Maslak Gayrimenkul iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Gayrettepe Ayazma Deresi Caddesi Saral İş Merkezi No: 5 Kat: 4 Beşiktaş - İstanbul