Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde inşaat sürüyor!

25 kilometrelik Varsak-Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi büyük bir hızla devam ediyor.


Antalya’nın günümüz ve gelecek yıllardaki ulaşım problemine kalıcı ve çağdaş çözüm olacak olan 25 kilometrelik Varsak-Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi büyük bir hızla devam ediyor.


Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir ucundan rayları döşenmeye başlanan projeyi adım adım takip ediyor. Menderes Türel, projenin son durumu hakkında yüklenici firma yetkilileri ve belediye bürokratları ile kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.


Vatandaş mağdur edilmeyecek 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Menderes Türel, Aralık ayında tamamlanması hedeflenen Varsak-Otogar etabı üzerinde süren yapım faaliyetlerinin ilerleyişi, altyapı aktarımları, proje hedefleri, çalışmalar sürecindeki çevre koşulları, trafik akışı ve güvenliği gibi konular hakkında bilgiler aldı. Türel, projenin daha da hızlandırılması ve vatandaşların mağdur edilmemesine yönelik bir dizi talimat da verdi. 


Gece de çalışılacak

Süreç hakkında değerlendirmeler yapan Türel,  çalışma sahalarından etkilenen araç veya yaya trafik sürekliliğinin kesintisiz sağlanmasına öncelik verilmesini istedi. Başkan Türel, altyapı imalatları için çalışan ekip ve ekipman sayılarının arttırılarak gece vardiyasının oluşturulması, hat yapımı için zorunlu olan altyapı imalatları ve yol onarımlarının ivedilikle tamamlamasının talimatını da verdi. Başkan Menderes Türel, çalışma yapılan alanlarda teknik olarak mümkün olan yol onarım ve temizlik faaliyetlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması da istedi. 


Kepez Varsak’tan başlayıp, Meltem’de Eğitim Araştırma Hastanesi’nde nostaljik tramvay hattı ile birleşecek olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon yer alacak. 


Kent içi ulaşımı rahatlatması planlanan 3. Etap Raylı Sistem Projesi, güzergâhı üzerindeki bölgelerin de değerini artıracak. Hattın büyük bir bölümü Kepez ilçesi sınırlarından geçiyor. Hattın geçtiği yerlerdeki konut ve iş yerlerinin kıymeti artarken, Kepez ilçesindeki mahalleler de ciddi bir değer kazanmış olacak.