Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Altına dayalı kira sertifikası 4. etap başvuruları başladı!

Altına dayalı kira sertifikasında 4. etap başvuruları bugün itibariyle başladı. Başvurular 27 Ekim akşamına kadar alınacak..


Hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç edilen altına dayalı kira sertifikasında son etap olan 4. etap başvuruları bugün başladı. Başvuru dönemi 27 Ekim'de sona erecek.


Altınlarını getirerek altına dayalı kira sertifikası alan ve 2 yıl vadeli yatırım yapmış olan vatandaşlar sertifika sayesinde bunun yanı sıra Hazine vatandaşlara yıllık yüzde 2.4 oranında getiri elde edecek.

 

Altına dayalı kira sertifikasında 1. etap başvuruları 2 - 6 Ekim 2017, 2. etap başvuruları 9 - 13 Ekim 2017, 3. etap başvuruları 16 - 20 Ekim 2017 tarihleri arasında alındı.


Başvuru yapılan iller

Başvurular Isparta, Ağrı, Ankara, Antalya, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Trabzon, Van, Aksaray, Amasya, Bartın, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Elazığ, Gaziantep, Giresun, Hatay, Karabük, Karaman, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Osmaniye, Sakarya, Sinop, Şanlıurfa, Tunceli, Van, Samsun, Rize, Denizli ve Bursa'daki Ziraat Bankası şubelerinde alınacak.

 

Başvurusu kabul edilen altınlar

Altına dayalı kira sertifikası için yalnız 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik, kolye gibi takıların başvurusu kabul edilebilecek. 

 

Ancak üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ile Reşat Altınlar ile bankaların altın mevduat hesaplarında kaydı bulunan altınlar için başvuru yapılamayak.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura, TOKİ Aksaray kura