Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankara Mamak Gülseren Konutları başvuruları yarın başlıyor!

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 4. Etap Alt Gelir Grubu'nda yer alan 158 konutun başvuru dönemi yarın başlıyor...


Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 4. Etap Alt Gelir Grubu'nda yer alan 158 konut için başvuru dönemi yarın başlıyor. Başvurular 31 Aralık 2018 tarihine kadar alınacak. Konut başvuruları T. Halk Bankası A.Ş. Ankara şubeleri aracılığıyla yapılabilecek.


Net 59.8 - 69.5 metrekare büyüklüğündeki 2+1 konutların fiyatları 124 bin 387 lira ile 166 bin 186 lira arasında değişiyor. Yüzde 12 peşinatın ödeneceği konutlar için 180 ay vadeli ödeme yapılabilecek.


İlk taksit ödeme tarihi; Konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak. İlk dönemsel artış tarihi; Konut teslim tarihine göre İDARE’ce belirlenecek.


Konutlar sözleşme tarihinden itibaren 12 ayda teslim edilecek.


Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

- T.C. vatandaşı olması,


- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,


- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun

bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)


- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.


- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500,00 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500,00 TL olması gerekmektedir.) Satış ilanı için tıklayın.