Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Altına dayalı kira sertifikası yatırımcı kılavuzu 2017!

Altına Dayalı Kira Sertifikası ihraçları için talepler Ziraat Bankası tarafından kabul ediliyor. İşte altına dayalı kira sertifikası yatırımcı kılavuzu 2017..


Altına dayalı kira sertifikası, fiziki altını bulunan bireysel yatırımcılara belirli bir getiri sağlayarak yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacı ile Hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç ediliyor.


Altına Dayalı Kira Sertifikası alacak müşteriler, yastık altında duran altınlarını kayıp çalınma riski olmadan, devlet güvencesinde yatırıma dönüştürme imkanına sahip oluyor.


Altına Dayalı Kira Sertifikası ihraçları için müşteri talepleri Ziraat Bankası tarafından kabul ediliyor.


Altına dayalı kira sertifikası için başvurular 4 etap halinde kabul edilecek. Altına dayalı kira sertifikası için 1. etap başvuruları 02 - 06 Ekim 2017, 2. etap başvuruları 09 - 13 Ekim 2017, 3. etap başvuruları 16 - 20 Ekim 2017, 4. etap başvuruları ise 13 - 27 Ekim 2017 tarihlerinde yapılabiliyor.


Kira Sertifikası ihracına ilişkin işlemlere yönelik adımlar altına dayalı kira sertifikası yatırımcı kılavuzu kapsamında yer alıyor.Altına dayalı kira sertifikası yatırımcı kılavuzu için tıklayın.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com