Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankapark'ın ihalesi iptal edildi!

Ankapark için bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasında gerçekleştirilen ihale iptal edildi...


Başkent Ankara'da yapımına 2013 yılında eski Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde başlanan ve 14 Haziran tarihinde katılan olmadığı için ihalesi ertelenmişti. Ankapark için bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasında yeniden gerçekleştirilen ihale iptal edildi.


BİR FİRMA TEKLİF VERDİ


Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, ihale öncesi 5 firma şartname aldı ancak bugün yapılan ihaleye bir firma katılım gösterdi. İhaleye katılan firmanın dosyalarında eksiklik olduğunun tespit edilmesi üzerine ihale ertelendi. Ankapark’a talip olan firmanın Azeri firması olduğu belirtildi.


Ankapark


EKSİK BELGEDEN İPTAL EDİLDİ


Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği açıklamada, “Bugüne kadar 5 firma tarafından şartname alınmış olup ihaleye bir firma teklif vermiştir. Yapılan değerlendirmede teklif veren firmanın belgelerinde eksiklik tespit edilmesi nedeniyle Belediye Encümenimiz ihalenin iptaline karar vermiştir” dedi.


Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 29 seneliğine tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde yaklaşık 1.2 milyon metrekarelik alana sahip Ankapark alanının işletilmesi için muhammen bedel 765 milyon 600 bin TL, geçici teminat da 22 milyon 968 bin TL olarak belirlenmişti.