Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Altına dayalı kira sertifikasında 2. etap başvuruları bitiyor!

Hazine tarafından, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için geliştirilen altına dayalı kira sertifikası ile 2 yıl vadeli yatırım yapılacak.


Altına dayalı kira sertifikasında ilk etap başvuruları 2-6 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Altına dayalı kira sertifikasında 2. etap başvuru dönemi 9 Ekim'de başlamıştı. Altına dayalı kira sertifikasında 2. etap başvuruları bitiyor.


Hazine tarafından, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için geliştirilen altına dayalı kira sertifikası ile 2 yıl vadeli yatırım yapılacak. 


Böylece vatandaşlar getirdikleri altınlarını 2019'da aynı miktarda altın olarak alacaklar. Bunun yanı sıra Hazine vatandaşlara yıllık yüzde 2.4 oranında getiri kazanacaklar.

 

Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuruları 


Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuruları İstanbul, Ankara, Antalya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adana, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir, Kayseri, Kastamonu, Kırıklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat illerinde Banka tarafından belirtilen şubelerde alınacak.


Altına dayalı kira sertifikasında, 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik, kolye gibi takıların başvuruları kabul edilecek.

 

Ancak üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ile Reşat Altınlar ile bankaların altın mevduat hesaplarında kaydı bulunan altınlar için yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Başvurular yalnız Ziraat Bankası'na yapılabilecek.


Altına dayalı kira sertifikası 3. etap başvuruları 16 Ekim'de

Altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları 16-20 Ekim, 4. etap başvuruları ise 23-27 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura