Altıntepsi - Bayrampaşa - İstanbul

Bayrampaşa ilçesinde kentsel dönüşüm projesinin başladığı ilk mahallelerden biridir. 2013 yılında mahallede daireler 130 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.


Altıntepsi - Bayrampaşa - İstanbul


Altıntepsi nerededir?


Altıntepsi; İstanbul Bayrampaşa sınırlarında yer alan bir mahalledir. Kuzeyinde Kocatepe, kuzeydoğusunda İsmetpaşa ve Yenidoğan mahalleleri, güneyinde ise Terazidere ve Vatan mahalleleri ile komşudur. 130 hektarlık bir yüzölçümüne sahiptir. Mahallenin nüfusu 2000 nüfus sayımına göre 25.946 kişidir ve nüfus artış hızı 1997-2000 arası %1,16’dır. Günümüzdeki nüfusu ise 26.800’dür. Nüfusun 15.000’i erkek 11.000’i ise kadındır. Mahallede 7.000 civarında Arnavut, Makedon ve Rumeli kökenli vatandaş yaşamakta olup 4.000 civarında da Trakyalı vatandaş bulunmaktadır. Nüfusun diğer kısmı Anadolu’nun çeşitli illerinden dengeli bir şekilde gelmiştir. 


Altıntepsi kentsel dönüşüm projesi nasıl planlandı?


Bayrampaşa Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre Bayrampaşa Altıntepsi Mahallesi kentsel dönüşüm projesi şöyle:


Bayrampaşa Belediyesi, kentsel dönüşümde ilk adımı attı. 28 konuttan oluşan 6 bloğu törenle yıkarak kentsel dönüşümde ilk adımı atan Bayrampaşa Belediyesi, depreme dayanıklı toplu konutlar inşa etmek için kolları sıvadı.

Bayrampaşa Belediyesi, olası bir depremde yıkılma riski taşıyan Yıldırım Mahallesi Şehit Kamil Balkan Caddesi'ndeki 28 konutlu 6 bloğu yıkarak, İstanbul’daki kentsel dönüşümü Bayrampaşa’dan başlattı. Yıkılan binaların yerine depreme dayanıklı, otoparkı, asansörü olan 12 kattan oluşantoplu konutlar inşa edilecek ve 28 aile bu konutlara taşınacak.


Yıkım töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ‘Ada bazlı kentsel dönüşüm’ projesinde kısa sürede büyük aşama kaydettiklerini belirtti.  Başkan Aydıner, “Profesyonel anlamda kentsel dönüşüm projesini ilk kez biz gerçekleştiriyoruz. Sırada eski cezaevi alanımız var. Eski cezaevinden boşalan alana depreme dayanıklı hastane, okul ve toplu konutlar yapacağız. Vatandaşlarımızı 'ada bazında' bu toplu konutlara yerleştireceğiz. Kentsel dönüşümü Bayrampaşa’dan başlatarak, İstanbul’da yepyeni bir Bayrampaşa inşa edeceğiz.” dedi.


Kentsel dönüşüm projesi ile ilgili Altıntepsi Mahalle muhtarı ne dedi?


Altıntepsi Mahalle Muhtarı Selahattin Beyler, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Bizim mahallemizde Sinop ve Mezbaha sokaktakilere tebligat gelmiş. Bunlar tapulu evler, bu evlerin yıkılması gündemde. Öyle ilginç bir durum var ki, bir köşede yıkım yapacağım diyorlar, bir köşede de yeni inşaat yaptırıyorlar; tabii bu inşaat şirketlere yaptırılıyor minyatür evler adı altında. Olan buradaki halka olacak, insanlar yerlerinden olacaklar. Ayrıca kimseye bilgi verilmiyor, muhtarlar dahi bu konuda henüz bilgilendirilmiş değil.


Altıntepsi Mahallesi’nde satılık ve daire fiyatları kaç TL’dir?


Altıntepsi Mahallesi’nde 130 bin TL ile 250 bin TL arasında değişen fiyatlarda satılık dairelere ulaşmak mümkündür. Kiralık dairelerin ortalama fiyatı ise 700 TL’dir.


Altıntepsi Mahallesi’ne nasıl gidilir?


Bölgeye İETT ve minibüs hatlarıyla ulaşılabileceği gibi Otogar-Aksaray metro hattı da bölgeye yakın bir konumdadır.  Metro ile Altıntepsi Mahallesi’ne geçebilmek için Sağmalcılar durağında inmek gereklidir. Ayrıca Esenler Otogarı da bölgeye yakın konumda olduğu için Otogar’a giden tüm toplu taşımalar ile mahalleye ulaşım sağlamak mümkündür. 


Altıntepsi Mahalle muhtarlığı iletişim bilgileri nedir?


Adres: Altıntepsi Mah. Mektep Sok. No:2 BAYRAMPAŞA

Telefon: 0 212 674 02 52Facebookta Paylaş Tweetle

Etiketler:

Aile konutu ve ev eşyaları nasıl paylaşılır?

Aile konutu paylaşımıAile konutu ve ev eşyalarını talep şartları nelerdir? Aile konutu, mal rejimlerine göre nasıl paylaştırılır? Evliliğin iptali veya boşanma halinde aile konutu nasıl paylaşılır? Aile konutu ve ev eşyaları nasıl paylaşılır? İşte cevapları...

Aile konutu nasıl haczedilebilir?

Aile konutu ve hacizAile konutu haczedilebilir mi? Aile konutuna haciz uygulanmaması için ne yapmak lazım, Aile konutu hangi durumlarda haczedilebilir? Aile konutu nasıl haczedilebilir? İşte cevaplar...

EkBa Holding; Bodrum’da Selen Vadi Konakları’nı inşa eden firma

Ekba Holding  Ekşioğlu ailelerinin kurmuş olduğu firma olan Ekba Holding ,Bodrum Güllük’te Selen Vadi Konakları’nı inşa ederken İstanbul’da Emniyet Müdürlüğü binaları, Anafen Dershaneleri, orduevlerinin restorasyonu, Beyaz Rusya’da konut ve otel inşaatı gibi projeleri gerçekleştirmiştir. Ekba Holding, savunma-bilişim güvenliği ve dış ticaret alanlarında faaliyet göstermektedir.

DOME Mimarlık iletişim bilgileri nedir?

DOME MimarlıkMurat Yılmaz tarafından 1997 yılında, doğa ile uyumlu mekanlar tasarlamak amacı ile kuruldu. 2009 yılından itibaren de uluslararası hizmet vermek adına DOME&Partners adı altında Maslak’ta hizmet vermektedir.