Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ant Yapı

Anthill Residence, Antorman, Antriva, Antteras projeleriyle bilinir. Ant Yapı, Rusya’da Avrupa'nın en yüksek binalarını inşa etmektedir. Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhitlik Firmaları arasında 100’üncüdür.
Ant Yapı’yı kimler ne zaman kurdu?Ant Yapı, 13 Aralık 1991 tarihinde kuruldu. Kurucu ortaklar Kadir Tokman, Hasan Yılmaz, Mehmet Okay ve Cengiz Karaduman Üniversite hayatından sonra profesyonel olarak sektörün önder firmalarından Mesa A.Ş. de yaklaşık 15 yıl çalıştılar. 90’lı  yılların başlarında dışa açılma politikalarının rüzgarına kapılarak öncelikle bakir olan Rusya pazarında inşaat malzemeleri ihracatı ve küçük taşeronluk işleri ile başlayan yolculukları hızla ilerleyerek bugünlere kadar geldi. 


Sonuç olarak geçtiğimiz yıl ENR (Engineering News Record) dergisi tarafından yayınlanan “Dünyanın en büyük 225 Müteahhidi” arasında 100’üncü oldu.


Türk firmaları arasında ise Enka ve Gama’dan sonra 3.Türk firması olarak yer aldı. 


Ant Yapı nasıl biraraya geldi?


Ant Yapı üç eşit, bir de küçük ortaklar tarafından yönetilmektedir. Küçük ortak Cengiz Karaduman’ın hissesi yüzde 5. Geri kalan yüzde 95’lik hisse ise diğer üç ortak arasında eşit olarak bölüşülmüştür. Büyük ortaklar şirketin üç kişilik yönetim kurulunu oluşturmaktadır. 


Ortaklar 10-15 yıl Ankara’da Mesa’da birlikte çalışmışlardır. O nedenle birbirlerini çok iyi tanımaktadırlar. Mehmet Okay o günleri şöyle anlatmaktadır:


Bir ara birimiz oraya, birimiz şuraya gitti ama genelde birlikteydik ve Ankara’dan sonra İstanbul’a geldik. Mesa’nın İstanbul’a gelen akıncı koluyduk. Ardından Mesa İnşaat’ın Ataköy 9-10 kısım projelerini ve Bahçeşehir projelerinde çalıştık.


Şirketin ve ortakların hikayesi şöyle devam etmektedir:

 

Ancak işlerin seyri ortaklardan Hasan Yılmaz ile Kadir Tokman’ın yine Mesa bünyesinde Rusya’da, Doğu Avrupa’dan dönen askerler için 1980’lerin sonlarında yapımına başlanan konut projelerinde çalışmaya başlamalarıyla değişti. O sırada Okay, Mesa’nın İstanbul bölge müdürü oldu.


Rusya’da gelişen ilişkiler ve bunun sonucunda Koreli, Finli şirketlerden gelen taşeronluk teklifleri 1990’da Mesa’dan ayrılıp kendi işlerinin patronu olma kararı vermelerine neden oldu. İlk önce aralarında eski patronları Mesa’nın da bulunduğu şirketlere küçük taşeronluk işleri yaptılar. Ardından inşaat malzemesi ithalat ve ihracatı geldi.


2000 yılına kadar faaliyetlerini kimi kez Ant İthalat İhracat, kimi kez de Ant İnşaat olarak sürdüren ortaklık o tarihte yeniden yapılandı. Adı Ant Yapı olarak değiştirildi. Ant Yapı yurtdışında ağırlıklı olarak Rusya ve Ukrayna’da taahhüt, Türkiye’de ise proje geliştirme işi yaptı. Rusya ve Ukrayna’da ise oligarkların işleri yapıldı. 


Bunun nedeni ise 2000 yılında Deprem Konutları işinden zarar etmeleri oldu. İşi ‘cezası büyük’ diye dişini tırnağına takarak, çabuk olsun diye ahşap kalıp yerine çelik kalıp sipariş vererek tamamlayan Ant Yapı, 500 konutluk projeyi herkesten önce bitirdi ve büyük de zarar etti. Ama ardından 2001 ekonomik krizi patlayınca işi bitiremeyenlere avans ve fiyat farkı verilip işi bitirmeleri sağlandı. Ant Yapı da anlaşmalara sadık kalmanın cezasını ödemiş oldu. 


Ant Yapı yurtdışında çalışmaya nasıl başladı?


Ant Yapı yurtdışında en büyük sıçramayı Rusya’nın başkenti Moskova’da Mirax ve Capital gruplarıyla yaptı. Mirax Grubu’nun 2006’da başlayıp 2008’de bitirdikleri iki kuleli proje Ant Yapı’yı Rusya’da çok tanınır hale getirti. Mehmet Okay bu projenin öyküsünü şöyle dile getirdi:


Teklifimizi verdik kazandık ‘Ama Türkler yüksek bina tecrübesine sahip değil. Yapamazsınız. Yüksek kuleyi Çinlilere vereceğiz’ dediler. Yıl 2006. Bizim kulenin yüksekliği 240, Çinlilere verilenin yüksekliği ise 350 metreydi. 2 senede bitirdik. Onlarınki kaldı, ardından kriz patladı, Mirax sıkıntıya girdi ve iş şimdilik durdu. Çok ilginç bir temel atma hikâyesi vardır. 39 saatte 10 bin metreküp betonu döktük, gece gündüz çalışarak. Betonun bu sürede katılaşmaması gerekiyor. Özel ısıtmalar falan yaptık. 10 bin metreküp 250 konutta kullanılan beton demek. 


Bunu Çinliler beceremedi, beton dondu. İşi alan Çin’in TOKİ’si gibi bir firmaydı. Bize de teklif ettiler ama elçiler filan girdi araya bize bırakmadılar. Şimdi öyle yarım duruyor.  Mirax’ın 2006 yılı başında aldığımız kulesi ‘Türkler yüksek bina yapamaz’ düşüncesini değiştirdi. Bir de Çinlilerin daha temel atarken başarısız olması bizim önümüzü çok açtı. O yılın sonlarına doğru Capital Group’un işi geldi. Orayı da Rusya’nın karına kışına rağmen 2009 yılında tamamladık. Şu anda Avrupa’nın en yüksek binası.


Mehmet Okay, dört ortaklı çalışma hakkında neler söyledi?


Mehmet Okay, dört ortaklı bir şirketle çalışmanın zor olup olmadığını şu şekilde açıkladı:


Mesa’dan gelen yılların birikimi var. Ailece görüşürüz, eşler, çocuklar birbirini tanır. İlişkiler ve dostluklar süzgeçten geçerek, arınarak gelmiş buralara. İş bölümünü şöyle yaptık: Kadir Bey yurtdışı şantiyelerinden, Hasan Bey yurtiçi şantiyeler koordinasyonundan, ben de finans, satış ve pazarlamadan sorumluyum. Biz de arada Rusya’ya gideriz, Kadir Bey gelir Türkiye’deki şantiyeleri dolaşır. Küçük ortağımız dış ilişkilere bakar. Türkiye’de özellikle belediye, imarlar, izinlerle ilgilenir. Yani herkesin işi belirlenmiştir, ama kararları oturur birlikte veririz. Zaten hepimiz her zaman aynı görüşte değilizdir. Birimiz daha cesuruzdur, öbürü daha ihtiyatlıdır. Dengeyi sağlar.


İlk başta bazı olaylara, bazı projelere soru işaretiyle bakılıyor ama sonradan sorun çözülüyor. Mesela Bomonti Anthill Residence, Rumeli yakasındaki ilk projemizdi ve o zamanlar buraları mezbelelikti. Birbirimizi ikna ettik burası İstanbul’un merkezi, geleceği çok iyi olacak diye. Şimdi de yollar, tüneller yapıldı ve Bomonti gerçekten bir merkez oldu.


Mehmet Okay, firmanın yönetim şekli ile ilgili neler söyledi?


Mehmet Okay “ Hem Türkiye’de hem yurtdışında profesyonel olarak uzun süredir birlikte çalıştığımız arkadaşlar var. Ortaklar olarak onları da işin içine monte etmeyi düşünüyoruz” dedi.Mehmet Okay sözlerine şöyle devam etti:


Biz ortaklar danışma kurulu olarak çalışacağız. Altta uzun yıllardır tanıdığımız ve birlikte çalıştığımız profesyoneller olacak. Bir yasama ve altında yürütme organı gibi. Strateji ve vizyonu biz, yani danışma kurulu belirler. Örnek vereyim 10 kişilik bir yönetim kurulu olur, 3-4’ü bizim çocuklardan, kalanı profesyonellerden oluşur.


Mehmet Okay, Engineering News Record Dergisi’nin ‘Dünyanın 225 Büyük İnşaat Şirketi’ hakkında neler söyledi?


Engineering News Record Dergisi’nin ‘Dünyanın 225 Büyük İnşaat Şirketi’ sıralamasında 90. olan Ant Yapı’da kurumsallaşma çalışmaları başladı. Konuyla ilgili olarak Türkiye’nin bu alandaki en önemli ismi olan Haluk Alacaklıoğlu’ndan hizmet aldıklarını belirten Okay “Bizim hanımlarla, çocuklarla bile konuşacakmış. Bakalım ortaya nasıl bir model çıkacak şirketin yönetimiyle ilgili olarak. Bize uyar mı göreceğiz” dedi.


Mehmet Oktay, inşaatta kurumsallaşma ile ilgili neler söyledi?


İnşaatta kurumsallaşmanın çok zor olduğunu dile getiren Mehmet Okay, bunun nedeni sektörün müthiş öngörüler ve müthiş ilişkiler gerektirmesi şeklinde açıkladı. Bir proje geliştirmenin en optimum süresinin beş yıl olduğunu belirten Mehmet Okay’a göre bu sürede trendler değişiyor, krizler yaşanıyor ve bu nedenle de sürekli olarak değişen koşullara uyum gösterebilecek bir yönetim yapısı gerekiyor. 


Ant Yapı, sembol yapılarını nerede inşa etti?Ant Yapı yurt dışında çok sayıda inşaat tamamladı. Özellikle Rusya’da çok tanınan bir inşaat şirketi haline geldi. 90’lı yılların sonunda büyük bir krizle karşı karşıya kalan Rusya pazarını terketmedi ve çalışmalarına devam etti. Taahhüt hizmetleri olarak toplamda 5 milyon metrekareyi aşan işler gerçekleştirdi (100 m2 lik 50.000 konut denebilir). Son olarak Moskova’da yaptığı ve 500 milyon dolara mal olan Capital City, Avrupa’nın en yüksek binası ünvanını taşıdı. Yine aynı bölgede, Moscow City bölgesinde devam ettirdiği Oko City (Plot 16-A) ise 335 metre yüksekliği ile aynı ünvanı taşıyacak bir proje.Ant Yapı Yönetim Kurulu’nda kimler var?Yönetim Kurulu Başkanı: Kadir Tokman

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Mehmet Okay

Yönetim Kurulu Üyesi: Hasan Yılmaz

Yönetim Kurulu Üyesi: Cengiz KaradumanAnt Yapı

Soldan Sağa: Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Karaduman, Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Tokman (arkada ayakta), Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Okay, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yılmaz.Ant Yapı’nın medyada öne çıkan ismi, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay kimdir?1961 İzmir Buca doğumlu olan Mehmet Okay,1983 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Üniversitede iken Mesa Mesken San. A.Ş’de başladığı iş hayatında Satış-Pazarlama ve Mali-İdari İşler Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunduktan sonra profesyonel hayata veda edip,1991 yılında 3 arkadaşıyla birlikte Ant Yapı San ve Tic. A.Ş.’yi kurdu. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok konut, residence, villa, otel, okul, AVM, Kültür- eğlence merkezi ve çok amaçlı kompleks projelerini başarı ile bitiren ve  20. yılını dolduran Ant Yapı’da Kurucu ortak olup, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam ediyor. Ant Yapı

Ant Yapı Kurucu Ortağı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Okay


Mehmet Okay evli ve Üniversite öğrencisi 2 erkek çocuk babasıdır.Ant Yapı’nın Türkiye’de devam eden projeleri hangileridir? Çamlıca Ünalan Ofis & Residence (Çamlıca-İstanbul), Antteras (Beylerbeyi-İstanbul), Kirazlitepe Yaşam Merkezi (Beylerbeyi-İstanbul).Ant Yapı’nın Türkiye’de tamamladığı projeleri hangileridir?Antorman (Çekmeköy – İstanbul) Antriva (Beykoz-Riva-İstanbul), Radisson Blu Hotel İstanbul Asia (Ataşehir-İstanbul), Antmare Butik Otel (Alaçatı–Çeşme-İzmir), Anthill Residence (Şişli-Bomonti-İstanbul), Port Alaçatı Sahil Evleri (Alaçatı - Çeşme – İzmir), Port Alaçatı Yamaç Evleri (Alaçatı – Çeşme – İzmir), Bahçeşehir BILFEN (Bahçeşehir – İstanbul), Alaçatı Yat Limanı (Alaçatı – Çeşme- İzmir), Bilfen Antrium Anaokulu (Ümraniye – İstanbul), Antrium Residence (Ümraniye – İstanbul), Ümraniye Kültür Merkezi (Ümraniye – İstanbul), Mavisu Residence (Güney Ataşehir – İstanbul), Ataşehir Bilfen İlköğretim Okulu (Ataşehir – İstanbul), Port Alaçatı Sahil Evleri (Alaçatı - Çeşme – İzmir), Zekeriyaköy Doğa Evleri (Zekeriyaköy – İstanbul), 3000A Residence (Kuzey Ataşehir – İstanbul), Bilfen Koleji Koşuyolu Kampüsü (Koşuyolu – İstanbul),  Bilfen Koleji Çamlıca Kampüsü (Çamlıca – İstanbul), Vakıf G.Y.O İş Merkezi (Kavaklıdere – Ankara), İş Bankası Şubeleri (İstanbul, Ankara, Bursa Muhtelif Şubeler) 7000A Residence (Kuzey Ataşehir – İstanbul), Düzce Deprem Konutları (Düzce – Bolu), BILFEN Yenişehir İlköğretim Okulu (Ümraniye – İstanbul), Ant Yapı’nın yurtdışında devam eden projeleri hangileridir? 


Ant Yapı
Moscow CityRusya’nın başkenti Moskova’da; Mayak Çok Amaçlı Kompleks, Moscow City Plot 16, Moscow City Merkez Terminal, White Garden Ofis ve AVM, K2 Business Park, Skladochnaya İş Merkezi, Literator Rezidans Konut, Smolensky Çok Amaçlı Kompleks, Arcus İş Merkezi, Timura Frunze İş Merkezi, Valovaya Fabrika ve İdari Bina, Timura Frunze Demidov İş Merkezi ve St. Petersburg kentinde Elektro A Class Ofis.Ant Yapı
Plot 16


Ant Yapı’nın yurtdışında tamamladığı projeleri hangileridir? Moskova’da; Moskova & St. Petersburg Kuleleri, Moscow City Federation Tower, Kochnovsky Ofis ve Residence, Barhikva Villa, Acvhinikovsky Ofis, Shabalovskaya 10 Ofis ve Residence, Klimashkina Residence, Astradamsky Konut, Chertonova Residence, , Yeleninskaya Residence, Vodny Stadion, Sadova Kurdskaya Ofis, Yugo Zapadnaya Avm Projesi, Tushino Avm, Mironovskaya Residence Projesi, Expo Center Ofis, Yakimankaya Residence, Serpi Molot Ofis, Burevestnik Ofis Restorasyonu, Shepkina Ofis, Taganskaya Ofis, Festivalnaya Shopping Center, Tverskaya Yamskaya Elit Konut, Smolensky Pasaj Renovasyonu, Tihvinskaya Konut, Leninsky Prospekt 67 Konut, Day-Care Center, Leningradsky 37 A Sınıf Konut, Malaya Kazannıy Ofis, City Del Vergi Dairesi, Lesneya Ofis, Strasnoy Bulvar Ofis Binası Class 'A', Leningrandski 74A (Sokol 4) Ofis, Dubninskaya Konut ve Çarşı, Dinamoskaya Alışveriş Merkezi, Kırıvata Arbat, TBN Holding İş Merkezi, Brestskaya Ofis, Capital Hill Villa Projesi, Karoleva Residence, Shabalovskaya 21 Konut Kompleksi,  Bolshoi Ovchinnikovsky Ofis, Kore Büyükelçiliği Binası; Rusya’nın Perm kentinde Alpinski Gora Residence, Kc Residence, Perm Sibirskaya Konut, Perm Alışveriş Merkezi ve Bosna Hersek’teki Saraybosna’da Fojnica Kültür Merkezi. Ant Yapı hangi projeleriyle, hangi ödülleri almıştır?- ArkiPARC, Gayrimenkul Ödülleri'nde Otel Kategorisinde Radisson Blu Hotel Istanbul Asia'nın oldu.  (11 Nisan 2013)


 - Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması’nda Ant Yapı’nın ikiz kuleleri Anthill Residence akıllı ev kategorisinde 1. oldu! (30 Ocak 2013)


- ENR (Engineering News Record ) dergisinin 2012 sonuçlarına göre, Ant Yapı en büyük 225 uluslararası müteahhitlik şirketi arasında 100’üncü sırada yeraldı. Ant Yapı, 2011’de 131’inci, 2010’da 93’üncü, 2009’da 70’inci sıradaydı. 


- Kurumlar vergi rekortmenleri arasında Ant Yapı 40. Sırada (2011)


- İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı 2010 vergilendirme döneminde açıklanan Kurumlar Vergisi Rekortmenleri sıralamasında Ant Yapı 40. Sırada yer aldı. 2009’da 70’inci


-  Türkiye Müteahhitler Birliği’nin her yıl düzenlediği “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Başarı Ödülü” organizasyonunda Ant Yapı 2010’da ödül aldı. Ant Yapı’ya ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Ant Yapı 2009 yılında da aynı ödüle layık görülmüştü.Ant Yapı
- Ant Yapı’ya Yurtdışı Müteahhitlik Başarı Ödülü (2009) Ödül gecesinde, Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Tokman ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.


- Ant Yapı Kurumlar Vergisi Mükellefleri Bronz Madalyası (2008) İstanbul Ticaret Odası tarafından belirlenen vergi mükellefleri listesine giren Ant Yapı, İstanbul Ticaret Odası 2008 Yılı Vergi Mükellefi Bronz Madalya ödülü aldı.


- Antrium 2006 yılının en iyi şantiyesi seçildi. Ytong firması tarafından her sene düzenlenen “Uygulama Yarışmasında” Ant Yapı’nın projelerinden Antrium Residence, birincilik ödülüne layık görüldü. ” 2006 Yılının En İyi Şantiyesi “ seçilen projenin plaketi, Ant Yapı adına Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yılmaz ve Genel Müdür Cengiz Karaduman’a verildi. (2006)


- Moskova Büyük Elçisi Kurtuluş Taşkent, Ant Yapı’nın Moscow City’de yürüttüğü Federasyon B Kulesi projesindeki başarılı çalışmalarından dolayı bir teşekkür mektubu gönderdi. (2006)Ant Yapı hangi etkinliklere sponsor oldu? ArkiPARC 2013 Altın Sponsorluğu, Arkiparc 2012 Konut Yatırımları paneli (2012), Ant Yapı’dan 20. Yılında bir klasik müzik projesi (2011), Art Alaçatı Summer Fest (2011), Alaçatı Ot Festivali (2011), The Bodrum Cup (2010), II. Kardeş Kültürler Festivali (2010), Güreş Genç Milli Takımı (2006) ve III. Fenerbahçe Yelken Festivali (2006).Ant Yapı grup şirketleri hangileridir?- Ant Konut A.Ş.: Merkezi Ümraniye'de bulunan Ant Konut A.Ş., 2010 yılından bu yana yurt içinde ve yurt dışında konut, tatil sitesi, okul, hastane, dinlenme ve eğlence tesisleri vb. nitelikte özel yapıların inşaat ve taahhüt işleri alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir. www.antkonut.com.tr 


- Ant-Procons A.Ş.: Ant Yapı ve Procons şirketlerinin ortaklığıyla 2008 yılında yeniden yapılandırılan şirket, Ant-Procons A.Ş. adıyla yurtdışında taahhüt işleri yapmaktadır. http://ant-procons.com


- Ant Çevre Tek. Yapı San ve Tic. Ltd. Şti., www.antcevre.com


- Ant Site Yönetim Hizmetleri ve Turizm A.Ş., www.antsite.com.tr 


- ANT-MT Biyogaz Enerji ve Çevre Tek. Yapı San Tic. A.Ş.Antyapı, turizm sektöründe hangi markalarıyla yer alıyor?Fraser Place Anthill İstanbul: Avrupa yakasının tam kalbinde, Şişli’de bulunan Anthill Residence’ın 40. kat ve yukarısındaki daireleri, Singapur’lu Frasers Hospitality firmasının dünya standartlarındaki hizmet kalitesiyle kısa ve uzun dönem residence daireler olarak kiralanabiliyor. Bir yatak odalı dairelerden dört yatak odalı özel tasarım penthouse suite’lere kadar uzanan geniş konaklama seçeneklerinin bulunduğu Fraser Place Anthill Istanbul’da misafirler, kendilerini evlerinde hissederken vale servisi, 24 saat resepsiyon hizmeti, kat hizmetleri, concierge hizmetleri, kuru temizleme, posta / kurye servisi, araç yıkama ve bakım vb. gibi bir çok hizmeti 5 yıldızlı otel kalitesinde alabiliyor.

istanbul.frasershospitality.com/tr


Antmare Butik Otel: Alaçatı’ya sadece 3 kilometre mesafede, Port Alaçatı’nın girişinde yer alan Antmare, 2011 yaz sezonunda butik otelin tam karşılığı olarak hizmete açıldı.  Her biri özenle tasarlanmış 35 odasıyla Antmare'de standart, deluxe ve loft suite odaların hepsi deniz manzaralı. Alaçatı'nın tüm güzelliğini içinde barındıran butik otelde biri deniz suyu, diğeri tatlı suyla doldurulmuş iki açık havuz ve çocuk havuzu bulunuyor. Tatilde değişik bir etkinlik yapmak isteyenler için Antmare'de amatör yelken ve balıkçılık eğitimleri veriliyor. Otel, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 90 kilometre, İzmir şehir merkezine 70 kilometre, Çeşme merkezine ise 7 kilometre mesafede bulunuyor.

www.antmare.com


Radisson Blu Hotel, İstanbul Asia: Asya’nın en canlı iş bölgesi Ataşehir’de yer alan Radisson Blu Hotel Istanbul Asia, 2012 yılı Mart ayında hizmete açıldı. 195 konuk odasına sahip olan Radisson Blu Hotel Istanbul Asia’da tüm odalarda, ücretsiz kablosuz internet servisi ve LCD televizyon bulunuyor. Otel içerisinde hizmet veren, Türk ve dünya mutfaklarının spesiyallerini sunan, Core Grill & Bar Restaurant ve havuz kenarında yer alan H Terrace Bar; tam donanımlı SPA, Türk Hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyosu, masaj odaları, fitness merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzu ile Radisson Blu Hotel Istanbul Asia, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 25 km ve Atatürk Havaalanı’na 51 km mesafede yer alıyor.

www.radissonblu.com.tr/hotel-istanbulasia


Ant Yapı’nın çevre ve enerji alanında faalişet gösteren şirketi hangisidir? 


Su ve Atıksu, İleri Arıtım, Katı Atık Yönetimi, Yenilenebilir Enerji Sitemleri ve Çevre Yönetim Danışmanlık alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulmuş olan Ant Çevre Tek. Yapı San ve Tic. Ltd. Şti, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından verilen Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi’ne sahiptir.

http://www.antcevre.com


Ant Yapı’nın enerji şirketi de ANT-MT Biyogaz Enerji ve Çevre Tek. Yapı San Tic. A.Ş.’dir.Ant Yapı’nın hizmet sektöründeki şirketi hangisi?Merkezi Ümraniye’de ve şubesi Şişli Bomonti’de bulunan Ant Site Yönetim Hizmetleri ve Turizm A.Ş.; her türlü turizm tesisleri, oteller, tatill köyleri, alışveriş merkezleri ve iş merkezleri kurmak ve işletmek ile birlikte, her türlü konut alanının işletmesini gerçekleştirmek üzere faaliyetlerine 2010 yılından bu yana devam etmektedir.

http://www.antsite.com.trAntyapı, hangi konularda haber oldu? Ant Hill Rezidans projesiyle tanınan Ant Yapı Rusya'da 2,24 milyar dolarlık 22 gökdelen inşa ediyor (Nisan 2013)


Ant Yapı Moskova'nın yeni ticaret bölgesi olarak görülen Moskova City'de 2,24 milyar dolarlık 22 gökdeleni hayata geçiriyor. Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Tokmak Rusya'daki faaliyetlerine 2001 yılından hız veren şirketin teklif aşamasında olan 6 projesi daha bulunduğu belirtti.Anthill Residence akıllı bina kategorisinde birinci oldu! (Şubat 2013)


Gelecek vaat eden yatırımlardan biri olan akıllı bina kategorisinde ödül, Anthill Residence’ın oldu. Firma adına ödülü Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay aldı.


Silverline Ankastre, Ekonomist, Capital, Maison Française ve hurriyetemlak.com’un işbirliği ile bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımları Araştırması 2012” in sonuçları, 30 Ocak 2013 Çarşamba Günü, Grand Hyatt İstanbul Otel’de düzenlenen görkemli bir tören ile açıklandı.


Gelecek vaat eden yatırımlardan biri olan akıllı bina kategorisinde ödül, Anthill Residence’ın oldu. Firma adına ödülü Ant Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay aldı. Aynı kategoride 42 Maslak ikincilik ödülüne, Via Green ise üçüncülük ödülüne layık görüldü.Ant Yapı’nın İstanbul’da satışa çıkardığı projeler hangileri, o projelerde konut fiyatları ne durumda?Ant Teras Evleri: İnşaat çalışmalarına henüz başlanmayan Antteras projesi İstanbul Küplüce'de hayata geçirilecek. 2013’ün Mayıs ayı itibariyle projede metrekare birim fiyatı 5 bin dolardan başlangıç gösteriyor.


Ant Yapı projesi olarak İstanbul Beylerbeyi Küplüce'de inşa edilen Antteras, 14 villadan meydana gelecek.  Ruhsat çalışmalarına devam edilen Ant Teras'ta konut tipleri 2 oda 1 salon dubleks ve 5 oda 2 salon dubleks olarak tasarlandı.


Küplüce Antteras'ta, Türk hamamı, çocuk oyun alanı, kuaför, yüzme havuzu, fitness center ve buhar odası gibi olanaklar yer alacak. Teslimlerin 2015 yılı içerisinde yapılması öngörülen Ant Teras Evleri Küplüce'de 2+1 dubleks konutlar 192 metrekare, 5+2 dubleks konutlar 479 metrekare sahip olacak.


Beylerbeyi Antteras projesinde yer alan villaların metrekare birim fiyatının ortalama 5 bin dolar ile 6 bin dolar arasında değişmesi planlanıyor.Ant Yapı
Antteras


Telefon: 0216 630 67 67

Web Adresi: www.antteras.com


Anthill Residence: Ant Yapı'nın Şişli'de yükselen projesi Anthill Residence 'da kalan 70 dairenin satışları sürüyor. Projenin minimum fiyatı Nisan 2013 itibariyle 572 bin dolar olarak belirlendi.


Konum olarak Şişli-Bomonti'de yer ala Anthill Residence projesi, Ant Yapı imzasını taşıyor. 54 kattan meydana gelecek şekilde 2 blok olarak tasarlanan Anthill Residence projesinde toplamda 804 adet daire yer alıyor. İçerisinde 1+1 ve  2+1 daire tiplerinin bulunduğu Ant Hill Bomonti Evleri projesi 25 bin metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. 


Son olarak satılık 70 adet dairenin kaldığı Anthill Residence Şişli'nin daire alanları 85 metrekare ile 121 metrekare arasında farklılaşan büyüklüklere sahip. Projede daireler dışında 28 adet ticari birim yer alıyor. Satış süreci devam eden Ant Hill projesinde dairelerin fiyatları 572 bin dolar ile 1 milyon 162 bin dolar arasında değişiyor. 


Şişli Ant Hill 'de banka kredili ödeme yapıldığında daire için minimum yüzde 25 peşinat ödeniyor ve kalan kısım banka kredisi ile vadelendiriliyor. Firma bünyesinde sunulan ödeme seçeneğinden yararlanarak daire sahibi olmak istenirse tutarın yarısı miktarınca peşinat ödeniyor ve kalan miktar 24 ay vadelendiriliyor. 


Dairelerin hemen teslim edildiği Anthill Residence Evleri'nde vitamin bar, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, jet poll, güzellik salonu, güneşlenme terası, spa merkezi, fitness salonu ve güvenlik gibi olanaklar sunuluyor. Ant Yapı

Anthill Residence


Telefon: 0212 232 42 32

Web Adresi: www.anthillresidence.com


Antorman: Ant Yapı bünyesinde ödemenin yapılması durumunda 24 ay vadenin yapıldığı Antorman projesinde fiyatlar 2013 Nisan ayı itibariyle 635 bin dolardan başlıyor. Çekmeköy'de 4-5 katlı apartman blokları ve 3 katlı villalar şeklinde hayata geçirilen Antorman projesi, Ant yapı imzası ile yükseliyor. Yaşamın başladığı projede teslimler hemen gerçekleşiyor.  Satışı devam eden son 20 konutun yer aldığı Antorman Evleri'nde fiyatlar 635 bin dolar ile 1 milyon 102 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. 


35 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Antorman Çekmeköy projesinde banka kredisi ile 120 aya kadar vade yapılıyor. Ayrıca projede yüzde 50 peşinat ödendiğinde, kalan bedel 24 ay Ant Yapı bünyesinde vadelendiriliyor.

Çekmeköy Antorman Evleri'nde golf sahası, yüzme havuzu, koşu ve yürüyüş parkurları, güneşlenme sahaları, çocuk oyun alanları gibi ortak kullanım alanları mevcut.


Ant Yapı

Antorman


Telefon: 0216 640 57 85-86

Web Adresi: www.antorman.comAnttriva: Konut alanlarının 323 metrekareden başladığı Ant Yapı Beykoz Projesi Antriva'da fiyatlar Nisan 2013 itibariyle 674 bin dolardan başlıyor...  İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan Beykoz'da hayata geçirilen Antriva projesi, Ant Yapı imzası ile inşa ediliyor. 3 tip konutun yer aldığı projede satışı devam eden son 10 konut bulunuyor.


Toplam 99 adet konuttan oluna Antriva Evleri'nde dolar kuru 1.50'de sabitlendi. Projede bulunan konutların fiyatları 674 bin liradan başlıyor, 990 bin liraya kadar ulaşıyor.


A tipi villalar 569 metrekare, B tipi villalar 574 metrekare, C tipi villalar 323 metrekare alana sahip olan Antriva Evleri'nde teslimler hemen gerçekleşiyor.


Antriva Konutları'nda banka kredisi ile 120 aya kadar vede, firma bünyesinde ise yüzde 50 peşinatla 24 aya kadar vade yapılıyor.


Beykoz Antriva Evleri'nde  tenis kortu, basketbol sahası, yüzme havuzu, çocuk oyunları ve kafeler gibi sosyal donatı alanları yer alıyor. 


Ant Yapı

Antriva


Telefon: 0 216 319 15 77

Web Adresi: www.antriva.com.trAnt Yapı’nın iletişim bilgileri nelerdir? Türkiye Merkez Ofis


Firma: Ant Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Adres: Saray Mah., Akçakoca Cad., No:11, 34768 Ümraniye/İstanbul

Telefon: +(90) (216) 630 67 67

Faks: +(90) (216) 632 56 40

Satış Telefon: +(90) (216) 630 68 68

E-posta: merkez@antyapi.com


Rusya Merkez Ofis

Firma: Ant Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Adres: 125319 Moscow, Kochnovskiy Proezd, D. 4, Kor. 2, Office, 2-2-1/Moscow

Telefon: +(7) (495) 941 61 64

Faks: +(7) (495) 941 61 66

E-posta: info@antyapi.ru


Web Adresi: www.antyapi.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı