Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Anna Maria Juretko kimdir?

2012 yılından itibaren Ankara İç Mimarlık ‘ta Tasarım Şefi olarak görev alan Mimar Anna Maria Juretko kimdir?


Anna Maria Juretko, Polonya uyruklu 1981 Wroclaw doğumlu. Collage of Humanities ‘in İçmimarlık Fakültesinde eğitimini tamamladı. 


Wroclaw University of Economics ‘de master programını tamamladı. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde eğitim aldı. 


Kültürleri birbirinden farklı bir çok ülkede bulunmuş ve dikkatini çeken tasarımlardan etkilenmiştir. Projelerinde oluşturduğu tasarım dilinin etkileşim kaynağının farklı kültürlere olan seyahatleri olduğuna inanmaktadır. 


2012 yılından itibaren  Ankara  İç Mimarlık ‘ta Tasarım Şefi olarak görev almaktadır.


Ankara İç Mimarlık..

İçmimar Mustafa ERCİYAS ve İçmimar Umut GÜRLER tarafından anahtar teslimi “TASARIM, PROJE, UYGULAMA” mantığıyla kurulmuştur.


Proje ve danışmanlık hizmetleri iç mimarlardan oluşan genç ve yenilikçi bir ekip tarafından yürütülmektedir. Müşterilerine sunduğu hizmet, ürün çeşitliliği, kapasite ve koordinasyon kabiliyetiyle hizmet verdiği sektörün Ankara’daki en büyük firması olan  Ankara  İç Mimarlık, 2009 yılından bugüne, yaşam alanlarına değer katmak isteyen kişilerin öncelikli tercihi olmuştur.


Beş yılda 3.000.000 metrekare üzerinde nitelikli ve butik proje hizmeti vermekle birlikte 100.000 metrekare üzerinde mobilya ve inşaat uygulaması yapmıştır. 2012 yılında iki katlı merkez ofisini komple son trendlere ve çalışma ruhunu besleyecek dekorasyon fikirlerine uygun şekilde yenilemiş tüm network altyapısını CAT 7 kablolama ile güçlendirmiştir. 


Aynı zamanda Ankara Render adı altında, Dell R720 sunuculardan oluşan bilgi işlem ağını Render Farm ile güçlendirmiş, ekip çalışmasını hızlandıracak teknolojik yatırımlarını tamamlamıştır. 2013 yılında Siteler / ANKARA ‘da 600 metrekare kapalı alanda mobilya üretim tesisi yatırımı yapmış olup, istihdam sayısını artırarak hızlı ve kaliteli hizmet verme yolunda ilerlemektedir.