Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankara Altındağ'a iki yeni anaokulu geliyor!

Altındağ Belediyesi, eğitim yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Altındağ Belediyesi, anaokulları sayısını 13’e çıkardı..


Altındağ Belediyesi, eğitim yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Özellikle kadınların ve çocukların eğitimlerine önem veren ve okul öncesi eğitim için bugüne kadar 29 milyon TL tutarında dev yatırım yapan Altındağ Belediyesi, anaokulları sayısını 13’e çıkardı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki konuyla ilgili olarak, “Biz eğitimin beşikten mezara kadar sürdüğü anlayışına sahip bir toplum, kültür ve dinin mensuplarıyız. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim ‘Oku’ emriyle başlıyor. Altındağ’da hayata geçirdiğimiz yeniliklerin ve projelerin en değerlilerini eğitim alanındaki uygulamalarımız oluşturuyor. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu nedenle, yeni nesillerimizin  iyi ve kaliteli eğitim ile yetişmesine verdiğimiz destek, geleceğe yaptığımız en değerli yatırımdır” diye konuştu.


Altındağ Belediyesi 2 yeni anaokulunu daha hizmete açıyor


2013 yılından bugüne, farklı mahallelerde 11 anaokulunu hizmete açan Altındağ Belediyesi, Altındağ’a iki anaokulu daha inşa etti. Gültepe ve Ali Ersoy Mahalleleri’nde hayata geçirilen anaokullarının Eylül ayında hizmete açılması hedefleniyor. Böylece Altındağ’daki müstakil anaokulu sayısı 13’e çıkacak. Gültepe Mahallesi’ne (Çinçin) yapılan anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilirken, Ali Ersoy Mahallesi’ne inşa edilen okul öncesi eğitim merkezi, ‘Altındağ Belediyesi Kreşi’ olarak hizmet verecek.


Başkan Tiryaki konuyla ilgili olarak, şu açıklamalarda bulundu:


“Bölgemizin ve vatandaşımızın ihtiyaçlarını ve eksikliklerini iyi biliyoruz. Bu nedenle çalışmalarımız öncelikli olarak ihtiyaçları giderme yönünde oldu. Altındağlı her vatandaşı okumaya ve öğrenmeye yöneltiyoruz. Altındağ’da sağlıklı ve kaliteli eğitim almış nesillerin yetişmesi Belediye olarak öncelikli hedefimiz.


Yaklaşık 10 yıldır Altındağlıların eğitimi ile ilgileniyoruz. Eğitim, araştırma, bilgi ve iletişim teknolojileri ile bölgede yaşayan insanların sosyal gelişimine yönelik kütüphaneler, kadın eğitim kültür merkezleri, gençlik merkezleri, okullar, anaokulları ve spor tesisleri açıyoruz. Bölge halkının güzel sanatlarla buluşarak kültür yaşantısını geliştirecek ortamlar oluşturulmasına yönelik yatırımlara da önem veriyoruz. Eldeki mevcut kaynaklarımızı etkin kullanarak tamamen insan odaklı bir yatırım politikası ile hareket ediyoruz. Yeni okullarımızın aydınlık kuşakların yetişmesine vesile olmasını diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.”


Altındağ Belediyesi