Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankara-Afyonkarahisar hızlı tren projesinin yüzde 25'i tamam!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım'a yaptığı ziyarette ilin yatırımları hakkında bilgi aldı. Ankara-Afyonkarahisar yüksek hızlı tren inşaatında şu an yüzde 25'ler seviyesine gelindi..


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım'a yaptığı ziyarette ilin yatırımları hakkında bilgi aldı.


Afyonkarahisar'ın önemli bir kavşak olduğunu dile getiren Arslan, AA'nın haberine göre; "Bu kavşağın hakkını vermek üzere herkesin malumu birçok bölünmüş yol yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Özellikle Antalya, İzmir, Denizli, Kütahya, Ankara'yı her yeri ilgilendiren bir kavşakta zaman zaman insanlarımızın seyahati kısıtlanabiliyor. Onu kolaylaştırmak üzere önemli bir kavşak yapıyoruz. O da yetmiyor ülkemizi yüksek hızlı trenler ile tanıştırırken, özellikle Afyonkarahisar'ın bu konumunun, yüksek hızlı trenlerle de taçlanmasını istiyoruz. Ankara-Afyonkarahisar yüksek hızlı tren inşaatında şu an yüzde 25'ler seviyesine gelmiş durumdayız." dedi.


Arslan, hızlı trenle sadece Ankara'yı Afyonkarahisar'a değil bu kent üzerinden İzmir'e ulaştırmayı planladıklarını bildirdi. İstanbul-Eskişehir üzerinden gelen yüksek hızlı tren hattının Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya gitmesini amaçladıklarını anlatan Arslan, fakat bu büyük projeler hayata geçirildikçe hainlerin de durmadığını vurguladı. Arslan, "Ülkemizin bu yükselişini, büyümesini ya da söz sahibi olmasını istemeyenler her zaman bize sıkıntı yaratıyor. Ve ne yazık ki birileri de özellikle terör örgütleri buna maşalık ediyor." bilgisini verdi.