Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

AND Gayrimenkul'den 2 yeni proje!

AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, yeni yılda 300 milyonluk 2 proje yapacaklarını açıkladı..


İlk projelerini İstanbul Kozyatağı’nda inşa ettiklerini, sonra Kartal’da ‘AND Pastel’ için çalışmalara başladıklarını belirten AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, “Kozyatağı’ndaki ofis projemizde yüzde 53 doluluğa ulaştık.


Ortalama metrekaresi kiralama rakamı 26 dolar ve bölgedeki en yüksek kira değerine sahip ofis bizim. İlk konut projemiz AND Pastel’de ise 1200 konut yer alıyor.  Bu projede de 8 ayda 500’den fazla konut sahibini buldu. 2017’de Ankara’da ve Kartal’da 2 yeni proje planlıyoruz. Bu projeler için 300 milyon lira yatırım yapacağız” dedi. 


Usta Ankara’da home ofis ve perakende alanı, Kartal’da ise konut planladıklarını dile getirdi. Gayrimenkulü bir ürün değil hizmet olarak gördüklerini belirten Usta, “Yaşama değer katmayı hedefliyoruz. Sektördeki ‘yap-sat’, ‘sat-yap’ gibi modellerle değil ‘yap-yaşat’ modeli ile ilerliyoruz. Kartal’da ilk konut projemizi yaparken araştırdık ve gördük ki insanlar geçmişi, sıcak mahalle ortamına özlem duyuyor. Biz günümüz ihtiyaçlarını bu özlemle birleştirdik. Projeden ev alanlara her ay doğan gıda ürünleri yolluyoruz, ya da projenin peyzaj alanlarında sıcak sosyalleşme odaları kurguluyoruz” dedi.