Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Arifoğlu İnşaat

Beylikdüzü’nde Beykent Evleri’nden sonra Arifoğlu Residence projesini hayata geçiren firmadır. Arifoğlu İnşaat, bölgedeki üçüncü projeye 2014’te başlayacak.
Arifoğlu İnşaat ne zaman kuruldu, kaç yıldır sektörde?  Arifoğlu İnşaat, sektörün tüm süreçlerinde kazandığı 40 yıllık deneyimle birçok projede yüklenici ve alt yüklenici hizmetleri verdi. Grup en son 1996 yılında Arifoğulları Yapı Malzemeleri İnşaat Taahhüt ve San. Tic. Ltd. Şti. ünvanıyla şirketleşti. 


Bu tarihten itibaren inşaat sektöründe toptan ve perakende inşaat malzemeleri pazarlayıcısı olarak nalburiye faaliyetlerini sürdüren Arifoğlu, aynı zamanda sektörün önde gelen yapı firmalarının da uygulamacı bayisi olarak ince işler taşeronluk hizmetlerini sürdürdü.


Arifoğlu, toplu konut, alışveriş merkezi, sağlık kompleksi ve sanayi kuruluşu gibi değişik konsept projelerde, üst yapı mimari işlerde yüklenici ya da alt yüklenici firma olarak çözüm ortağı oldu ve  görev aldığı tüm projeleri başarıyla sonlandırarak teslim etti.Arifoğlu ne zaman A.Ş. oldu?2009 yılından itibaren pazarlama ve uygulama hizmetlerini ayırma kararı alan grup, taşeronluk ve tahhüt hizmetlerini yürütmek amacıyla Arifoğlu Grup Yapı A.Ş.’yi kurdu.

 

2010 yılı itibariyle Arifoğlu Konut markasıyla gayrimenkul geliştirme faaliyetlerine başlayan Arifoğlu, bu tarihten itibaren Beykent Evleri 1 konut projesini geliştirdi, kısa sürede tamamlayarak oturuma açtı.


2011 Yılı itibariyle dünyanın önde gelen iskele ve kalıp firmalarından Hollanda merkezli Scafom Rux grubunun Türkiye distribütörü oldu.Arifoğlu Residence ne zaman hayata geçirildi?2012 yılı son çeyreğinde Arifoğlu Residence Beykent Evleri 2 projesi hayata geçirildi, 2014 ilk çeyreğinde oturum başlayacak şekilde çalışmalar sürdürülüyor. 


İş hayatına aile firması olarak başlayan Arifoğlu, kurucular, 2. nesil profesyoneller ve sektörde alanında uzman takım arkadaşlarını da bünyesinde barındıran orta ölçekli bir inşaat firması olarak faaliyetlerine devam ediyor.Arifoğlu’nun tamamlanan projesi hangisi?Beykent Evleri: Arifoğlu İnşaat tarafından tamamlanan Beykent Evleri 1 projesi 2011 yılında hak sahiplerine teslim edilerek oturuma açıldı.  Büyükçekmece Koyu manzarasına sahip Beykent Evleri 1 projesi, 30 daire ve 3 işyerinden oluşan lüx bir butik proje.


Web Adresi: www.beykentevleri.comArifoğlu Residence projesinin detayları ve fiyat bilgisi nedir? Beylikdüzü'nde konumlandırılan Arifoğlu Residence ödeme planı kapsamında banka kredisi kullanarak daire sahibi olunabiliyor... Arifoğlu İnşaat girişimi ile hayata geçirilen Arifoğlu Residence projesi 15 katlı 2 blok halinde yükseliyor. Lokasyon olarak Beylikdüzü'nde konumlandırılan Arifoğlu Residence Evleri 'nde 120 adet konut bulunuyor. Beylikdüzü Arifoğlu Residence'ta 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon şeklinde daire tipleri mevcut durumda.Arifoğlu İnşaat
Arifoğlu ResidenceTeslimlerin 2013 yılı Aralık ayında yapılacağı Arifoğlu Residence'ta otopark, teras cafe, çocuk oyun alanları, fitness center ve güvenlik gibi sosyal olanaklar sunuluyor. Mayıs 2013 itibariyle Arifoğlu Residence daire fiyatları ise şöyle:


1+1 açık mutfaklı ve kat bahçeli daire 125 bin TL, 

1+1 kapalı mutfaklı daire 185 bin TL,

1+1 kapalı mutfak ve kat bahçeli daire 187 bin TL,

2+1 daireler 225 bin TL, 2+1 kat bahçeli daireler 300 bin TL,

3+1 daireler 335 bin TL,

3+1 kat bahçeli daire 460 bin TL'den başlayarak satılıyor. Arifoğlu Residence ödeme planına göre banka kredili daire alımı yapılabiliyor. Arifoğlu Residence ödeme planı ayrıntıları şu şekilde:


Arifoğlu Residence ödeme planı kapsamında alıcılar banka kredisi kullanarak daire sahibi olabiliyor. Daire bedelinin yüzde 25'i peşin ödendiğinde geriye kalan tutar için120 aya kadar vadelendirme yapılıyor.


Telefon: 0212 855 07 40

Web Adresi: arifogluresidence.comArifoğlu İnşaat grup firmaları hangileri? Arifoğlu Grup Yapı A.Ş.: İnşaat sektöründe yüklenici ve alt yüklenici olarak hizmet veren Arifoğlu, aynı zamanda Arifoğlu Konut markasıyla gayrimenkul geliştirmektedir.


Arifoğlu Scafom Rux İskele Sistemleri San. Tic. A.Ş.: Dünyanın önde gelen iskele üretici firmalarından Hollanda merkezli Scafom Holding BV firmasıyla ortak kurulan ASR  Türkiye , Orta Asya ve Orta Doğu pazarında Güvenli Alman İskele Sistemleri satış ve kiralama faaliyetleri yürütmektedir.


Arifoğulları Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti.: Kaba ve ince inşaat malzemeleri toptan ve perakende satışı yürütmekte olan şirket, Dyo, Polisan, Entegre, AKG ve Pilsa gibi sektörün önde gelen yapı malzemeleri firmalarının da bayisi olarak hizmet vermekte.Arifoğlu İnşaat hangi konularda haber oldu?Arifoğlu İnşaat Beylikdüzü'nde 3. projeye star verecek! (Emlakkulisi.com, Mayıs 2013)


Beylikdüzü'nde ikinci projeleri olan Arifoğlu Residence projelerini satışa sunan Arifoğlu İnşaat, 2014'ün son çeyreğinde bölgede yeni bir projeye daha start vermeye hazırlanıyor. Firmanın Beylikdüzü'nde başka arsa stokları da bulunuyor.


Geçtiğimiz günlerde Beylikdüzü'nde Beykent Evleri projesinden sonra ikinci projeleri olan Arifoğlu Residence projesini satışa sunan Arifoğlu İnşaat, yatırımlarına yine Beylikdüzü'nde deva edecek.  2014'ün son çeyreğinde Beylikdüzü'nde 3.projelerine start vereceklerini açıklayan Arifoğlu İnşaat İş Geliştirme Koordinatörü, Erol Karapınar, bölgede arsa stoklarının olduğunu bu nedenle uzun süre yatırımlarına Beylikdüzü'nde devam edeceklerini söyledi. 


Arifoğlu markasını daha çok duyacaksınız


Arifoğlu İnşaat olarak inşaat sektöründe 40 yıldır hizmet verdiklerinin altını çizen Karapınar, "Arifoğlu Grup olarak inşaat sektöründe yaklaşık 40 yıldır hizmet vermekteyiz. Yıllardır Türkiye'nin önde gelen konut, AVM ve sağlık projelerinde alt yüklenici olarak hizmet verdik. Önümüzdeki süreçte de yüklenici olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Arifoğlu Residence bizim ikinci konut projemiz. İlk projemiz Beykent Evleri'ydi. Ancak Arifoğlu markasını yaygınlaştıracağız. Yani önümüzdeki dönemlerde Arifoğlu markasını daha çok duyacaksınız" diye konuştu.


2014'te yeni projemize start vereceğiz


Arifoğlu Residence projelerini 2013 Aralık ayında tamamlayacaklarını vurgulayan Karapınar, " Proje 2013 Aralık ayında yaşama açılacak. Satışlarımızı da Haziran 2014'te tamamlamayı planlıyoruz. 2014'ün son çeyreğinde yine Beylikdüzü'nde kendi arsamız üzerinde yeni bir projeye start vereceğiz" diye konuştu. 


Beylikdüzü'nde başka arsa stoğumuz da var


Beylikdüzü'nde daha önceden yapmış oldukları arsa yatırımlarının bulunduğuna dikkat çeken Erol Karapınar, "Beylikdüzü bölgesinde şu anda planlamasını yaptığımız projeler var. Fakat biz elimizdeki iş bitmeden diğerine geçmek istemiyoruz. Uzun süre de Beylikdüzü'nde yatırımlarımıza devam edeceğiz. Çünkü bölgede daha önce yaptığımız arazi yatırımlarımız var. İlk aşamada onların planlamasını yapacağız" ifadesinde bulundu. Arifoğlu Konut iletişim bilgileri neler? Adres: Pınartepe Mah. İstanbul Cad. No 79 Büyükçekmece – İstanbul

Telefon: 0212 855 0740

Faks: 0212 855 0687

Web Adresi: www.arifoglukonut.com