Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Alya Grandis'te lansmana özel 520 bin TL'ye!

Türk-Lübnan ortaklı Boss4 Gayrimenkul İnşaat tarafından hayata geçirilen Alya Grandis'te fiyatlar lansmana özel 520 bin TL'den başlıyor..


Türk-Lübnan ortaklı Boss4 Gayrimenkul İnşaat San. Dış Tic. A.Ş. inşaat sektörüne Alya Grandis projesi ile girdi.


Proje, İstanbul Beylikdüzü’nde Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde hayata geçiriliyor.


“Yaşaması ayrıcalıklı, yarınları kazançlı” sloganıyla satışa çıkan Alya Grandis’teki konutların yüzde 17’si ön satış döneminde satıldı. 


İlk 20 konut için lansmana özel ayrıcalıklar da sunulan Alya Grandis'te ortalama metrekare birim fiyatı 4 bin TL olarak belirlendi. 


 

Ortakları arasında Akkuş Grubun da yer aldığı Boss4 Gayrimenkul İnşaat şirketi yöneticileri, İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısında gayrimenkul editörleri ile bir araya geldi. Shangri_La Bosphorus Oteli’nde yapılan toplantıya; Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Abdülkadir Akkuş, Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Kurucu Ortağı Ahmet El Khatip,  Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. CEO’su Dr. Abdullah Demir, Alya Grandis Satış ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Sabbağ , mimar Hakan Saçık ve Boss4 Gayrimenkul İnşaat A.Ş. Yöneticilerinden Vali Mehmet Türkoğlu katıldı. 


Basın toplantısında açıklamalar yapan Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Akkuş Gayrimenkul olarak 4 yıldır inovatif yaklaşım ve kalite anlayışı ile Beylikdüzü bölgesinde Alya adı altında tercih edilen bir marka değeri oluşturduklarını belirtti.  Alya markasıyla bugüne kadar 3 ayrı konut projesi yaptıklarını belirten Abdülkadir Akkuş, 4. projede ise yollarının Lübnanlı yatırımcı grubu Westanbul ile kesiştiğini açıkladı.

Akkuş, konuyla ilgili olarak: “Sayın Ahmet El Khatip ve ekibi İstanbul’da yaptıkları araştırmalarda bizim projelerimizi inceleme imkanı bulmuşlar. İstanbul’da geliştirmek istedikleri gayrimenkul projesi için aradıkları nitelikleri Alya’da ve Akkuş Grup’ta buldular. Birlikte yeni projeler geliştirme kararı almamızın ardından Boss4 Gayrimenkul İnşaat adı altında yeni bir şirket kurarak harekete geçtik” diye konuştu.


Daireler Dört Cepheli, Balkonlar U Şeklinde 


Projenin İstanbul’da bugünlerde önemi daha da anlaşılan yatay mimari üzerine tasarlandığını anlatan Mimar Hakan Saçık, Alya Grandis’te içe dönük mimari kurgulandığını belirtti. Mimar Hakan Saçık “Bütün yaşam alanları ve balkonlar içe bakıyor. İnsanlar çocuklarını oynarken izliyor, havuzu görüyor. Her katta tek komşuya sahipler. Bu açıdan sakin bir yaşam vaad ediyor. En büyük fark, 170 metrekareyi bulan büyük metrekareli daireler. Bahçe katlarında 30 metrekare bahçe terasları var. Her dairede en az iki balkon var. Daireler üç hatta dört cepheli. En büyük fark bu. U şeklinde tasarlanan balkonlar, salon ve mutfağa hitap ediyor. Sabah ve akşam meltemlerini almak için kuzey ve güney akslarımızı boş bıraktık. Burası rüzgar alan bir bölge, biz bunu doğal havalandırmaya dönüştürdük. Dairelerde cephelerin çok olması nedeniyle karanlık cephe yok. Gün içinde bir cephe mutlaka güneşi yakalıyor” açıklamasını yaptı.


Alya Grandis’te Kiralar 2500-3000 TL’den Başlayacak

 

10 bloktan meydana gelen Alya Grandis projesinde 100 konut ve 8 ticari ünite yer alacak. İçe dönük yaşam felsefesi içinde kendi kendine yetebilen sosyal-sportif alanlara sahip olan projede, kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, sauna ve kapalı otopark bulunacak.


Projede fiyatlar lansman dönemine özel olarak, 520 bin TL'den başlıyor. Ortalama metrekare fiyatı 4 bin TL seviyesinde olan projede, lansman döneminde ilk 20 konut için yüzde 15 peşinat, kalanı 36 ay vade farksız taksitlendirme seçeneği sunuluyor. Projede dairelerin 2 yıl sonra teslim edilmesi planlanıyor.


Yatay mimarinin en iyi örneğinin sergilendiği projede blokların yüksekliği 5 kat ile 12 kat arasında farklılık gösteriyor. 3+1 tipindeki dairelerin kira değerlerinin 2.500 TL ile 3.000 TL aralığında olması beklenen proje tamamlandığında yatırımcıların en az yüzde 30 getiri sağlaması bekleniyor.


www.alyagrandis.com