Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankara'da imar barışı paneli düzenlenecek!

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Ankara’da imar barışı paneli düzenleneceğini, panele Türkiye’deki tüm OSB’lerin davet edildiğini söyledi..


İmar barışı ile gelen düzenlemelerin Türkiye’nin en planlı sanayi alanları olan OSB’ler için de son derece önemli olduğunu söyleyen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Ankara’da düzenlenecek panele Türkiye’deki tüm OSB’lerin davet edildiğini açıkladı.


Memiş Kütükcü, OSBÜK olarak başta enerji olmak üzere OSB camiasını ilgilendiren imar barışı, emsalin artırılması, mesleki eğitimin iyileştirilmesi gibi pek çok konuyu yakından takip ettiklerini, bunlarla ilgili tüm bakanlıklara raporların sunulduğunu açıkladı.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Kütükcü, “Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ı da ziyaret ederek, kendilerine OSB’lerimizin imar barışı ile ilgili taleplerini ilettik. 2 Ekim Salı günü TOBB Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak imar barışı bilgilendirme panelinde de tebliğle yapılan yeni değişikliklerden sonra imar barışının OSB’lerde uygulanması ile ilgili bilgilendirmeler anlatılacak. Tüm OSB’lerimizi bu panele katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.