Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Altan Elmas

Altan Elmas; 1969 Erzincan doğumludur. Altunizade'de bulunan 10 katlı apartmanı alıp, sermaye yaparak 1997 yılında Sur Yapı'yı kurdu.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Altan Elmas kimdir?


Altan Elmas

1969 Erzincan doğumlu olan Altan Elmas, İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık mezunu. Ailece İstanbul’a gelen Altan Elmas’ın amcası inşaat mühendisliği okuyunca ailesi inşaat işine girmiş. Üniversite eğitimine devam ettiği sırada ailesi dağılmış. Altan Elmas daha sonra kardeşi ile ufak apartman işleri yapmış. 1993 yılında Altunizade’den 10 katlı bir apartman almış. Abdullah Armağan ile tanıştıktan sonra 3 daireyi satıp sermaye yapmışlar ve ortak olmuşlar. 1997 yılında Sur Yapı’yı kuran Altan Elmas, ilk olarak Ümraniye’de 15 bin metrekare büyüklüğünde iş merkezi almış.


Altan Elmas nasıl Sur Yapı’yı yarattı?


2001 krizi sonrası 2004 yılında ilk konut projelerine Çekmeköy’de başladı. Greenium adı verdikleri 94 villa inşa eden Elmas, Selvice Evler'deki daireleri de 1.5 ayda satmışlar. Dora Park, Mahalle İstanbul, Adapark gibi projeleri yapmaya başlayan Altan Elmas, İzmir, Kâğıthane, Bayrampaşa'da yeni projelere başlayacak. Ayrıca Evidea’nın karşısındaki araziyi alarak 600 dairelik bir proje yapacak.


Sur Yapı Gayrimenkul konut projeleri nedir?


Sur Yapı; taahhüt, gayrimenkul geliştirme ve enerji alanında hizmet veren bir firmadır. Gayrimenkul sektöründe konu, iş merkezi, ofis ve alışveriş merkezleri yapıyor. Taahhüt sektöründe endüstriyel tesisler, ofis ve alışveriş merkezleri ayrıca özel sosyal bina yapımları ile ilgileniyor. Sur Yapı enerji sektöründe ise HES projeleri yapımına devam ediyor.


Konut projeleri; Corridor, Metro Garden, Exen İstanbul, Adapark, Mahalle İstanbul, Dorapark, Villa Sera, Selvica Evler, Greenium.


Ofis ve İş Merkezi projeleri; Bosh-Siemens Yönetim Merkezi, Hayat Holding Yönetim Merkezi, Casper Bilgisayar Yönetim Merkezi, Erdeniz Yönetim Merkezi, Nobel İlaç Yönetim Merkezi.


Alışveriş Merkezi; İzmir Kompleksi, Bayrampaşa Kompleksi, Kağıthane Alışveriş Merkezi, Metrogarden Alışveriş Merkezi


Endüstriyel Tesis projeleri; Yongapan Orman Ürünleri, Hayat Kimya Deterjan Fabrikası, Mısırlı Tekstil, Bingo Ek Depo, Altan Hidrolik.


Enerji projeleri; Aksu HES, Tepehan HES, Yakacık HES, Elmalı RES, Kurtini RES.