Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankara Altındağ'da 40 bin gecekondu yıkıldı!

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki , iş dünyasına yön veren MAG Business sayısına özel yaptığı açıklamalarda 40 bin gecekondunun yıkıldığını açıkladı..


Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki , iş dünyasına yön veren MAG Business sayısına özel açıklamalarda bulundu. Tiryaki, 2017 yılında yapacakları çalışmalara da değinerek “ Öncelikli hedefim, Altındağ’ı her bakımdan bir önceki yıla göre daha ileriye taşımak” dedi.


Hedeflerinin Altındağ'ı, her bakımdan bir önceki yıla göre daha ileriye taşımak olduğunu söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki “Kültürü, sanatı ve sosyal yapısı ile Başkent'e yakışır bir Altındağ olma yolunda ilerleyeceğiz” dedi. 2017 yılı faaliyetlerini de anlatan Tiryaki sözlerine şöyle devam etti: “2017 yılında Altındağ’da sağlık atağımız devam edecek. Yapımını tamamladığımız Aile Sağlığı Merkezleri’ni hizmete açacağız. Yeni kültür merkezleri yapıyoruz. Bunların açılışlarını gerçekleştireceğiz.”


“Altındağlı çocuklara ve onların eğitimlerine ne kadar önem verdiğim artık herkes tarafından biliniyor” ifadesini kullanan Veysel Tiryaki, çocukların geleceği için yeni ana okulları yapmaya devam edeceklerini söyledi. 2017 yılında yüzlerce dönüm büyüklüğünde parklar yapacaklarının da müjdesini veren Tiryaki “2017’nin en iddialı projeleri arasında parklarımız yer alıyor diyebilirim. Feridun Çelik, Ulubey, Ali Ersoy, Karapürçek, Başpınar ve Doğantepe gibi hızla yapılaşan mahallelerimize devasa parklar yapıyoruz. Yapılaşmaya hız kazandıracağına inandığım ve yeşil alanların bir kente değer kattığını düşündüğümüz için bu projeleri çok önemsiyorum” diye konuştu.


Tiryaki :“Altındağlılar ile birlikte Altındağ'da yaşıyorum. Kültürü, sanatı ve sosyal yapısı ile Başkent’e yakışır bir Altındağ olma yolunda ilerleyeceğiz. Çocuklarımızın geleceği için yeni anaokulları yapmaya devam edeceğiz. 2017’de Altındağ’a her biri yüzlerce dönüm büyüklüğünde dev parklar yapacağız. 40 binden fazla gecekonduyu kavgasız, gürültüsüz, üstelik sahiplerinin onayı ile yıkmayı başardık. Altındağ'ın yüzde 80’i gecekondularla kaplıydı. Bugün imarı tamamlandı. Altındağ’da 2005 yılı tam anlamıyla bir “kırılma noktası” oldu." dedi.


ÇEPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Kahraman'ın kapak olduğu MAG Business Ocak sayısı, birbirinden renkli içeriği, özel röportajları ve gündemi, yakından takip eden konu başlıkları ile www.magdergi.com.tr, DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.