Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankara'da 50 bin sosyal konut için kuralar çekildi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Ankara Kuzeykent Projesi'nde talep toplanan 809 kurası yapıldı.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) tarafından yapılan açıklama kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 5 Mart'ta İstanbul Beyoğlu Kasımpaşa'da gerçekleşen  TOKİ  tanıtım töreninde vatandaşlara müjdelenen 50 bin yeni sosyal konut projesinde kura çekimi yapıldı.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İlk kura,  Ankara  Kuzeykent Projesi'nde bulunan 809 konut için gerçekleşti. Kura töreni bugün Neşet Ertaş Kültür ve Kongre Merkezi'nde noter huzurunda yapılacak.


Kurada isimlerinin okunduğunu duyan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayali kurduklarını belirten vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.


Proje ile vatandaşlar yeşil alanla daha çok buluşacak

Kuzeykent Projesi ile yeni bir yaşam alan hayata geçirilen proje, içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleriyle her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Proje Ankara'nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olarak hayata geçecek.


Kuzeykent Projesi'nde 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük sosyal alanlar yer alıyor.


Projeyle vatandaşlar yeşil alanla daha çok bir araya gelecek. 700 bin metrekare alan üzerinde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı bulunuyor.


Kuzey Yıldızı rekreasyon alanında ise 23 farklı büyüklükte süs havuzu, müzik ve dans eşliğinde ses-ışık ve su oyunu gösterilenin yapılmasını sağlayan havuz, 2 giriş kapısı, 21 restoran, 10 lokanta, 10 kafe, 817 araç kapasiteli açık otopark, yaşlılar merkezi 5 bin kişilik amfi, nikah ve düğün salonu yer alıyor. 


Bütün sosyal ihtiyaçlar karşılanacak 

Kuzeykent Projesi çok yönlü ve vatandaşların bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapıldı. Projde yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları oluşuyor.


Çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlarıyla çocuklar yeşille iç içe bir alanda yer alıyor.


Öte yandan Ankara'da talep toplanan Sincan Saraycık projesinde 10 Haziran, Yenimahalle Yakacık'ta ise 11 Haziran’da kura çekimleri yapılacak.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016