Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Antalya'da raylı sistem Döşemealtı TOKİ Konutları'na uzayacak!

Döşemealtı Çıplaklı’daki TOKİ konutlarında vatandaşlarla görüşen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hedeflerinin raylı sistemi TOKİ konutlarına kadar uzatmak olduğunu söyledi..


Döşemealtı Çıplaklı’daki TOKİ konutlarında vatandaşlarla görüşen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hedeflerinin raylı sistemi TOKİ konutlarına kadar uzatmak olduğunu dile getirdi.


Türel, TOKİ sakinlerinin sorunlarını da dinledi. Başkan Türel, seçim zamanlarında söz verip, sonra sözünü unutup giden siyasetçilerden olmadığını dile getirerek “Biz söz verdiysek o sözün gereği yerine gelir. Size balkon sözü vermiştim. Bu probleminin çözülmesi hukuken kolay bir iş değildi. İzinlerini almak senelerimizi aldı. Bütün bu hukuki süreci tamamlayarak buranın ihalesini gerçekleştirdik” dedi.


8 milyona mal olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yapımına başlanan TOKİ konutlarına balkon projesinin yaklaşık 8 milyon liraya mal olacağını söyleyen Başkan Türel, “8 milyon deyip geçmeyin. Bir katlı kavşak maliyetidir. Sizler için helali hoş olsun. İkinci husus buradaki caminin terfi hattı sorununu da çözüyoruz. İhalesini yarın yapıyoruz. Eylül’de biter. Söz verdiğimiz gibi doğal gazı da getirdik” diye konuştu.


Başkan Türel konuşmasına şu şekilde devam etti: 


“Hatırlayın 2009’da size bedava elektrik diyenler oldu bedava elektrik gördünüz mü Antalya’da. Suyu en ucuz bırakmıştık bir geldik suyu en pahalı hale getirmişler. Göreve geldik yine en ucuzlar arasına getirdik. Bedava elektrikten vazgeçtik eldeki bulgurdan olduk. Biz herkese bedava elektrik demedik ama çiftçinin sulama suyunda elektrik bedava olacak dedik ve işte onu başardık şimdi. 7 bin 550 çiftçimiz, sulama suyunda elektriği bedava kullanıyor”.


"Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz” diye konuşan Türel, “Antalya’da birileri sizin mutsuzluğunuzdan mutlu oluyor. Konyaaltı Sahil projesine gidenleriniz görüyordur. Yaptırmayız dediler, elele insan zincirleri kurdular, sahilime dokunma diye protestolar yaptılar. Biz de şimdi diyoruz ki sahilinize dokunduk sahil cennet köşe oldu” dedi.


Raylı sistem TOKİ’ye uzanacak

Başkan Türel, 2019 yılında aday olup tekrar seçilmesi halinde 4. Etap Raylı Sistem Projesi’ni hayata geçireceklerini, raylı sistemin TOKİ konutlarına kadar uzanacağını söyleyerek “Destek sizden hizmet bizden” dedi.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016