Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Anne Gözüyle Kentsel Dönüşüm Paneli 12 Mayıs'ta!

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, 12 Mayıs'ta Anne Gözüyle Kentsel Dönüşüm ve Toplumsal Değişim Paneli düzenliyor..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

İMO Bursa Şubesi tarafından Anne Gözüyle Kentsel Dönüşüm ve Toplumsal Değişim Paneli düzenleniyor. Panel, 12 Mayıs Cuma günü saat 14.00’da düzenlenecek.


BAOB’da yapılan toplantıda konuşan, İMO Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak,  kentsel ve toplumsal dönüşümü ele alacaklarını söyledi. Albayrak, “Türkiye’nin dördüncü büyük ili olan Bursa’nın kentsel anlamda birçok meselesi vardır. Bu problemlerden ilk sıraya deprem riski ve buna bağlı olarak yapılması gereken Kentsel dönüşüm çalışmaları oturmaktadır. Bursa, 1980’lı yıllar ve sonrasındaki hızlı sanayileşme ve ekonomik gelişmelere bağlı olarak köyden şehre doğru yaşanan göç neticesi çarpık yapılaşmıştır. Yaklaşık 650 bin konut stokunun yaklaşık yüzde 60’ı kaçak veya ruhsata aykırı yapılardan oluşuyor ve bu yapılar şehir sakinleri için büyük bir risk. İşte bu meseleleri ve çözüm tekliflerimizi kamuoyuna sunduk. Ancak bu konuda toplum olarak başarılı olduğumuz söylenemez. Zira 1999 Büyük Marmara depreminin üzerinden 18 yıl geçmiş olmasına rağmen riskli yapı stokumuz olduğu gibi duruyor. Konunun önemi ve hassasiyeti sebebiyle kentsel dönüşümü birçok alanda ele aldık, tartıştık ama kadınların ve annelerimizin gözünden bakmadık. İMO Bursa Şubesi ve Bacıbey Kent Kültürü Derneği ile birlikte düzenleyeceğimiz panelimiz ile bu yıl Anneler Gününe farklı bir bakış açısı sunmak istiyoruz” diye konuştu. 


Anne Gözüyle Kentsel Dönüşüm ve Toplumsal Değişim Paneli 12 Mayıs Cuma günü saat 14.00’da gerçekleşecek. 


İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ayşe A. Dişbudak basın toplantısında konuştu. Dişbudak, “Kentsel dönüşüm ile ilgili olarak pek çok zeminde toplumun farklı kesimlerince birçok görüş dile getirilmekte; bu vesile ile de oldukça yoğun tartışmalara şahit olmaktayız. Ancak toplumun neredeyse yarısını oluşturan kadınlarımızın konu ile ilgili görüşleri yeteri kadar gündeme getirilememiştir” dedi. 


Milliyet

Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları