Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları başladı!

Toplamda 4 etap halinde başvuruların toplandığı altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları başladı. Başvurular 20 Ekim'de sona erecek..


Hazine tarafından, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılmasını, finansman araçlarının çeşitlendirilmesini ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacı ile geliştirilen altına dayalı kira sertifikası için başvurular 4 etap halinde alınıyor.


2 yıl vadeli yapılacak altına dayalı kira sertifikası yatırımlarında vatandaşlar getirecekleri altınlarını dönem sonunda aynı miktarda altın olarak alacak.


Altına dayalı kira sertifikasında ilk etap başvuruları 2-6 Ekim, 2. etap başvuruları 9-13 Ekim tarihlerinde alındı.


Altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları ise bugün başladı, 20 Ekim'de sona erecek. Sertifika döneminde son başvurular ise 23-27 Ekim tarihleri arasında alınacak. Altına dayalı kira sertifikasında başvurular yalnız Ziraat Bankasına yapılıyor.


Altına dayalı kira sertifikası başvurularında yalnız 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik, kolye gibi takılar kabul edilebiliyor. 


Ancak üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ile Reşat Altınlar ile bankaların altın mevduat hesaplarında kaydı bulunan altınlar için yapılan başvurular kabul edilmiyor. 


Altına dayalı kira sertifikasında 3. etap işlemleri

Altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları Ankara, Artvin, Aydın Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa, Niğde, Trabzon, Ardahan, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Siirt, Şırnak, Tekirdağ, Van, Yalova, Aydın ve Antalya'da toplanacak.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura